Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Gość

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Gość »

Karolina_123 pisze: 24 kwie 2021 18:29 Dzień dobry . W ubiegłym roku miałam jechać na rehabilitację w ramach prewencji ZUS. Z powodu pandemi wyjazd przesunął się o ponad rok. Jednocześnie śledząc moją kolejkę w NFZ wychodzi, że w tym samym terminie dostanę przydział do sanatorium. Czy jest możliwość przesunięcia terminu z tego powodu? Jakie macie doświadczenia?
Jestem w takiej samej sytuacji jak Ty i pozwoliłam sobie zadzwonić do NFZ Lublin wytłumaczyłem im że mam już skierowanie z ZUS na czerwiec a Pani powiedziała żeby napisać prośbę o niekierowanie mnie w tym samym terminie oraz załączyć skan decyzji co po chwili uczyniłem. Za kilka dnie otrzymałem odpowiedź że moja korespondencja została zarejestrowana w systemie informatycznym NFZ i oczekuje na rozpatrzenie więc spokojnie czekam na wynik.
Awatar użytkownika
Karolina_123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 15 kwie 2013 18:42
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Karolina_123 »

To super wiadomość, też tak uczynię. Dziękuję za informację. Pozdrawiam
Gość

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Gość »

Jak tylko dadzą mi jakąś odpowiedź to niezwłocznie się podzielę choć nie wykluczam takiej sytuacji jak wyżej opisał Zbigniew165 tj. negatywnie i napiszą że sam zrezygnowałem. Ale póki co nie ma co gdybać bp mam gwarantowany pobyt w Krynicy - Leśnik Dzrzewiarz od 21.06 pod warunkiem negatywnego testu.
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 189
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: irenae »

Karolina
Do sanatorium z ZUS można jechać na l 4, w czasie wizyty lekarskiej mówisz iż potrzebne jest Ci zwolnienie i sprawa załatwiona.
Pozdrawiam IE :serce:
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Koralik_bis »

Karolina_123; czy kontakowałaś się z NFZ masz już jakąś odp? Mam podobną sytuację, z tym, że urlopu na styk chyba, że jakieś święto przypadnie w tygodniu to 1 dzień skorzystam.
Zamierzam jutro dzwonić do NFZ zobaczę co mi powiedzą (o ile się dodzwonię) może e_mailem ida się wysłać zawiadomienie z ZUS.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Koralik_bis »

Zadzwoniłam do NFZ (za pierwszym razem) rozmawiałam z bardzo miłą Panią; odnotowała kiedy jazdę z ZUS i powiedziała, że nic nie muszę wysyłać w celu potwierdzenia. No i to tyle. ;)
Gość

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Gość »

Czyli zależy który nfz, w lublinie trzeba wysłać kopię no chyba że ktoś zaryzykuje i ich nie poinformuje a terminy sie nie nałożą
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: Airam1 »

Witajcie 😊 pod koniec marca miałam wyjechać do sanatorium ale niestety kilka dni przed wyjazdem Sanepid nałożył mi kwarantannę. Ponowne skierowanie dostałam na sierpnia i znowu problem.....20 sierpnia syn ma ślub ( przez pandemię trzykrotnie odkładany ) Napisałam prośbę o przesunięcie terminu .Jestem rozgoryczona bo moje pismo potraktowano jako rezygnację z turnusu. I takim sposobem szukam coś na wyjazd prywatny. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14481
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: ANDY12345 »

To się odwołuj, bo to są sprawy najbliższe rodzinne. Wiele osób prosiło o zmianę terminu właśnie ze względu na ślub dziecka i nfz wyrażał zgodę. Jak widać w Twoim bezmyślne automaty zatrudnili, może odwołanie już nie automat rozpatrzy :roll: , tak więc do uzasadnienia dołącz zaświadczenie z urzędu o terminie ślubu z adnotacją, że wielokrotnie już był przekładany. Mam nadzieję, że już do prezesa nfz nie będziesz musiała pisać :lol: , powodzenia :)
A to ze strony nfz :

"Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) – finansujemy zdrowie Polaków

Biuletyn Informacji Publicznej
Wyszukiwarka
Telefoniczna Informacja Pacjenta
Dla Pacjenta
Dla Świadczeniodawcy
Zarządzenia Prezesa
O NFZ
Strategia NFZ
Nowe zasady wyjazdu do sanatoriów. Co się zmieniło?
30-07-2019

Czasem zdarzają się sytuacje, gdy z ważnych powodów nie możemy skorzystać z przydzielonego nam sanatorium, np. choroba, wypadek, sprawy rodzinne. W jaki sposób możemy prosić o przełożenie tego terminu, tak aby nie stracić ewentualnego przyjazdu do sanatorium?
W przypadku kiedy z ważnych powodów nie możemy wyjechać do wyznaczonego sanatorium w ustalonym terminie, powinniśmy jak najszybciej zwrócić potwierdzone skierowanie do oddziału NFZ. Do oryginału zwracanego skierowania koniecznie dołączamy pisemne uzasadnienie, w którym wskazujemy powody braku możliwości realizacji skierowania i dokumenty, które uwiarygodnią ten fakt. Ten komplet dokumentów dostarczamy przed datą rozpoczęcia turnusu. Nasze wyjaśnienia zweryfikuje oddział NFZ. Jeśli uzna je za przekonujące, wyznaczy nowy termin pobytu w sanatorium."
dorotka65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 352
Na forum od: 20 sty 2018 18:33
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Przesunięcie terminu wyjazdu NFZ

Post autor: dorotka65 »

Airam1 pisze: 15 maja 2021 15:04 Witajcie 😊 pod koniec marca miałam wyjechać do sanatorium ale niestety kilka dni przed wyjazdem Sanepid nałożył mi kwarantannę. Ponowne skierowanie dostałam na sierpnia i znowu problem.....20 sierpnia syn ma ślub ( przez pandemię trzykrotnie odkładany ) Napisałam prośbę o przesunięcie terminu .Jestem rozgoryczona bo moje pismo potraktowano jako rezygnację z turnusu. I takim sposobem szukam coś na wyjazd prywatny. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Witam,a już masz informację pisemną ,czy tylko w przeglądarce.Kiedyś mąż ,zwrócił z prośbą o zmianę terminu,to w przeglądarce pojawił się wpis ,że pacjent zrezygnował ,a po kilku dniach był nowy termin uzdrowisko to samo tylko inny obiekt.Pozdrawiam i życzę pozytywnego załatwienia sprawy. :kwiat:
ODPOWIEDZ