Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4375
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Karta Parkingowa

Post autor: Kleinehexe »

Drodzy Państwo! :D
Nie jestem posiadaczką karty parkingowej i życzyłabym sobie, by tak już zostało. Być może ktoś uzna,  że w takim razie nie powinnam się tu wypowiadać, ale nurtuje mnie w tej dyskusji jeden aspek. Co jest w całej tej sytyacji ważniejsze dokument czy człowiek? Bo dla mnie człowiek i skoro ktoś otrzymał ową kartę, to rozumiem, że mu się ona po porostu należy, a co za tym idzie pewne prawa i przywileje. To czy ma jakieś znaczenie czy akurat posługuje się aktualną czy starą kartą? Karta to tylko dokument, które potwierdza przysługujące nam prawa i bat na tych, którzy by chcieli korzystać z przywilejów bezprawnie, a tego zdecydowanie nie pochwalam.
A te młode panie czy panowie to mogą być np. matki lub ojcowie dzieci niepełnosprawnych. Przecież nie mają tego wypisanego na czole. Może jak nam się coś nie zgadza, to warto najpierw grzecznie zapytać i wyjaśnić sytuację, a nie z góry oskarżać. Póki co obowiązuje zasada domniemania niewinności.
To oczywiście jest tylko moje zdanie i można się z nim zgodzić bądź nie.
Pozdrawiam dyskutantów!😊
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta Parkingowa

Post autor: Felice »

Posługiwanie się starą kartą jest właśnie bezprawne.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4375
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Karta Parkingowa

Post autor: Kleinehexe »

Zgadza się, ale czy zmienia to fakt,  że ta osoba jest niepełnosprawna i powinna móc korzystać z miejsc parkingowych dla niej przeznaczonych?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta Parkingowa

Post autor: sztani »

Rodzice mając kartę na dziecko mogą korzystać z karty tylko gdy w aucie jest dziecko lub osoba niepełnosprawna na którą karta wydana Podobnie panowie z busów wożących niepełnosprawnych
stają na kopercie idą zakupy zrobią i jadą dalej. Napisałem Że choroby na czole nie mają wypisanej proszę uważnie czytać. Mała Czarownico :) .teraz z innej beczki karta wyleciała z samochodu mi przy parkowaniu w okolicy gdzie mieszkam. Wyrobiłem nową po miesiącu ktoś wrzucił do skrzynki znalezioną mam dwie ale korzystam z nowej.. Czytajmy proszę zrozumieniem
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4375
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Karta Parkingowa

Post autor: Kleinehexe »

Czytam,  tylko nie zawsze się rozumiemy. Chcę tylko powiedzieć,  że dla mnie ważniejszy jest człowiek niż przepis. Niestety na co dzień w pracy mam do czynienia z odwrotną sytuacją i dlatego jestem tak uczulona na ścisłe trzymanie się litery prawa. Najważniejszy jest papier i przepis, a człowiek,  cóż schodzi na dalszy plan...
Miłego popołudnia życzę i uciekam, bo właśnie jest czas, który chcę poświęcić drugiemu człowiekowi.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta Parkingowa

Post autor: darek »

Jak w Waszych Miastach wygląda sytuacja z Parkowaniem Czy TYLKO niebieskie Koperty są za Friko czy Można Normalnie zaparkować i bo niestety Sytuacja Nie jest Wszędzie w Całej Polsce taka sama

Chciałbym UZYSKAĆ informację -Jaka panuje sytuacja w Waszych Miastach -
Chodzi mi o ew opłatę dla Posiadaczy Kart za miejsce do Parkowania .
Podobnie jak wygląda wjazd i ew opłata za wjazd na teren Klinik-Szpitali

Na marginesie Panie Dariuszu -Kartę potrzebuję ,aby zbytnio nie szukać miejsc gdy przebywam czy udaje się do Klinik czy Szpitali .
Są Miasta w Polsce gdzie nie ma zbyt dużo kopert i ponoszę pełną odpłatność za parkowanie niech przykładem będzie Zakopane - brak Parkingów miejskich , Krynica-Zdrój czy cała Polanica gdzie w całym miasteczku są AŻ 2 Niebieskie Koperty
Są też Kliniki jak ta wrocławska - gdzie Brak Zniżek dla Pacjentów z Kartą
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta Parkingowa

Post autor: Felice »

Kleinehexe pisze: 15 sie 2021 12:36 Zgadza się, ale czy zmienia to fakt,  że ta osoba jest niepełnosprawna i powinna móc korzystać z miejsc parkingowych dla niej przeznaczonych?
Bardzo często niepełnosprawność jest okresowa. Po wyleczeniu i rehabilitacji nie jest przedłużana, tak jak i karta parkingowa.
Ja mam na stałe, a i tak kartę muszę wymieniać co 4 lata.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta Parkingowa

Post autor: sztani »

Felice co 5 lat :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta Parkingowa

Post autor: Felice »

Co 5 lat, nie to mi się kliknęło … przepraszam.😎
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4375
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Karta Parkingowa

Post autor: Kleinehexe »

A to takiej sytuacji, przyznam Felice, nie przewidziałam. Dowodzi to jednak temu jak życie bywa zawiłe i zawsze trzeba się pochylić nad problemem i rozpatrywać go indywidualnie.
ODPOWIEDZ