2 szczepienia a wyjazd - sanatorium ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
dorgda
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 07 cze 2019 07:42
Oddział NFZ: Pomorski

2 szczepienia a wyjazd - sanatorium ZUS

Post autor: dorgda »

Mam skierowanie na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej i jestem po dwóch szczepieniach jednak pracownicy ZUS uważają, że warunkiem odbycia rehabilitacji stacjonarnej jest tylko negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.
Z tego co wiem to warunkiem wyjazdu w ramach NFZ jest ujemny test lub podwójne zaszczepienie się.
Może coś wiecie i możecie się podzielić informacjami co z osobami dwa razy zaszczepionymi.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: 2 szczepienia a wyjazd - sanatorium ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Wszystkie potrzebne info znajdziesz na stronie zus, oni mają swoje przepisy, nfz swoje, a min. zdrowia pewnie jeszcze swoje. Zaszczepienie nawet poczwórne nie gwarantuje , że nie jesteś nosicielem wirusa czy nie zachorujesz.... informują, że po zaszczepieniu w przypadku zachorowania przebieg choroby będzie łagodniejszy - i to tyle od producentów :roll:
zdrowia :)
Awatar użytkownika
dorgda
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 07 cze 2019 07:42
Oddział NFZ: Pomorski

Re: 2 szczepienia a wyjazd - sanatorium ZUS

Post autor: dorgda »

Pytam bo ogólne przepisy stanowią,
"Do odwołania warunkiem rozpoczęcia stacjonarnego pobytu w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, niezależnie od formy oraz finansowania lub współfinansowania pobytu (NFZ, ZUS, KRUS, PFRON, pobyty i noclegi pełnopłatne), jest:
negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 osoby korzystającej ze świadczeń w ZLU z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia pobytu
albo zaszczepienie się osoby korzystającej ze świadczeń w ZLU przeciwko COVID-19 (wymagany pełny cykl szczepień potwierdzony certyfikatem)
albo udokumentowane przebycie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w okresie nie przekraczającym 180 dni przed dniem rozpoczęcia pobytu w ZLU (wymagany wypis szpitalny lub zaświadczenie lekarskie)."

Dlatego pytam, ale dzięki za info.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: 2 szczepienia a wyjazd - sanatorium ZUS

Post autor: ANDY12345 »

No i widzisz , że szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie... przepisy sobie , a zdanie urzędnika sobie :lol:
Możesz się powołać na przepis, zobaczysz co wtedy powie, albo jak on ten przepis interpretuje :o
Awatar użytkownika
dorgda
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 07 cze 2019 07:42
Oddział NFZ: Pomorski

Re: 2 szczepienia a wyjazd - sanatorium ZUS

Post autor: dorgda »

eeee tam
i tak to nic nie da, na stronie ZUS wyraźnie napisali tylko ujemny test - przepisy jak zawsze sobie...
Awatar użytkownika
kujawianka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 11 lip 2019 19:34
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: 2 szczepienia a wyjazd - sanatorium ZUS

Post autor: kujawianka »

Witam
Też tak samo mi przekazano w Ośrodku do którego się wybieram-Stegna.
Pomimo ze jestem dwukrotnie zaszczepiona muszę wykonać test 4 dni przed wyjazdem do Ośrodka.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1376
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: 2 szczepienia a wyjazd - sanatorium ZUS

Post autor: Pancernz »

czyli każdy ośrodek sam interpretuje jak chcę ,jadę do Krynicy i tam odpisano mi ,że po drugiej dawce testu nie będę robił aczkolwiek im bliżej wyjazdu i czytając takie wpisy zaczynam wątpić w sens tego wszystkiego
Awatar użytkownika
Ania06
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 377
Na forum od: 04 sty 2017 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: 2 szczepienia a wyjazd - sanatorium ZUS

Post autor: Ania06 »

Ja również mam taką informacje z NFZ, że po drugiej dawce szczepionki nie trzeba robić testu. :-). Dzwoniłam również do mojego szpitala uzdrowiskowego w Busku Zdroju, również to potwierdzili. Pozdrawiam serdecznie :-)
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: 2 szczepienia a wyjazd - sanatorium ZUS

Post autor: Yark »

Przebywałem w kwietniu w sanatorium z ZUS. Ja byłem wtedy bez szczepień, oczywiście robiłem test. Od innych kuracjuszy, nawet po 2 dawkach też wymagali , podobno system nie dopuszcza osób bez testowania. Jest jak jest. Najlepiej kontaktować się z ośrodkiem.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: 2 szczepienia a wyjazd - sanatorium ZUS

Post autor: ewiko »

Hm , dlaczego mnie to nie dziwi ?.... Państwo w Państwie.
ODPOWIEDZ