Ważność skierowania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ważność skierowania

Post autor: Felice »

Teraz jeszcze istotne są symbole. To o którym piszemy musi mieć symbol 4300 , bez tego nie przyjmą.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Ważność skierowania

Post autor: Dzia_dek »

Dzięki za info. Myślę, że Chmurka też napisze co i jak.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ważność skierowania

Post autor: BarbaraB64 »

Dzia_dek pisze: 22 wrz 2021 21:18 Mam pytanie. Czy taka rehabilitacja (ogólnoustrojowa) może być realizowana tylko w szpitalu?
Pytam z ciekawości bo absolutnie nie mam wiedzy w tym temacie. Info o ważności skierowania
na rehabilitację znalazłem na stronach NFZ i nie było wyłączenia ORO.
Rehabilitacja ogólnoustrojowa niekoniecznie musi odbywać się w szpitalu ,Ja w zeszłym roku byłam na takiej rehabilitacji w Łykoszynie a w tym roku złożyłam skierowanie do Ustronia do ośrodka Magnolia który szpitalem nie jest ,jak szukałam miejsca gdzie w miarę szybko rehabilitacja mogła by się odbyć to zauważyłam że dużo ośrodków sanatoryjnych oferuje ORO , niestety w większości to bardzo długi czas oczekiwania albo trzeba było dokumentację medyczną wysłać i komisja lekarska decyduje o zasadności takiej rehabilitacji ,były też ośrodki które przyjmowały tylko po operacjach czy pobytach szpitalnych . Starając się o skierowanie na ORO warto poprosić lekarza o dopisek PILNE bo wtedy skraca się czas oczekiwania ,Ja mam czekać do dwóch lat . Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ważność skierowania

Post autor: Felice »

Barbara Łykoszyn jest szpitalem i posiada Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Tylko w takiej formie może się to odbywać zgodnie z umowami NFZ. Tak jak pisałam wcześniej przyjęcia są dla osób na skierowanie do szpitala. Dokładnie identycznie wygląda to w przypadku Magnolii z rym że tutaj jest skierowanie z kodem 2306 czyli skierowanie szpitalne do Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ważność skierowania

Post autor: Felice »

Dodam jeszcze, że Ośrodki Rehabilitacji Leczniczej pobierają częściowe opłaty za pobyt.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ważność skierowania

Post autor: BarbaraB64 »

Felice ośrodek w Łykoszynie nie do końca jest szpitalem ,gdyby tak było to z PZU dostałabym tzw. szpitalne bo mam to w polisie jednakże ubezpieczyciel odmówił wypłaty
uzasadniając odmowę tym że nie jest to szpital ,częściową opłatę też ponosilam ,dokładnie 1450 zł za 21 dni ,osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności miały zniżkę i płaciły 1000 zł ,w Magnolii też będzie częściowa odpłatność , kody na skierowaniach miałam różne do Łykoszyna był o ile pamiętam 4300 a do Magnolii musiałam prosić lekarza o zmianę kodu na 2306.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ważność skierowania

Post autor: Felice »

Ubezpieczyciel broni się, ale na 100 %, wiem bo rozmawiałam z nimi, jest szpitalem w znaczeniu umowy i skierowań. Choćby kod resortowy 4300 o tym świadczy.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ważność skierowania

Post autor: Felice »

Na prawidłowo wypełnionym skierowaniu (zarówno na e-skierowaniu jak i na druku skierowania wypisanego ręcznie) musi widnieć zapis: skierowanie do szpitala na oddział rehabilitacyjny (kod 4300) (w przypadku rehabilitacji stacjonarnej).
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ważność skierowania

Post autor: BarbaraB64 »

Felice nie będę się spierać ale na wypisie z Łykoszyna mam pełną nazwę ośrodka i o szpitalu nie ma tam mowy ,pełna nazwa ośrodka to : Tomasz Tront prowadzący działalność pod nazwą Zakład Opieki Zdrowotnej " DROGA ŻYCIA " w Smoligowie , Oddział Rehabilitacji w Łykoszynie.ODDZIAL REHABILITACJI OGOLNOUSTROJOWEJ . Na miejscu nie ma typowego wyposażenia szpitalnego , być może szpitalem jest drugi ośrodek należący do tego samego właściciela w Lubyczy Królewskiej ale Łykoszyn raczej szpitala nie przypomina ale polecam ten ośrodek bo rehabilitacja na wysokim poziomie .Oczywiście że kod na skierowaniu musi być jak do szpitala bo NFZ refunduje pobyt ale nie w całości .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ważność skierowania

Post autor: Felice »

Barbara wyposażenie ośrodka o niczym nie świadczy. Szpitalami są tez ośrodki sanatoryjne w których pokoje wyposażone są jak apartamenty w hotelu ( choćby wojskowy w Busku). Jeżeli składasz skierowanie do szpitala, to chyba proste, że szpitalem być musi. Jest to głównie kwestia podpisywanych z NFZ umów. Ja upierać będę się, bo jestem w posiadaniu takiego skierowania i rozmawiałam z nimi zastanawiając się gdzie składać. Uwierz mi nie wprowadzałabym nikogo w błąd , nie mając sprawdzonych informacji. Fakturę wystawia właściciel , a jest nim NFZ ZOZ „Droga życia” mający różne placówki.
ODPOWIEDZ