Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2516
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: Mazrena »

Ogrodniku masz rację... ale to ,że nam uprzykrzają to jest prawda :roll: A co jak są prywatne przychodnie i one wcale nie respektują kart :?: kiedyś można było wjechać i na kopercie zostawić auto, teraz wprowadzili opłatę na tym miejscu i nie wyjedziesz bo szlaban i z kim walczyć :?: :roll: :shock:
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: ogrodnik »

Prywatne przychodnie mające niebieskie miejsca parkingowe powinny je respektować. Pewnie nie mają, jeśli tak jest, to wolność tomku w swoim....
Tylko, nie rozumiem, prywatne powinny zabiegać o pacjenta, prawda? Trudno uwierzyć, by robili miejsca niebieskie, i płacić za nie kazali...
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: darek »

Drogi Panie Ogrodniku

Może posiada Pan wiedzę jednak Pana Wiedza nie jest kompletna .
Nie mam zamiaru z Panem w żaden sposób polemizować -bo Pana Argumenty niestety nie są poparte wykładnią Prawa.
Pan jako Prawy Obywatel oczywiście Ma Rację .
Jednak prawo w tym kraju w tym prostym przypadku jest Bardzo zagmatwane.
I niewspójne.

Ważne są następujące za GOV .pl
takie informacje

Dotyczące Kto i dlaczego ma Posiadać tzw BEZPŁATNE MIEJSCA na Niebieskiej Kopercie

Ile miejsc dla niepełnosprawnych na parkingu?
Aby precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie, należy sięgnąć do ustawy o drogach publicznych. Zgodnie z artykułem 12a zarządca drogi musi spełnić określone prawem normy. To samo dotyczy wspólnoty mieszkaniowej jeśli to ona wytycza i zarządza drogami wewnętrznymi i osiedlowymi parkingami.

Zgodnie z przepisami, zarządca musi wyznaczyć co najmniej jedno stanowisko dla osób niepełnosprawnych, jeśli ogólna liczba stanowisk na danym parkingu wynosi od 6 do 15.
Kolejny próg dotyczy parkingów od 16 do 40 stanowisk – wówczas należy wyznaczyć nie mniej niż 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych.

W przypadku parkingów od 41 do 100 stanowisk, konieczne jest wytyczenie co najmniej trzech takich miejsc.

Większe parkingi (101 stanowisk i więcej) opierają się już na nieco innych zasadach. W takim przypadku, konieczne jest zabezpieczenie co najmniej 4% ogólnej liczby stanowisk dla osób niepełnosprawnych.

TERAZ ważna Informacja

W wielu Miastach Polski o czym niestety nie wiemy istnieje taka KLAUZULA;

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje i przypomina że zgodnie z § 7 pkt 3 uchwały nr VIII/101/2015 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 26 maja 2015 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych na obszarze miasta Bielska-Białej osoby niepełnosprawne oraz kierowcy przewożący osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualną kartę parkingową, zwolnione są z obowiązkowych opłat za postój w strefie płatnego parkowania w Bielsku-Białej wyłącznie w przypadku parkowania na miejscach postojowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych!

Na pozostałych ogólnodostępnych miejscach postojowych w Strefie Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej wskazane powyżej osoby zobowiązane są do uiszczenia opłaty parkingowej w parkomacie lub telefonem przy użyciu aplikacji mobilnej.

Jej nieuiszczenie w przypadku parkowania na miejscu ogólnodostępnym wiąże się z obowiązkiem zapłaty opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł.

URZĄD MIEJSKI W BIELSKU-BIAŁEJ

MIEJSKI ZARZĄD DRÓG W BIELSKU-BIAŁEJ


I na ten Paragraf pozwoliłem się powołać bo prócz wspomnianego Ciechocinka również w innych Miastach gdy pozostawimy samochód na Zwykłej Kopercie Parkingowej możemy uzyskać MANDAT

Ja Drogi Panie Zastanawiam się jak do Pana się zwracać
Nie ukrywam że po prostu chciałem POMÓC innym ,aby uważali żeby nie zapłacić na miejscach ogólno dostępnych
Pan Tradycyjnie wytoczyłeś DZIAŁA ARMATY domniemuję że posiada Pan jeszcze w zapasie cała Baterię Katiuszy -Aby mi ot tak po POLSKU dowalić
Panie ???? Zapodaj Pan sobie W Opcjach Ignorowanie tego Czerwonego DARKA
Zdrowszy Pan będziesz

Ludzie ,których i z którymi nie miałem Przyjemności sie Spotkać Panu to Sugerują
Pan był na jednym Spotkaniu i ZROBIŁ Pan Sobie ze mnie WROGA
popuść Pan
idż Pan na Wódkę
oczyść ORGANIZM
Życie Naprawdę jest Krótkie
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: berbla65 »

W Lesznie jest tak jak w Bielsku - Białej - osoba posiadajaca Karte Parkingową parkując na zwykłym miejscu płaci za parking- niestety córką tego nie wiedziała i otrzymała mandat- pomimo ,ze jest osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: sztani »

Berbla niestety Syn postawił samochód, wystawił kartę i poszedł do kardiologa. Działo się to własnie w Lesznie. Był mandat za szybą. Szybko zrozumiał, że to nie Wejherowo. Udał się do odpowiedniej instytucji i na szczęście anulowano. W Sanoku czy Przemyślu, Krośnie też postawiłem na płatnym i nic oby karta była widoczna powiedzieli z SM
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: ogrodnik »

Witam serdecznie o poranku. :kwiat:
To może od końca.
berbla65, w tym przypadku córka zapłaciła mandat, ponieważ zaparkowała w miejscu płatnym. Przecież karta parkingowa nie zwalnia z opłat w miejscu płatnym. :)
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: ogrodnik »

