Jak często do sanatorium?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Jak często do sanatorium?

Post autor: darek »

Terka123 pisze: 05 paź 2021 12:09 Hej. Jak można jeździć co pół roku do sanatorium, skoro teraz i z ZUS i z NFZ nowy wniosek
można składać dopiero po roku od powrotu z poprzedniego sanatorium?
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
JAK

Znam takiego ,który w 2021 był w Sanatoriach 3 razy .

ZUS jako prewencja rentowa mając około 50 lat Chorujesz na Cukrzycę - 60% Populacji na podwyższony cukier z powodu nie stosowania diety -Wyjazd do 3 miesięcy ,aby Broń Boże nie kierował się na Rentę .
Podczas pobytu okazuje się że wyjechał w Góry ma podwyższone ciśnienie ( Plus prywatnie machnął z Kolegami Powitalną flaszeczkę ) co się dzieje Głowa Boli ...Ciśnienie przez tydzień w górę
Skrzętnie w papierach zanotowane -Delikwent Dostaje Prestarium 4 mg -oczywiście zapomnina wykupić ciśnienie na poziomie 160/100 puls 90
Wraca z Papierem że podczas pobytu stwierdzono Nadciśnienie
Rodzinny pisze Papier do ZUS -Dostaje

3 lata wczesniej złożył papier do NFZ bo był zapasiony miał Cukier i pojawiały sie problemy z Ciśnieniem
Dostaje skierowanie na turnus.

Acha zapomniałem ów delikwent 2-3 lata temu bo złożył papier do MOPS -otrzymał orzeczenie ma 3 grupę , akurat w gminie był przypływ kasy na turnusy z PFRON -otrzymuje skierowanie No jedzie bo Jest już 50 latkiem i Schorowanym
4 wyjazd

Oczywiście po tych pobytach w pażdzierniku może się położyć w Szpitalu lub jakiejś renomowanej Klinice na wspomniane ciśnienie i TUTAJ BONUS
Kilka Klinik posiada swoje Szpitale zamiejscowe w Santoriach
Patrz Ochojec czy Zabrze odział w Równicy Ustroń 5 wyjazd.

Ów Pacjent o nic nie wnioskuje to system Mu pomaga w rehabilitacji .

Jest jeszcze opcja ,że ów 50 latek ma 5-10 hektarów ziemi i płaci zmniejszony KRUS
Kolejna Furtka.

Acha zapomniałem jeszcze ,że ów Kolega do 30 roku Pracował w słuzbach mundurowych i pobiera Rentę z MSWIA
Stamtąd też może jechać - tzn być skierowany przez Szpital MSW

A odnośnie skierowań tzw po szpitalnych jeżeli mamy Dobrze wpisane Symbole to z NFZ można w ciągu roku wyjechać nawet 3 razy

I to WSZYSTKO w Świetle obowiązujących PRZEPISÓW

w/w przypadki nie tyczą się Osób ,które mają Orzeczoną Niepełnosprawność z ZUS na Stałe -Brak Prewencji w pozostałych przypadkach hulaj duszo:)
Gość

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Gość »

No Darek brawo. Nie chce mi się odnosić do wszystkiego, bo coś w tym jest. Jednak wykreśl może z tego opisu wyjazd w ramach dofinansowania PFRON, bo ju z z tego co widac na tym sie nie znasz. Do tego uświadmie Cię, że emeryt czy tam rencista mundurowy nie skorzysta z jakiegoś dodatkowego skierowania ze szpitala MSW. Bo czegoś takiego nie ma. Nawet jak dostanie z oddziału czy też z poradni w takim szpitalu to jest to normalne skierowania i wyjazd na ogólnych zasadach. Nie ma żadnego przywileju w tym zakresie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Felice »

Darek, cztery wyjazdy w ciągu roku…
Operacja kolana,wyjazd na ORO, następnie uprzejmy NFZ daje skierowanie na rehabilitację w szpitalu. Tam uraz operowanej nogi, kolejny szpital i kolejny pobyt. Następnie ponowna operacja i wyjazd do szpitala na kolejne ORO…
Zazdrości ktoś tych czterech pobytów? Do jakiejś względnej sprawności doszłam po dwóch latach.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: jan19557 »

