Test na covid...

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5072
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Test na covid...

Post autor: zbigniew165 »

Felice Ciebie nigdy bym nie posądził, o to, że coś zmyślasz. :kwiat:
Opisałem jak było w moich przypadkach, a było to w Świnoujściu dwukrotnie i wczoraj jak dzwoniłem do Mewy.
Wydaje mi si ę, że to zależy od danego sanatorium, czy Spółki, jak w Świnoujściu, bo tam zajmuje się tym Dział Lecznictwa.
Awatar użytkownika
JerzyHo
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 gru 2018 19:34
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Test na covid...

Post autor: JerzyHo »

właśnie dziś dzwoniłem do Krynicy Morskiej (wyjazd 9 04) podałem swoje dane i numer telefonu. Pani powiedziała że na tet mam iść ze skierowaniem dzień po świętach i dostanę informację o wyniku testu smsem.
Wypytałem o korona restrykcje - normalnie maseczki na terenie budynku obowiązkowe, posiłki po dwie osoby przy stoliku, zabiegi na ściśle wyznaczoną godzinę i najważniejsze można wychodzić poza teren sanatorium
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Test na covid...

Post autor: Yark »

Jestem obecnie tydzień na turnusie w ramach prewencji ZUS.
Skierowanie dostałem dwa tygodnie temu, w piątek. W poniedziałek rano miałem telefon z ośrodka sanatoryjnego z informacja, że jestem na liście kuracjuszy i powinienem wykonać test. Po południu otrzymałem sms-a z kodem i adresem punktu na wymaz COVID. We wtorek przyszedł sms z IKP o negatywnym wyniku, wieczorem telefon z ośrodka potwierdzający uczestnictwo pobytu.
Wszystko więc przebiegło szybko i sprawnie. Pozdrawiam i życzę zdrowia. :)
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Test na covid...

Post autor: Samosia »

Witajcie....na innym forum wyczytałam,że po zgłoszeniu się w sanatorium,że się do nich przyjeżdża zostaje się przed testem poddanym kwarantanie i wolno jedynie do momentu aż zadzwonią z sanatorium,że wynik negatywny wyjść z domu jedynie właśnie na test bo jest się zgłoszonym w sanepidzie i nawet policja kontroluje🤔🤔🤔 niewiem ile jest w tym prawdy bo przecież są osoby,które do momentu wyjazdu normalnie chodzą do pracy🤔🤔🤔
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Test na covid...

Post autor: BarbaraB64 »

Samosiu w moim przypadku nic takiego nie miało miejsca .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5072
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Test na covid...

Post autor: zbigniew165 »

Samosiu, ponieważ miałem przed wyjazdem pozytywny test przeszedłem procedury z sanepidem i powiem ci, że jest tak, iż od chwili wykonania wymazu do otrzymania przez Ciebie wyniku jesteś w kwarantannie i w przypadku kontroli lub jakiegoś zdarzenia, gdzie zostaniesz wylegitymowana przez policję można być ukaranym przez SANEPID. Trzeba przebywać w miejscu zamieszkania i zostałem o tym pouczony przez infolinię Ministerstwa Zdrowia z zapytaniem, czy przebywałem w domu od chwili wymazu do ogłoszenia mi wyniku pozytywnego testu. Okazało się, że byłem bezobjawowy i gdy by nie wyjazd do sanatorium i test nie wiedział bym, że mam Covid-19.
Tak, że radzę uważać na siebie po wykonaniu wymazu i siedzieć w domu.
To co ktoś napisał na innym forum jest nieprawdą. Na kwarantannie jesteś od chwili wymazu do poznania wyniku test, a później jeżeli wynik negatywny, to żadnej kwarantanny nie ma.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Test na covid...

Post autor: Samosia »

Zbiegniew sprawa na chwilę obecną mnie nie dotyczy ale chciałam by inni wiedzieli,że takie coś może mieć miejsce bo osoby,które to pisały były zdzwione,że coś takiego ma miejsce bo podobno jedni są objęci taką kwarantanną a inni nie...było małe spięcie przy wpisie miedzy forumowiczami🤔🤔🤔
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5072
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Test na covid...

Post autor: zbigniew165 »

Samosia, to co napisałem obowiązuje w całej Polsce i sanatorium jest zobowiązane o tym pouczyć każdego wyjeżdżającego do sanatorium. Tak mi przekazano w w Ministerstwie Zdrowia.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Test na covid...

Post autor: Felice »

Kwarantanna nakładana jest automatycznie od momentu wystawienia skierowania na test.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Test na covid...

Post autor: beatricze »

Witam
Tak masz racje Zbigniew 165.Dokładnie tak wygląda procedura wyjazdu do sanatorium. Dzwonisz i kontaktujesz się z sanatorium wyznaczonym przez NFZ.Reszta jest już pilotowana przez nich.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