Ważność skierowania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Ważność skierowania

Post autor: Koralik_bis »

Skierowanie do szpitala na ORO kod 4300 traci ważność jeśli nie zostanie zarejestrowane w ciągu 30 dni. Jeśli będzie zarejestrowane, to czas oczekiwania na przyjęcie może być różny, zależy od mocy przerobowych danego oddziału. To samo dotyczy rehabilitacji ambulatoryjnej - 30 dni od wystawienia do zarejestrowania. Nie oznacza to, że realizacja skierowania będzie w tych 30 dniach.
Barbara - dopisek pilne na skierowaniu niewiele zmienia. Są określone procedury, kiedy skierowanie trafia do pilnej, np: po zabiegu operacyjnym, po wypadku, po pobycie w oddziale np. reumatologicznym czy neurologicznym. Jest jeszcze kolejka dla osób ze znacznym stopniem. Wszystkie pozostałe trafiają do kolejki stabilnej np. przewlekłe zmiany zwyrodnieniowe.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ważność skierowania

Post autor: BarbaraB64 »

Felice jak zwał tak zwał ;) ważne że rehabilitacja dobra ,polecam masaże u pana Marcina ;) Koralik_bis wiem że osoby ze znacznym stopniem nie czekają długo ale mnie nawet w ośrodku jak dzwoniłam powiedziano żeby lekarz dopisał że pilne bo wtedy czas oczekiwania skróci się o ponad dwa lata więc może każdy ośrodek inaczej podchodzi do tego .
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Ważność skierowania

Post autor: Chmurka07 »

I wszystko jasne. Skierowanie jest aktualne. Mogę nadal złożyć w szpitalu a termin rehabilitacji uzależniony od kwalifikacji przez komisję uzdrowiskową. Przed pandemią obowiązywał termin 30 dni na rejestrację skierowania. Teraz jest wydłużony bez określenia terminu i formacja bezpośrednio z szpitala uzdrowiskowego w Iwioniczu.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ważność skierowania

Post autor: Felice »

Chmurko dzięki, cieszę się że potwierdziłaś to o czym pisałam.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Ważność skierowania

Post autor: Bibi2 »

No i temat wyjaśniony , a dodatkowo wiedzy przybyło - dziękuję wszystkim :)
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Ważność skierowania

Post autor: Chmurka07 »

Dzięuję wszystkim za zainteesowanie tematem. Przepraszam za błędy w pisowni ale piszę w pośpiechu i na telefonie a oczy już zawodzą. :D
ODPOWIEDZ