Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Karolina_123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 15 kwie 2013 18:42
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 10

Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Karolina_123 »

Dzień dobry . W ubiegłym roku miałam jechać na rehabilitację w ramach prewencji ZUS. Z powodu pandemi wyjazd przesunął się o ponad rok. Jednocześnie śledząc moją kolejkę w NFZ wychodzi, że w tym samym terminie dostanę przydział do sanatorium. Czy jest możliwość przesunięcia terminu z tego powodu? Jakie macie doświadczenia?
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Bibi2 »

Karolino , ja bym jechała z ZUS-u, a po otrzymaniu skierowania skontaktowałabym się z NFZ-tem prosząc ich o przesunięcie terminu.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24527
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: ewasz »

Jeśli mogę się wtrącić Bibi, to myślę, że dobrze byłoby zrobić ksero dokumentu z ZUS o przydziale wyjazdu. Byłaby podkładka do przełożenia terminu.
Jak uważasz?
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Bibi2 »

Ewa , jak najbardziej , tylko najlepiej (tak mi się wydaje) zacząć od telefonu , a dalej tak pismo z prośbą ...

Gdyby mnie to dotyczyło , to nawet jeśli nie miałabym wyznaczonego miejsca i terminu (NFZ) , a byłoby z ZUS-u , to bym zadzwoniła i działała, żeby ubiec system.
Miałam taką sytuację , że ustalony był termin MR i coś tam jeszcze , a przypuszczalnie (z posuwania się numerków) mogłabym dostać sanatorium , zadzwoniłam i na wyrost uprzedziłam , że nie mogłabym , pani oczywiście sprawdziła moje terminy i co ? , dostałam sanatorium jeszcze wcześniej
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24527
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: ewasz »

Bibi to jest bardzo dobre posunięcie. Lepiej uprzedzić NFZ o takiej możliwości, pewnie zrobią adnotację i nie będzie potem zaskoczenia.
Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Felice »

Ja tez uważam , że lepiej działać przed przydziałem. Napisać prośbę , dołączyć ksero skierowania ,poprosić o przydział nie kolidujący z tym terminem.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: zbigniew165 »

Ostatnio wyczytałem informację o przesuwaniu terminów wyjazdów do sanatorium z NFZ i było napisane, że ze względu na dużą ilość zwrotów i wniosków o przesunięcie terminu wprowadzono tylko trzy warunki takiego przesunięcia: pobyt w szpitalu, pobyt na kwarantannie i termin szczepienia na Covid-19.
W przypadku innych okolicznościach motywujących prośbę o przesunięciu terminu NFZ pisze, że samemu się zrezygnowało z leczenia sanatoryjnego i unieważnia wnioski o skierowanie do sanatorium.
Wydaje mi się, że może lepiej spróbować przesunąć wyjazd z ZUS.
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 589
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Smerfetka1 »

Karolina moja znajoma otrzymała zaproszenie na ORO na lipiec w NFZ w kolejce na sanatorium miała nr 300 więc mogła otrzymać przydział lada dzień.
Napisała prośbę do NFZ o wyznaczenie terminu nie koligującego z ORO, dołączyła kopię pisma . Otrzymała telefon z propozycją do dwóch miejsc wyjazdu na czerwiec .Wybrała na 01.06 bo chciała mieć trochę czasu między następnym wyjazdem. Wszystko potoczyło się bardzo szybko w ciągu tygodnia sprawa była załatwiona.
Napisz proszę jak u Ciebie zostanie to załatwione. Trzymam kciuki oby wszystko ułożyło się po Twojej myśli.
Awatar użytkownika
Wikawika
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 22 maja 2018 16:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Wikawika »

Można z NFZ jechać niezwłocznie z tzw. zwrotów, bo jest duży ich wybór i już za tydzień albo dwa być na turnusie. powodzenia
Awatar użytkownika
Karolina_123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 15 kwie 2013 18:42
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Karolina_123 »

Nie.moge jechać w tym roku bo nie mam tyle urlopu, nie wiem czy to uwzględnią i przesuną na 2022
ODPOWIEDZ