Jak często do sanatorium?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Gość

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Gość »

[..]

Co Ty Darek wypisujesz? Nawet nie wiesz jaki organ orzeka i wydaje orzecznie o stopniu niepełnosprawnośći. Co wogółe do tego ma MOPS. Zdaje się że nie wiesz też bo piszesz nieprawdę, nic o turnusach rehabilitacyjnych, nawet nie wiesz w jaki sposób się załatwia te sprawy. Aha i jeszcze jedno - nie zrównuj turnusów dla weteranów z normalnym pobytem w sanatorium. Już zdaje się Chyba Felice odpowiedni wpis o tym zamieściła.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2022 20:22 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cyt
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: darek »

Wielce szanowny Piter2029

Pozwolę sobie zacytować Cały Twój wpis odnoszący się do Mojego.

Co Ty Darek wypisujesz? Nawet nie wiesz jaki organ orzeka i wydaje orzecznie o stopniu niepełnosprawnośći. Co wogółe do tego ma MOPS. Zdaje się że nie wiesz też bo piszesz nieprawdę, nic o turnusach rehabilitacyjnych, nawet nie wiesz w jaki sposób się załatwia te sprawy. Aha i jeszcze jedno - nie zrównuj turnusów dla weteranów z normalnym pobytem w sanatorium. Już zdaje się Chyba Felice odpowiedni wpis o tym zamieściła.
Na górę


Piszę bo Lubię .

-Nawet nie wiesz jaki organ wydaje orzeczenie o niepełnosprawności.

Pozwoliłem sobie Być DOKŁADNYM.

II. O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI ORZEKAJĄ:
Powiatowe/miejskie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności – jako pierwsza instancja;
Wojewódzkie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności – jako druga instancja;

Postępowanie orzecznicze, służące ustaleniu niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności, co do zasady jest zespołowe i dwuinstancyjne. Oznacza to, że w posiedzeniu składu orzekającego zespołu powiatowego i wojewódzkiego uczestniczy co najmniej dwóch specjalistów – członków zespołu orzekającego, z których co najmniej jednym jest lekarz sprawujący jednocześnie funkcję przewodniczącego składu orzekającego. Drugim członkiem składu orzekającego może być pedagog, psycholog, pracownik socjalny, doradca zawodowy albo inny lekarz.

Rejonowe sądy pracy i ubezpieczeń społecznych jako organ odwoławczy dokonujący kontroli prawidłowości orzekania przez organy administracji publicznej.
Prawo strony postępowania orzeczniczego do złożenia odwołania od orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności jest wyrazem realizacji prawa zawartego w Konstytucji RP, które stanowi, iż każdy obywatel ma prawo
do rozstrzygnięcia swojej sprawy przez niezawisły sąd. Rejonowe sądy pracy i ubezpieczeń społecznych rozpatrują sprawy z odwołania od orzeczeń wojewódzkich zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności poprzez poddanie oceny ustalonej przez składy orzekające pod ocenę biegłych lekarzy sądowych oraz innych biegłych, których przewodniczący składu orzekającego powołuje w zależności od problematyki indywidualnej sprawy.

Uwaga: Postępowanie orzecznicze w zakresie ulg i uprawnień jest jednoosobowe (orzeka lekarz) i jednoinstancyjne (nie przysługuje odwołanie do wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności).

Wykaz wojewódzkich zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności
Wykaz powiatowych zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności pdf 218 kb

U mnie w Katowicach Organem orzekającym jest Miejski Ośrodek Pomocy Społeczej MOPS w Katowicach ul Gliwicka
Jest na wykazie

-Co do tego ma MOPS- twoje pytanie

Ano we wsi Katowice wydaje orzeczenie o Niepełnosprawności

-Zdaje się że nie wiesz też bo piszesz nieprawdę, nic o turnusach rehabilitacyjnych, nawet nie wiesz w jaki sposób się załatwia te sprawy.

Każdemu można wmówić ,że jest wielbłądem a i to że pisze Nieprawdę .
ok
Czy cokolwiek wiem o Turnusach Rehabilitacyjnych ?

Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest szeroko dostępną formą aktywnej rehabilitacji i wypoczynku dla osób niepełnosprawnych. W zależności od indywidualnej sytuacji osoby ubiegającej się o takie dofinansowanie, koszt pobytu na turnusie rehabilitacyjnym może okazać się naprawdę niewielkim wydatkiem.

Z drugiej strony, formą rehabilitacji zyskującą na popularności są prywatne pobyty rehabilitacyjne. Coraz więcej ośrodków poszerza swoją ofertę o taki pobyt, osoby wymagające rehabilitacji mogą więc doskonale dopasować sobie odpowiednie miejsce oraz standard pobytu.

