Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta Parkingowa

Post autor: darek »

ogrodnik pisze: 14 sie 2021 23:20 Dobry wieczór.
Mam chwilę dla siebie, postanowiłem po lekturze tematów napisać kilka zdań.
Tak się stało ,że i mi po dwóch latach oddali, czy raczej uznali iż powinienem mieć tę kartę. Tylko, owa karta bynajmniej u mnie jest czymś, co jest obiektem pożądania, jak Kobieta niedostępna.
Proszę Państwa, owa karta to jest dokument, i ewidencjonowany jest jak dokument.
Nie ma takiej opcji, aby ktoś nie zwrócił karty do urzędu. To się w głowie nie mieści, co opowiada mój czerwony imiennik.
Panie Darek, to że można udawać malwersacje, i jeszcze śmiać się z tego, to ewenement. W moim pięknym mieście nie poharcowałbyś, ale dostał mandat za parkowanie i w dziesięć minut Miałbyś blokady na kołach.
Nie dostaniesz karty, jeśli nie rozliczysz się z poprzednią. Przywykłem do tego, ponieważ zdrowe prawo i zasady PRD to podstawa. Wiadomo, nie zawsze trafisz na funkcjonariuszy, ale często są, bo wiedzą gdzie być powinni, aby zarobić kasę do kasy miasta.
Sztani, problem o którym mówisz jest problemem poważnym. Myślę, że owe Panie korzystają z kart innych członków rodziny. Nie wiem jak u Ciebie, ale u nas jest tego coraz mniej. To frustruje, ale jeśli ktoś coś takiego zglosi, przyjadą i nie ma zmiłuj się. Ale musi być zgłoszenie, inaczej nie przyjadą i nie zainteresją się.
Napisałeś Panu czerwonemu o istniejącym już temacie. Pofatygowałem się sprawdzić, i co? Ostatnie posty są wyłącznie o parkowaniu.
Wniosek? Bez komentarza. Tam Jego pychę komentował Hipokryt, a tu ja.
To tzw. Krysztalowe postacie forum, znów nękane będą... Tylko tam on życzył Hipokrytowi kontroli, a tu postanowił sam pokazać jak to można harcować, mając kasę. Wstyd!!! Panie Darku.
Felice :kwiat: tu nie otrzymasz nowej karty, bez rozliczenia się ze starej.
I jeszcze zdanie do Pana Darka. :) W poprzednich postach chyba do Hipokryta, Użył Pan słów, ( Jeden Pan z Forum) Proszę na przyszłość o jasne sforumowania o kogo lub o kim mowa,ok?
Zawsze ten ktoś może odpowiedzieć, czy bronić swojego imienia,prawda? :) Chyba że Obawiasz się odpowiedzi na zarzuty?
Pozdrawiam serdecznie, i Dobrej nocy życzę :kwiat: ;) :kwiat:
Oj Panie ???? z-Darek , Panie Lemoniada, Panie Ogrodniku
Jestem dla Pana SOLĄ w OKU że KTOŚ kiedyś na Tym Portalu wyróżnił Mnie
Szanowny Panie - Oddam Panu ten ZASZCZYT bo dla Pana Jest to Wielkie marzenie być wyróżnionym
Zaczynasz Pan Kolejną Wojenkę
OK
Obrażaj Pan
Mam włączoną Opcję ,aby Nie odpowiadać na Pana Zaczepki.
Mam również włączoną Opcję na Pewna Panią
Na razie udaje Mi się

NIE NARAZIĆ

Jest Pan Naprawdę bardzo zakompleksionym Człowiekiem .