Muszę tu poprzeć Pitera w kwestii sanatorium dla emerytów w służbach mundurowych podobnie jak w górnictwie. ten przywilej mają tylko pracownicy po przepracowaniu odpowiedniej liczby lat. W górnictwie to 15 lat o ile dobrze pamiętam. Po za tym jeśli twój wniosek leży w NFZ i składasz poszpitalne to NFZ wysyła cię wcześniej w ramach ostatniego skierowania a stare traci ważność. Informacja z NFZ.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Felice »

Służby mundurowe nie mają żadnych przywilejów w wyjazdach z NFZ.
MON ma miejsca dla weteranów i weteranów poszkodowanych, ale jest to poza umowami. Dotyczy to też policjantów i strażaków jeżdżących na misje.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: darek »

Nie wiem na jakiej podstawie
Koleś chwali się że był w Libanie na Misji w ramach ONZ ( lata 80 te )
Tam miał delikatny wypadek i nawet w tym roku jako "Rencista " z Był na 14 dniowej Rehabilitacji w ośrodku dla weteranów
Ogólnie stwierdził Sanatorium.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: darek »

Felice pisze: 18 paź 2021 21:53 Darek, cztery wyjazdy w ciągu roku…
Operacja kolana,wyjazd na ORO, następnie uprzejmy NFZ daje skierowanie na rehabilitację w szpitalu. Tam uraz operowanej nogi, kolejny szpital i kolejny pobyt. Następnie ponowna operacja i wyjazd do szpitala na kolejne ORO…
Zazdrości ktoś tych czterech pobytów? Do jakiejś względnej sprawności doszłam po dwóch latach.
Felice

Ja tego nie neguję
Osobiście byłem w Równicy na Serce ,którego nie mam 5 razy po 14 dni gdy było ciężko w ciągu nawet 1/2 roku
Plus Normalne z NFZ poszpitalne.
Ja nie zazdroszczę .
Miałem jeszcze taki wniosek do Rept na łapy - ale odpuściłem
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: darek »

forumowicz pisze: 18 paź 2021 21:33 No Darek brawo. Nie chce mi się odnosić do wszystkiego, bo coś w tym jest. Jednak wykreśl może z tego opisu wyjazd w ramach dofinansowania PFRON, bo ju z z tego co widac na tym sie nie znasz. Do tego uświadmie Cię, że emeryt czy tam rencista mundurowy nie skorzysta z jakiegoś dodatkowego skierowania ze szpitala MSW. Bo czegoś takiego nie ma. Nawet jak dostanie z oddziału czy też z poradni w takim szpitalu to jest to normalne skierowania i wyjazd na ogólnych zasadach. Nie ma żadnego przywileju w tym zakresie.
Dlaczego nie mogę starać się o dofinansowanie z PFRON ?
Tutaj może Ty jesteś w Błędzie.

Możesz być Emerytem z ZUS , KRUS, MSW czy innej instytucji a orzeczenie z PFRON jest NIEZALEŻNE.
Tutaj beneficjentem - JEST GMINA i to ona wyznacza Standard w danej miejscowości.

Pamiętaj że uprawnienia czy BONUSY wystawiane przez Gminy w ramach MOPS czy innych jednostek NIE są Jednakowo Traktowane dlatego od kilku lat w Polsce Osoby Niepełnosprawne z orzeczeniem wydanym przez MOPS mają jednakową Legitymację -aby świadczenie było traktowane jednakowo w całej Polsce ( chodzi o niektóre ulgi)
Tylko MOPS - jeżeli tego sobie za życzysz wypisuje na Legitymacji Schorzenie--SYMBOL .
Tylko -MOPS lub odpowiednik -wydaje Karty Parkingowe

Są jednostki w Polsce gdzie Kasa jest troszkę większa to i szansa na rehabilitację jest większa.

A odnośnie MSW są Rehabilitacje dla Weteranów - no ale bywają tam też tacy co prochu nie poczuli - Opinia Znajomka ,który był na takim turnusie w pewnym obiekcie w Krynicy.
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Gaba »

Darku jak jesteś płatnikiem Zus-u to nie możesz być w Krusie -więc wyjazd ALBO z Krus-u ALBO z Zus-u :!:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: darek »

Jesteś Pewna ?
Znam kilku opłacających minimalną składkę w ZUS i w KRUS .
Zobacz ilu Naszych Forumowiczów jest ubezpieczonych tak w ZUS/NFZ i KRUS .
I korzysta z obu form wyjazdu.

Kto zabroni Płacić 2 składki ?
ODPOWIEDZ