Sprawy formalne - orzeczenie w sprawie potrzeby rehabilitacji leczniczej

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
kubajarz
Posty: 2
Na forum od: 12 kwie 2021 15:25

Sprawy formalne - orzeczenie w sprawie potrzeby rehabilitacji leczniczej

Post autor: kubajarz »

Dzień dobry,

Mam pytanie dotyczące spraw formalnych w związku z sanatorium ZUS. W zeszłym roku, jeszcze przed pandemią, byłem pierwszy raz w sanatorium zusowskim. Jakiś czas po powrocie uzyskałem od lekarza skierowanie do ZUSu celem załatwienia kolejnego wyjazdu. W związku z pandemią nie dostałem jednak wezwania na komisję lekarską, tylko pocztą przyszło do mnie orzeczenie w sprawie potrzeby rehabilitacji leczniczej narządu ruchu w systemie stacjonarnym. Pamiętam z wizyty w komisji, że po otrzymaniu takiego orzeczenia trzeba było je zanieść z okienka do kolejnego okienka zajmującego się skierowaniami na wyjazd. Czy ktoś z Państwa się orientuje, czy w związku z otrzymaniem takiego orzeczenia mam je teraz wysłać pocztą do ZUSU, czy jest to jednoznaczne z tym, że oni przekazali to sobie między sobą i teraz trzeba już czekać na bezpośrednie skierowanie z terminem wyjazdu? Próbowałem się tego dowiedzieć telefonicznie w Zus, ale 3 dni z rzędu wisiałem 2 godziny na słuchawce i nie doczekałem się na swoją kolej...

Dziękuję
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sprawy formalne - orzeczenie w sprawie potrzeby rehabilitacji leczniczej

Post autor: Yark »

Witam, czekać zawsze można, ale telefon do ZUS też załatwi sprawę ( wiem, że zajmuje to trochę czasu) wiele osób teraz rezygnuje z wyjazdu i udaje się uzyskać szybszy termin. W moim przypadku tak jest. Teraz kończę turnus. Życzę powodzenia i zdrowia. :)
kubajarz
Posty: 2
Na forum od: 12 kwie 2021 15:25

Re: Sprawy formalne - orzeczenie w sprawie potrzeby rehabilitacji leczniczej

Post autor: kubajarz »

Dziękuję :) czyli rozumiem w takim razie, że po otrzymaniu tego orzeczenia już nic nie muszę do ZUSu dostarczać i prędzej czy później już dostanę od nich samo skierowanie na wyjazd?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sprawy formalne - orzeczenie w sprawie potrzeby rehabilitacji leczniczej

Post autor: ANDY12345 »

Na razie masz orzeczenie od lekarza i oczekujesz na swoją kolej bez numerku jak to jest w nfz. Zawiadomienie gdzie i od kiedy przyjdzie pocztą zwykłym listem, dlatego możesz próbować się dodzwonić lub jak masz niedaleko to do jakiegokolwiek inspektoratu zus podejść i się osobiście dowiedzieć - pracownik z prewencji ma możliwość podglądnąć w systemie sprawę, powodzenia.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sprawy formalne - orzeczenie w sprawie potrzeby rehabilitacji leczniczej

Post autor: tico22 »

Witam
Czy kolega kubajarz otrzymał już skierowanie ?. Ja czekam od marca i cisza :( .
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sprawy formalne - orzeczenie w sprawie potrzeby rehabilitacji leczniczej

Post autor: sylwia166 »

Tico, ja z marca 2019 , skierowanie pierwotnie od 22 lipca Nałęczów, po zmianie 10 września Krynica Zdrój.
ODPOWIEDZ