Pociąg z miejscami sypialnymi

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Pociąg z miejscami sypialnymi

Post autor: Joni123 »

Cześć, kto jechał w ostatnich dwóch miesiącach w pociągu w wagonie sypialnym? Interesuje mnie czy jest zachowane 50,% obłożenie???? Tzn czy normalnie w przedziale sypialnym na 3 osoby jadą 3 czy mniej???
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pociąg z miejscami sypialnymi

Post autor: malgonia »

Jechałam miesiąc temu z Krakowa do kołobrzegu. Obłozenie 50 procent wyglada tak że co drugi przedział jest pusty.Czyli jak płacisz za 2 osobowy przedział to masz lokatorke. Chcąc być samej w przedziale trzeba wykupic jednosobowy, a to jest kwota ponad 400 zł. ulgowy na tej trasie w przedziale dwuosobowym wynosi 220 zł. Kuszetki sa chyba troche tańsze. Dlatego w sypialnych obłozenie 50 procent to fikcja.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pociąg z miejscami sypialnymi

Post autor: Joni123 »

Bez sensu, tzn, że za ścianą są 3 wolne miejsca, a w przedziale 3 os, są 3 osoby na kilku M2??? Ooo nie, będę składać reklamację 😉
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pociąg z miejscami sypialnymi

Post autor: darek »

Jest opcja.

3 lata temu kupiłem sypialny bo kuszetki zajęte relacji chyba Kraków- Świnoujście .
Jako ,że posiadam tzw zniżkę jako Niepełnosprawny tzw 1 Grupa .Pani Kasjer zaproponowała mi przedział dla Osoby niepełnosprawnej.
Zapłaciłem wg stawki w Normalnej 3 osobowej kabinie ( 2 klasa) a podróżowałem sam

Chyba w wagonach sypialnych jest również podział na 1 klasę ( 2 osoby) i 2 klasę ( 3 osoby)
Faktycznie potwierdzam że obecnie to 50% polega na tym ,że co drugi przedział jest wolny .
Oczywiście jest to totalna KPINA

Ale jeżeli posiadasz możliwość spytaj się o właśnie przedział dla osoby Niepełnosprawnej.
Nie jest ważne ,że Musisz być na wózku
Tam chyba nawet jest Fotel prócz kanapy
zależy w którym rodzaju wagonu
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pociąg z miejscami sypialnymi

Post autor: ewasz »

Darek, to świetna informacja. O takiej opcji słyszę pierwszy raz.
Dzięki, może kiedyś się przyda :D
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pociąg z miejscami sypialnymi

Post autor: Joni123 »

To może napiszę jak było, kupiłam sypialny w 2klasie tzn. że normalnie miałyby spać trzy osoby. Jednak miłe zaskoczenie było, że byłyśmy tylko dwie, w z tego co się zorientowałam, każdy przedział był zajęty, tylko było w nim mniej osób 😃
ODPOWIEDZ