Czy są zwroty z ZUS u

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
thesknroff
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 06 mar 2020 17:01
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Czy są zwroty z ZUS u

Post autor: thesknroff »

Czy orientuje się ktoś może czy można starać się o zwroty , ale z ZUSu ?
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1699
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Czy są zwroty z ZUS u

Post autor: p-siak »

Może nieładnie odpowiem: zadzwoń do swego inspektoratu i wszystko będziesz wiedział. Nie ma się czego bać.
Przed pandemią były zwroty, tym bardziej teraz są,pozdrawiam.
Telefon masz na nagłówkowej pieczęci skierowania.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Czy są zwroty z ZUS u

Post autor: Koralik_bis »

Są zwroty, podobnie jak z NFZ, dzwoń do swojego ZUS i pytaj.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Czy są zwroty z ZUS u

Post autor: Dzia_dek »

Hmm. Przewrotnie się zapytam. Czy te informacje o zwrotach z ZUS-u to macie wiarygodne?
Na naszym forum ktoś pisał, że w przypadku rezygnacji z wyjazdu na prewencję rentową
niewykorzystane skierowanie nie wraca do oddziału w danym mieście tylko do centrali.
Wtedy nie ma szans na wyjazd ze zwrotów. Myślę, że najlepszym wyjściem będzie telefon
do właściwego inspektoratu, gdzie potwierdzą lub zaprzeczą możliwości wyjazdu ze zwrotów.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy są zwroty z ZUS u

Post autor: Felice »

Koleżanka była ze zwrotu na wyjeździe ZUS. Wiem, że załatwiała to tak, że zgłosiła chęć zwrotu i to oni do niej dzwonili z propozycją.
kazimierz1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 251
Na forum od: 25 cze 2013 20:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Czy są zwroty z ZUS u

Post autor: kazimierz1 »

Witam forumowiczów, dyskusja czy są zwroty z ZUS-u ? Dzisiaj dzwoniłem do Warszawy z zapytaniem o wyjazd mam decyzję z 27 pażdziernika 2020 r. .....Pani (sprawdziła Pesel) I odpowiedziała mi że obecnie są realizowane decyzje ze stycznia i lutego ub.roku (śmieszne).......A kiedy zapytałem o ,,zwroty,, usłyszałem że gdy ktoś rezygnuje jedzie następny z kolejki a oczekujących są tysiące. CZYLI ZWROTÓW NIE MA...........ALBO MNIE ZMYŁA.Więc idę na zwolnienie bo pracować fizycznie nie mogę.............
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy są zwroty z ZUS u

Post autor: sztani »

Dziadku masz rację wszystkie rezygnacje idą do Centrali ,do departamentu zajmującego się turnusami. Są turnusy rehabilitacyjne gdzie komuś się kończy okres zasiłkowy a chcą go po turnusie uzdrowić tam mają takie szybkie wyjazdy. Kiedyś z jednego ZUS wyjazd był np. do Wysowej a mój miał tylko Wieniec ale to inna para kaloszy.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy są zwroty z ZUS u

Post autor: dani888 »

Kochani a ja pierwszy raz słyszę o tym , że z ZUS-u można korzystać ze zwrotów :o , o NFZ tak ale ZUS ? Może w innych regionach kraju jest inaczej , nie będę się bić :lol: .
Sztani , a widzisz ? Mi udało się z tym Wieńcem i bardzo sobie chwalę choć nie mam porównania .
Dzwoniąc do ZUS-u w innej sprawie nawet z ciekawości spróbuję dowiedzieć się jak to jest u nas z tymi zwrotami . Pozdrawiam cieplutko :serce: :) .
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Czy są zwroty z ZUS u

Post autor: Koralik_bis »

Widzę, że w różnych miejscach jest różnie :D ; ja dzwoniłam kilkakrotnie do swojego ZUS (nie Warszawa) w sprawie wyjazdu, zależało mi, żeby jechać w maju, za którymś razem termin mi odpowiadał i mam; pani mi powiedziała, że ja się na razie kwalifikuję jak jest jakaś rezygnacja, bo to jeszcze nie mój czas wyjazdu; co prawda mogłoby być inne miejsce, ale jestem dobrej myśli, szkoda tylko, ze Ci co wcześniej pojechali nic nie piszą, może nie ma o czym, a może są tak pochłonięci i zafascynowani rehabilitacją, że nie dają rady paru słów stworzyć :P :lol: :P
ODPOWIEDZ