Czerwony "Przyjacielu"
Miałeś nie polemizować, a znów zaśmiecasz internet. Daruj sobie te teorie wciąż wklejane bez sensu. Nie będę Ci tłumaczył, ponieważ i tak nie Jesteś w stanie zrozumieć że przepisy są ogólnokrajowe, interpretowane przez miasta po swojemu.
Temat Wrzuciłeś tylko po to by było o czym pisać, i tyle, jak podobnie wiele innych tematów, w ostatnim czasie, głównie prowokacyjnych.
Bzdury Piszesz, by tylko pisać i płakać jakim jesteś pokrzywdzonym człowiekiem na forum.
Piszesz o jakimś spotkaniu, i mętlik wprowadzasz.
Napisz prawdę, skąd wziął się konflikt, raz i z głowy. Nie? Wstydzisz się, zatem nie prowokuj. Prawdopodobnie post zginie zaraz, ale mam to......
Tyle.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: darek »

sztani pisze: 18 sie 2021 07:38 Berbla niestety Syn postawił samochód, wystawił kartę i poszedł do kardiologa. Działo się to własnie w Lesznie. Był mandat za szybą. Szybko zrozumiał, że to nie Wejherowo. Udał się do odpowiedniej instytucji i na szczęście anulowano. W Sanoku czy Przemyślu, Krośnie też postawiłem na płatnym i nic oby karta była widoczna powiedzieli z SM
Ale ostatni czasy wiele Szpitali Klinik oddaje swe Parkingi we władanie Prywatnych podmiotów ,które tylko wg siebie interpretują
Czy ustawić odpowiednią do przepisów liczbę miejsc dla
a) Inwalidów
b) Matek z dziećmi
c)Karetek

Jest we Wrocławiu duża Klinika przy Borowskiej gdzie fakt są Miejsca oznaczone Niebieską Kopertą ,ale już odpłatność jest pełnopłatna.
Bo tak mówi regulamin zarządcy Parking
Podobnie jest z czasem wjazdu skróconym do 5 minut.

Masz rację Sztani

Wszystko uzależnione jest od LUDZI i od ich empatii
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: darek »

Esterka pisze: 17 sie 2021 21:28 Proszę nie wprowadzać czytających ,w błąd iż jest obowiązek oddania starej karty parkingowej w chwili otrzymania nowej ,nie ma takiego obowiązku .

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/817133
Czytanie nie boli .
Darek i malwersacje? :evil: Bardzo bezczelne niestety .Jeśli dobrze rozumiem ,kolega posłużył się w pociągu starą kartą, ponieważ chciał sprawdzić jak działają służby kontrolujące.Sam wyraźnie napisał .
Każdy ma prawo do takich czy innych zachowań ,nikomu nic do tego .
Jeśli kogoś drażni kolor kolegi na forum ,niech weźmie kredki i sobie domaluje w awatarze i po problemie .
O koledze Darku trzeba trochę poczytać ,ale to już wyższa szkoła jazdy nie wszyscy do niej chodzili niestety . :? Samo bywanie w internecie światłym nie czyni .
Bo o kulturze wypowiedzi pisanej jednym palcem na klawiaturze to szkoda nawet pisać .
Pozdrawiam Pana ;) Darka :D
Pani Esterko

Wpisy czytałem pobieżnie dziś dopiero Jedna z Osób wskazała Mi Pani wpis.
Przyznaję Nie zdawałem sobie sprawy że Ktokolwiek na Forum stanie w Mojej Obronie.
Zadałem i powtarzam to kolejny raz Proste PYTANIE.
Chciałem otrzymać w miarę prostą odpowiedź.

Bo wielu z Nas przemieszcza się po Polsce i nieraz może złapać się na Regionalne obostrzenia.

Tak jest np z Komunikacją Miejską .
Są Miasta ,które stosują ULGI Ogólno krajowe a są takie ,które stosują swoje wytyczne.

Podobnie jest z komunikacją autobusową

Niestety w chwili obecnej Każdy Samorząd ma swoje prawo i obostrzenia w stosunku nawet do Swoich Obywateli jak i z Poza ich Gminy.

Podobnie jest z Tymi Niebieskimi Kopertami

Pani Esterko
Jeszcze raz dziękuję za dobre słowo :kwiat:
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: berbla65 »

ogrodnik pisze: 18 sie 2021 07:44 Witam serdecznie o poranku. :kwiat:
To może od końca.
berbla65, w tym przypadku córka zapłaciła mandat, ponieważ zaparkowała w miejscu płatnym. Przecież karta parkingowa nie zwalnia z opłat w miejscu płatnym. :)
Tak, karta parkingowa nie zwalnia z opłat .Córka miała wtedy wizytę u lekarza gdy wrócili z opiekunem do samochodu to mandat był za wycieczką . Chcieli zapłacić ( u nas na Śląsku nie spotkalismy sie z takim podejsciem) Niestety pan parkingowy był nieubłagany- no cóz na błędach się uczymy . Swego czasu parkując w Rybniku przy PKP zapłaciłam za 1 godz postoju - pozałatwiałam sprawy ( nie skontrolowałam czasu) i wyjechałam z parkingu a za wycieraczką kartka- zatrzymalam się w zatoczce i czytam ,że czas postoju został przekroczony a ,że byłam na drodze jednokierunkowej to musiałam trochę nadjechać - wrociłam na ten parking i powiedziałam pani ,że niestety nie spojrzałam na czas - miła pani powiedziała, że zapłacę za kolejną godzinę i po sprawie. Więc dużo zależy od człowieka ( nas samych tez). Córkę parkowanie kosztowało 70 zł a mnie 3 zł + 3 zł. Niewiedza też kosztuje. Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