Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: andrzej1955 »

Insignia 2010 pisze: 19 wrz 2021 20:29 To już więcej nie powiem 🙊 ale pamiętaj na przyszłość zawsze możesz zmienić termin a co za tym idzie miejsce
Witam,Insignia-wytłumacz na jakiej to podstawie można wnioskować o zmianę miejsca przydziału-jakieś rewelacje tu wypisujesz :o
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4181
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Stróże 27.11.21

Post autor: Kleinehexe »

Na temat NFZ to się nie wypowiadam, bo się nie znam, ale z ZUS można zmienić termin. Sama tak zrobiłam w ubiegłym roku i jeszcze wskazałam konkretny obiekt i dostałam to co chciałam. :D
Wiola1309
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 19 wrz 2021 16:09
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Stróże 27.11.21

Post autor: Wiola1309 »

Ja dostałam z skierowanie z ZUS, w końcu 31latka na rencie za długo siedzieć nie może :D muszą mnie wiesz " uzdrowić " :lol:
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Stróże 27.11.21

Post autor: Insignia 2010 »

Jest taki czas że, wraca pytanie do lekarza dającego skierowanie o sytuacji chorego czy coś się zmieniło i wredy trzeba dołączyć pismo od siebie gdxie i kiedy chce się jechać i nie ma sprawy.......życie nas uczy
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Stróże 27.11.21

Post autor: andrzej1955 »

Czytaj ze zrozumieniem o czym pisałem i nic mi nie insynuuj bo nie mam zamiaru udowadniać Ci że nie jestem.......wielbłądem jedno czy dwu garbnym ,piszemy tu po to aby pomagać ,wyjaśniać, informować w miarę swoich informacji ,doświadczenia i wiedzy a nie spierać się o bzdety i jak to tu gdzieś napisałeś-aby zaistnieć ,oczywiście w poważnych tematach a nie w luźnych gdzie te zasady nie są stosowane :)
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Stróże 27.11.21

Post autor: Insignia 2010 »

Witam Do andrzeja .1955.....czyli muszę opisać jak ten wielbłąd wygląda 🤭😁😁
Otóż z NFZ .....można razem z wnioskiem dołączysz pismo
A jeżeli nie to pilnować swojej kolejki na stronie i w pewnym momencie pojawi się wpis ,,,,Twoje papiery odesłano do lekarza prowadzącego, bo przecież minęło trochę czasu i mogła jakąś dolegliwości przybyć więc w te pędy lecisz do swojego doktorka z pismem w którym wskazujesz miejsce i czas .
W opisie podać termin i miejsce , motywację mogą być różne , więc terminy w pracy , sytuacja rodzinna itp to już indywidualnie zależy od osoby 😉
Zus od razu z drukiem PR- 4 piszesz pismo do zusu , zresztą to każdy się dowie z tablicy ogłoszeń w swoim oddziałe , a jeżeli nie ma takiego bo może nie być a być powinno.To dzwoni się do zusu i miła pani o tym informuje.
Ale przegapiłeś nie wiedziałeś nikt Ci o tym nie powiedział bo przecież nie musi 🤭🤭 i dostajesz skierowanie i pech chciał nie pasuje Ci to , więc masz tydzień na odwołanie .
I widzisz już jak wielbłąd wygląda I ile garbów ma 😉😉🤭🤭
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Stróże 27.11.21

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Jeśli chodzi o ZUS - nie wypowiadam się.
Ale te teorie dotyczące NFZ baaardzo ciekawe 🤔😊😊. Tym bardziej że już weryfikacji wniosków dawno nie ma i żadne papiery do lekarza wnioskującego nie wracają.
Ktoś tu przespał zmianę przepisów. 🤔😊
Wiola1309
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 19 wrz 2021 16:09
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Stróże 27.11.21

Post autor: Wiola1309 »

Ale ja nie składałam żadnych wniosków, sami mnie wysyłają po prostu jednego pięknego dnia przyszło pocztą skierowanie i już, mnie tam nikt nie pytal czy chce czy nie najwidoczniej orzecznik na komisji ( zaocznej) o przedłużenie renty z tytułu niezdolności do pracy zdecydowal że takowe leczenie pomoże mi wrócić do sprawności po operacjach ( kręgosłup)
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Stróże 27.11.21

Post autor: Insignia 2010 »

No to wam powiem dxis złożyłem do zus druk PR-4 W nowej szacie graficznej i pismo dotyczące gdzie i kiedy chce jechać, a że jeździe już od wielu lat tylko w styczniu lub lutym jak i z nfz tak I zus więc do zobaczenia w górach
Nfz masz rację teraz nie wraca, ale ja składałem w 2019 w lipcu wiec moje pismo gdxie I kiedy chce jechać to już mają.
Ale to dopiero będzie no chyba że pokuszę się ze zwrotów, bo co rok mus jechać 😉a przecież rok w plecy .
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4181
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Stróże 27.11.21

Post autor: Kleinehexe »

Wiola1309 pisze: 20 wrz 2021 13:44 Ale ja nie składałam żadnych wniosków, sami mnie wysyłają po prostu jednego pięknego dnia przyszło pocztą skierowanie i już, mnie tam nikt nie pytal czy chce czy nie najwidoczniej orzecznik na komisji ( zaocznej) o przedłużenie renty z tytułu niezdolności do pracy zdecydowal że takowe leczenie pomoże mi wrócić do sprawności po operacjach ( kręgosłup)
I takie skierowanie, które otrzymałam pocztą, odesłałam z pismem motywującym potrzebę przesunięcia terminu ze względu na sytuację w pracy. Do tego poprosiłam o Wielką Pieniawę w Polanicy, podając ważne dla mnie przesłanki i łódzki ZUS przychylił się do mojej prośby.😊
ODPOWIEDZ