Podaję przykłady w jaki sposób kilka Osób omija przepisy
Oczywiście Pan Jest Osoba o nieposzlakowanej Opinii , Pan Zapewne Nigdy NIC przec iw Prawu
Pan zapewne zawsze wg Przepisów Ruchu Drogowego -wg Znaków
SUPER

Wielce Szanowny Panie

Wiem że Masz Pan do Mnie awersję taką jak pewien Pan Wicepremier dla Polaków
Zapewne gdybyś Pan mógł to wsadziłbyś Mnie Pan do Więzienia w Czarnym( Prawdopodobnie Najcięższe ) Lub do Rawicza

Zadałem Pytanie jak Traktowani są Posiadacze Kart w danych miastach -CHODZIŁO mi o opłaty za niebieską kopertę

Nie wiem nie interesuje Mnie z Jakiego Miasta Pan jest ,ale chwilkę temu rozmawiałem z Pewną Osobą i Mogę Pana Zapewnić że w Polsce na dziś Nie ma jeszcze wspólnego systemu ewidencji Kart Parkingowych.
Obecna Władza jeszcze Nie wpisała tego do sławnego Cepiku
Po za tym Panowie Kontrolujący Parkingi nie są wyposażeni w system łączności aby sprawdzić czy dana Karta Jest czy utraciła Ważność

Tak jest w Kilku miastach na południu Polski oraz na północy
Może u Pana Ten system został wdrożony.
Parkingowi w Warszawie też nie mają dostępu czy Karta jest WAŻNA

Szanowny Panie

Życie Naprawdę jest krótkie

A ja chciałem tylko zweryfikować gdzie i jak wygląda sytuacja w Polsce
Prosiła Mnie o zapodanie Tematu osoba nie tak AKTYWNA jak Ja czy Szanowny Pan
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2517
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Karta Parkingowa

Post autor: Mazrena »

Darku u mnie w mieście osoby z niebieską kartą jeżeli zapłacą pewną kwotę - mogą parkować wszędzie. :( My z okolicy możemy stawać tylko i wyłącznie na kopertach :roll: . W szpitalu jak są wolne miejsca wpuszczają bez opłaty.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: sztani »

A u mnie czy to przy szpitalu, na mieście wszędzie za Free Wejherowo to super miasto ,Gdynia Też ok. I tak trzymać. Zamiast ataków jeden na drugiego - pomyśleć jaki świat jest piękny. :x
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: ogrodnik »

Cześć.
Też tak uważam, zatem mam pytanie?
Czy Jesteś w stanie wytłumaczyć to osobie zainteresowanej, że w całym kraju jest tak samo?
Pozdrawiam
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2517
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: Mazrena »

Ogrodnik, nie jest tak samo w całym kraju :roll: każde miatso ma swoje przepisy :o
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: ANDY12345 »

A powinno być w całym kraju, bo to nie widzimisię niepełnosprawnych i na to powinna być ustawa która obowiązywałaby na terenie całego kraju. Po to jest karta żeby nie jeździć wkoło i szukać miejsca do zaparkowania jak się ma ograniczenie w poruszaniu. Ale jak widać rajcowie patrzą na swoją - przepraszam - miejską kasę. Już wiele lat temu miasta miały pozbywać się barier architektonicznych, paru urzędników miejskich próbowała poruszać się na wózkach inwalidzkich gdzie pokazywała to tv i dopiero wtedy poczuli jak to jest pokonywać niewysoki krawężnik. Jak widać dalej są różne sorty :evil:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: darek »

Niestety Andy
Masz rację .
Podobnie ,a się rzecz z tzw Ulgami Komunikacyjnymi -Opłatami za przejazd Komunikacją Miejską .
Kilka Osób już dało się złapać Nawet na Kary i wnioski o ukaranie przed Sądem .
Niby jedna BLACHA na tablicach rejestracyjnych PL -ale każdy sobie rzepkę skrobie wg swojego widzi misię .
Otrzymałem ,ale nie potwierdzoną informację ,że w pewnym Miasteczku -Niebieskie Koperty są Tylko dla mieszkańców -Bezpłatne
W niedługim czasie będę i zweryfikuję bo Oficjalnie na Stronie UM Brak jakichkolwiek informacji
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: Kleinehexe »

