Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

No proszę można a Andrzej 1955 szukał oparcia w wielbłądach, z całym szacunkiem dla tych pięknych zwierząt
Cały czas trzeba uzupełniać wiedxie ja w temacie wyjazdów, nfz I zus uzupełniam cały czas od wielu lat i się udaje jak się chce cos wiedzieć trzeba pytać , choć samo pytanie nic też nie daje bo każdy nie wiem dlaczego ale trzyma ta wiedzie dla siebie .
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: bardzyk2 »

Witam :kwiat:

Zmiana miejsca i/lub terminu w NFZ śląskim jest praktycznie niemożliwa.

W październiku 2020 miałam jechać do Wieńca Zdroju po 3 latach oczekiwania. To był turnus podczas drugiej fali pandemii i pod koniec tego turnusu zamykano sanatoria.

Skierowanie odesłałam we wrześniu 2020 r. wraz z wnioskiem o zmianę terminu umotywowanym gwałtownym wzrostem zachorowań, moim stanem zdrowia i występowaniem kilku poważnych tzw. chorób współistniejących oraz dwoma zaświadczeniami lekarskimi popierającymi moją prośbę: od lekarza, który kierował mnie do sanatorium i od kardiologa. (Przy okazji, od 2020 roku, wg nowych przepisów, papiery już nie wracają z NFZ do potwierdzenia po 18 miesiącach!)

Odpowiedź z NFZ była jednoznaczna. Uznano wniosek za rezygnację i wyrzucono mnie z kolejki całkowicie. Po trzech miesiącach lekarz wystawił nowe skierowanie i rozpoczęłam ponowne, trzyletnie oczekiwanie od początku.
Nie odwoływałam się, bo NFZ był zamknięty na głucho, funkcjonowała wtedy jedynie urna podawcza a pandemia w październiku i listopadzie 2020 była rozkręcona na całego przy braku szczepień.

Być może w innych wojewódzkich NFZ-ach jest inaczej, tego nie wiem. Ale na pewno zmiana terminu (z wyjątkiem kilku ważnych wydarzeń losowych, które NFZ musi jeszcze uznać za ważne!!!) a już na pewno zmiana miejsca jest bardzo trudna lub wręcz niemożliwa.

Pozdrawiam serdecznie :serce:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Insignia 2010 pisze: 20 wrz 2021 22:53 ... każdy nie wiem dlaczego ale trzyma ta wiedzie dla siebie .
Nieprawda!
Jest tu wiele osób, które chętnie pomagają, a niektórzy czynią to po mistrzowsku.
Troszkę obiektywizmu.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Kaziu mam na myśli trzymanie wiedzy.....czyli nie mówienie nie podpowiadanie jsk postępować, ja musiałem się tego sam uczyć. Metoda prób i błędów Na szczęście tych 2 było mniej .
A co tyczy się zmiany miejsca o czasu to zapewne podczas pandemi było to nie możliwe, zresztą teraz też z nfz wypisują w mazowieckim po 250 skierowan dziennie a zawsze było 205/ 210 .
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Bardzyk dziwi mnie ze chciałeś przełożyć z powodu pandemi .
Będąc w Rabce w 2020 styczeń.......na 36 osób 8 chorowało typowe objawy covida jeden z Panów nawet już wtedy zażartował,,,W Chinach nie byłem,,,
A o pandemi dowiedzieliśmy się później.
Więc dziwi mnie to że zrezygnowales .
Ja jestem czynny zawodowo więc mogę jeździć z zusu I to jak się ostatnio dowiedziałem nie co rok A co pół roku ......czujesz to .
Jak mało my wiemy
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Koralik_bis »

W maju po 36 miesiącach oczekiwania dostałam przydział na lipiec z NFZ, nijak mi nie pasował termin ani miejsce, napisałam prośbę o zmianę, moje argumenty widocznie były przekonujące gdyż została uwzględniona i wróciłam do kolejki. Czekam dalej i mam zamiar jechać tak jak prosiłam w piśmie do NFZ. Mazowieckie.
PS. Jak dostałam przydział to miałam numer ok 5000.
Jednak można.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4181
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Kleinehexe »

Insygnia, co pół roku to zdaje się można składać wniosek, a potem to jeszcze lekarz orzecznik musi ci przyznać rehabilitację. Mnie niestety na narząd ruchu raz nie przyznano.
A o tym wszystkim jest mówione na spotkaniu z pracownikiem socjalnym właśnie na turnusie ZUS. Przynajmniej tak było  w czasie moich pobytów, więc nie uważam, żeby to była jakaś tajemnica.
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: bardzyk2 »

Insygnia, zrezygnowałam, bo jestem kobietą :?: :lol: :lol:
Będąc w Rabce w 2020 styczeń.......na 36 osób 8 chorowało typowe objawy covida jeden z Panów nawet już wtedy zażartował,,,W Chinach nie byłem,,,
A o pandemi dowiedzieliśmy się później.
Między styczniem 2020 a październikiem 2020 jest jednak spora różnica, szkoły zamknięte, cmentarze zamknięte, strach jechać pociągiem przez 8 godzin. Sporo osób już wtedy nie tylko chorowało, ale odeszło do lepszego ze światów. A ja już swoje latka mam :oops:

A poza tym jest wielka różnica między ZUS a NFZ, a ja już z ZUS-u tylko stypendium dostaję niestety :evil: .
I między mazowieckim NFZ a śląskim chyba też.

W 2017 w styczniu byłam w sanatorium nad morzem w pokoju 4-osobowym.
Pani z lubelskiej NFZ - czas oczekiwania 14 mesięcy, z lubuskiej - 18 miesięcy, z Wrocławia 34 miesiące i ja za śląskiej 33 miesiące.
Takie drobne różnice :mrgreen:

Pozdrawiam :serce:
Terka123
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 28 wrz 2020 16:37
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Terka123 »

Hej. Jak można jeździć co pół roku do sanatorium, skoro teraz i z ZUS i z NFZ nowy wniosek
można składać dopiero po roku od powrotu z poprzedniego sanatorium?
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23716
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: grazynamackowiak »

Dzień dobry :kwiat:
Zmiana ,przesunięcie terminu wyjazdu NFZ Wielkopolski :)
Parę lat wstecz ,skorzystałam z tej opcji :o
Córka miała ślub w terminie kuracji ,więc napisałam prośbę o przesunięcie terminu ;)
Dołączyłam ksero zaproszenia ślub i pismo ,wysłałam skierowanie do NFZ :)
Termin przesunęli i podano zaproszenie do Połczyn Zdrój -Gryf :)
To samo miejsce kuracji ,tylko przesunięty termin wyjazdu :o
Zaznaczam że NFZ Wielkopolski ,inne rejony inne opcje :o
Już się obawiałam że odrzucą ,nie miałam wyjścia ,zaryzykowałam :shock:
Taka moja opcja , przesunięcia terminu 8-)
Z ZUS , nigdy nie korzystałam :roll:
Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