Sanatorium po Covidowe

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja po covidowa na nfz

Post autor: Felice »

Zabiegi dostosowują do ogólnego stanu i innych schorzeń. Wszyscy mają gimnastykę oddechową, ona indywidualną. Zapomniałam, ma jeszcze inhalacje solankowe . Na pewno jest to świetna okazja do poprawienia sprawności i wydolności. Wyjazd ma bardzo duży sens i warto skorzystać.
bella64
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 sie 2021 11:18

Re: Rehabilitacja po covidowa na nfz

Post autor: bella64 »

Bardzo dziękuję za informację. :kwiat: Nigdy nie byłam w sanatorium, dlatego jestem trochę przestraszona :o
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium po Covidowe

Post autor: asia13 »

Jadę na pocovidową 30.08.2021.do sanatorium Kolejowego do Nałęczowa.Sama jestem ciekawa jak to wygląda.Mam też inne choroby i liczę , ze dostanę też jakieś zabiegi nie tylko covidowe ,Może ktoś już tam był i coś podpowie.jakie pokoje i czy przydzielają według przyjazdu.bo my bedziemy okolo 16.
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium po Covidowe

Post autor: jania »

Asia,jedź śmiało,całkiem przyzwoite miejsce.Byłam tam na "poszpitalnym,Jedzenie,zabiegi,pokoje i położenie obiektu dobre.Jak czytam opinie o Wieńcu-a byłam tam 2x-to na chwilę obecną wolę Nałęczów.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium po Covidowe

Post autor: dani888 »

Janiu a ja nie mogę nic złego powiedzieć o Wieńcu gdyż byłam tam w ubiegłym roku i tak się składa , że o tej porze roku ... Co jest nie halo w tym uzdrowisku Twoim zdaniem ?
Pozdrawiam :) .
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium po Covidowe

Post autor: jania »

Witaj dani888 :kwiat: W Wieńcu byłam za każdym razem na własne życzenie,ale ostatnio / X.2019/czułam się jak w złotej klatce.Każdą wolną chwilę starałam się spędzać w lesie,na zewnątrz,bez wszechobecnych tłumów,świateł i dywanów.No cóż,taka jestem ,wolę prostotę i skromniejsze warunki -
może to mój wiek?Ale to nie ten temat :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatorium po Covidowe

Post autor: jan19557 »

W sierpniu byłem w sanatorium w Wysowej i tam było sporo ludków na po covidowym , dużo różnych zabiegów ale nie o tym chciałem wam coś podrzucić. Chodzi o to, że sporo ludzi miało przedłużone pobyty na kolejny turnus zalecony przez lekarza prowadzącego. Niektórym zmieniono tylko pokoje bo wcześniej były zarezerwowane dla innych gości. Oczywiście chodzi o przedłużenie bez wyjazdu do domu i ponownym powrocie za jakiś czas.
Danio Unio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 wrz 2019 14:04

Sanatorium po Covidowe

Post autor: Danio Unio »

Mam pytanie do osób które były na rehabilitacji po Covidowej bądź byli w zwykłym sanatorium gdzie przebywały również osoby ze skierowaniem "Cpovidowym" Które sanatoria nie były zamknięte dla kuracjuszy z możliwością wychodzenia na zewnątrz, chodzenia na spacery , spędzania wolnego czasu bez zakazu opuszczania terenu sanatoryjnego bądź szpitalnego ? Mam informacje, że np w Olsztynie czy Iławie był zakaz wychodzenia gdziekolwiek i ludzie bardzo źle to znosili a nawet jeden znajomy określił to jako "Getto" Proszę o informacje sprawdzone , sam wybieram się do takiego sanatorium i mam możliwość wybrania miejsca gdzie pojadę ale chciałbym uniknąć sytuacji przebywania w całkowitej izolacji bez możliwości wychodzenia poza teren obiektu. Te 2-3 tygodnie w odosobnieniu po za światem zewnętrznym raczej nie wpływa na polepszenie zdrowia przynajmniej psychicznego jak dla mnie i nie jest to tylko moja opinia. Pozdrawiam.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium po Covidowe

Post autor: zbigniew165 »

Danio Unio nie słyszałem, żeby w Olsztynie, czy Iławie były jakieś sanatoria, a przynajmniej nie ma takich na liście sanatoriów w Polsce.
Pewnie te osoby były w szpitalu i na oddziale rehabilitacyjnym stąd odosobnienie i zakaz wychodzenia. :roll:
Też na takie leczenie bym nie pojechał.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium po Covidowe

Post autor: lubelanka64 »

we wrześniu byłam w Jubilacie w Lądku.....byli ludzie z NFZ,ZUS, covidowcy, komercja.....
ODPOWIEDZ