ANDY12345 pisze: 17 sie 2021 18:45 Ale jak widać rajcowie patrzą na swoją - przepraszam - miejską kasę. Już wiele lat temu miasta miały pozbywać się barier architektonicznych, paru urzędników miejskich próbowała poruszać się na wózkach inwalidzkich gdzie pokazywała to tv i dopiero wtedy poczuli jak to jest pokonywać niewysoki krawężnik. Jak widać dalej są różne sorty :evil:
Syty głodnego nie zrozumie, a bogaty biednego wyśmieje, bo... bo brak wyobraźni. O empatii nawet nie wspomnę, bo bez tej pierwszej jest nieosiągalna. :(
Awatar użytkownika
Esterka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 324
Na forum od: 13 gru 2019 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: Esterka »

Proszę nie wprowadzać czytających ,w błąd iż jest obowiązek oddania starej karty parkingowej w chwili otrzymania nowej ,nie ma takiego obowiązku .

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/817133
Czytanie nie boli .
Darek i malwersacje? :evil: Bardzo bezczelne niestety .Jeśli dobrze rozumiem ,kolega posłużył się w pociągu starą kartą, ponieważ chciał sprawdzić jak działają służby kontrolujące.Sam wyraźnie napisał .
Każdy ma prawo do takich czy innych zachowań ,nikomu nic do tego .
Jeśli kogoś drażni kolor kolegi na forum ,niech weźmie kredki i sobie domaluje w awatarze i po problemie .
O koledze Darku trzeba trochę poczytać ,ale to już wyższa szkoła jazdy nie wszyscy do niej chodzili niestety . :? Samo bywanie w internecie światłym nie czyni .
Bo o kulturze wypowiedzi pisanej jednym palcem na klawiaturze to szkoda nawet pisać .
Pozdrawiam Pana ;) Darka :D
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: Jak w Waszych miastach wygląda sytuacja z parkowaniem na Kartę Parkingową dla niepełnosprawnych?

Post autor: ogrodnik »

Szanowna Marzeno :kwiat:
Ależ jest tak samo, ponieważ przepisy o Karcie są ogólnokrajowe, i nic tu się nie zmieniło. Tylko My Polacy, Naród Wybrany, źle postrzegany, mamy ciągle problem z wszystkim, i patrzymy gdzieby tu zakombinować, oszukać rodaka, zarobić parę groszy, wówczas czujemy się spełnieni i dumni z siebie.
Czyż nie jest tak?
Do tego ktoś bardzo upierdliwy zrzucił nam na głowę demokrację, i się zaczęło....
Każdy sobie rzepkę skrobie.... Bo każde miasto może sobie interpretować przepisy jak chce, byleby kasa była. Wiem coś na ten temat, ale nie będę tu zamęczał nikogo...
Szanowni Państwo, Jeżdżę autem bardzo dużo po całej Polsce, i widzę jak wygląda sprawa miejsc postojowych dla inwalidów.
Przepisy są jedne, i nikt nie ma prawa nałożyć mandatu na kopercie. Jeżeli tak się dzieje, to tylko za sprawą nieuczciwych ludzi, którzy sami sobie ustalają swoje zasady.
Kiedyś w Krynicy G. spotkałem się z próbą zarobienia na kopercie dla niepełnosp. Gość zagrodził sobie parking, mówiąc, że to prywatny parking.
Pytam go, czy to on namalował kopertę, odp. Nie wiem...ale plac mój...Pokazuje mi jakiś świstek, że jest właścicielem działki. Zatem, miejsce parkingowe powstało tam zanim Gość stwierdził, że może łupić również niepełnosprawnych.
Tylko dziwne, że miejsce było na skraju jego działki. Nic, wjechałem, postawiłem auto, niech wystawi mandat. Nie było mandatu, był pan, który marudził coś o opłacie, i na tym się skończyło.
Pod szpitalem, w Gdańsku nikt nie pobierze nawet złotówki. Dwa tygodnie na parkingu z kopertą, zgłaszam kartę wcześniej, mówię że wyjeżdzam, otwierają szlaban i do widzenia. Tak działa karta, gdzie szanuje się ten dokument, i tyle.
Powtarzam, przepisy o niebieskiej karcie są jedne, i koniec.
Pozdrawiam i dobrej nocy życzę.
ODPOWIEDZ