I tutaj Cię zaskoczę w Katowicach przy ul. Sokolskiej jest biuro zajmujące się Turnusami rehabilitacyjnymi.
Tam można pobrać wniosek , następnie udajesz się do siedziby PFRON po skierowanie a z tamtąd do MOPS ,aby zatwierdzić dokumenty.

Ktoś wspomniał bo była dyskusja o Środkach na wyjazdy na turnusy .
Nawet przyjżałem się tematowi -Okazało się że pomimo że posiadam orzeczony Stopień ZNACZNY
w Katowicach mam Marne szanse bo Priorytet to Dzieci i ok oraz specyficzne schorzenia
Pomimo że Katowicki budżet PFRON jest jednym z wyższych
Mnie udało się Być na takim Turnusie -Ale wtedy byłem zatrudnionym w ZPCHR i to on wszystko załatwiał.

Indywidualnie dostać w Katowicach dofinansowanie na Turnus to tak jak Trafić 5 w Lotto
Może w innych Miastach jest łatwiej.

Ja wiem gdzie nawet żartowałem bo mam w takiej miejscowości dom i mógłbym skorzystać ,ale jest to związane z wieloma czynnikami
Tam Jest poprostu bardzo Mało Osób korzystających z

-Aha i jeszcze jedno - nie zrównuj turnusów dla weteranów z normalnym pobytem w sanatorium.

Ja zacytowałem Pana ,który był na Wzgórzach Liban w 1985 roku w ramach ONZ z Polskiej misji
Miał tam jakiś Problem zdrowotny.
A że teraz Po Iraqu czy Afganistanie czy Afryce po Misjach Pojawił się Kilku Poszkodowanych to założyli Stowarzyszenie i kasę na Rehabilitację .
Ten Pan służył chyba w ramach Zasadniczej słuzby .
Zapisał się Ma Bonus
Twierdzi że 1 x w roku jedzie do sanatorium od Weteranów Czy Kombatantów to zacytowałem.

A że po wojsku podjął Pracę w Cywilu to korzysta
Rzekomo Żołnierzem jest się cały Życie :)

Fakt w język polski
Jest Bardzo Trudny .
Jedno słowo ma wiele znaczeń dla 90 % Polaków
Sanatorium
To czas laby, rozpusty etc
Dla 10 % podział na jaki to jest rodzaj czy z NFZ, KRUS czy innego
Czy płatne częściowo czy za friko


A co do niepełnosprawności
Fakt może zbyt dużo instytucji w Polsce daje Orzeczenie o Niepełnosprawności , Rencie czy Inwalidztwie.
Nawet dwóch różnych orzeczników może tej samej Osobie dać starą 3 a inny 1 grupę
Brak Standardów
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: ka_jak_kazimierz »

No tak...
Równie dobrze można by spróbować się z Pudzianem na rękę 🤔🙂
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Felice »

Darek, lepiej nie wypowiadaj się w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia. Mówię tu o wyjazdach ludzi po misjach. Piszesz takie bzdury, że czytać tego się nie da.
Gość

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Gość »

Poszukał Darek w interncie żeby swoją nieznajomość poupsrawiedliwiać trochę, I dobrze zrobił, bo chociaz normalnej prawidłowej wiedzy zdobył. Tylko mu pogratulować. Tylko jak już zdobywa tą swoją wiedzę, to niech postara się bardziej. Zaden MOPS GOPS nie wydaje orzeczeń o stopniu niepełnosprawności. No cóz - zachciało mi się i sprawdziłem choćby te Katowice i znalazłem - orzeczenia wydaje - UWAGA - Orzekaniem o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności dla mieszkańców Katowic zajmuje się Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności z siedzibą w Katowicach, przy ulicy Gliwickiej 102. Jakoś MOPSu w tym nie widzę no chyba oprócz tego , że ma siedzibę tam gdzie MOPS. Ale nie zrównuj wszystkich miejscowości z Ktowicami, bo nie wszędzie jakis pokoik mają zepsoły w budynkach MOPSu A całkiem błędne jest nazywanie że orzeczenia wydaje MOPS. Co do turnusów to jednak jeszcze poczytaj poczytaj bo opierasz się na swoim miescie.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: darek »

Felice pisze: 21 paź 2021 18:04 Darek, lepiej nie wypowiadaj się w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia. Mówię tu o wyjazdach ludzi po misjach. Piszesz takie bzdury, że czytać tego się nie da.
Sory
Nie wiem jaką Ty masz Wiedzę
Może Jesteś Czynnym Żołnierzem

Mówię to co wiem

Koleś był w Libanie w ramach ONZ

A że w Wojsku ZAWSZE Był burdel tak Burdel to wielu się podpinało Pod Żołnierzy.
Ze sobie jeździ No co ja na to
Zresztą co widać Dziś
Porucznik latający z Parasolem za jakimś aparatczykiem .

Chłopak Był na Misji
I Bywa w Tym sanatorium Jako weteran .
Ktoś Go przyjął
Można sprawdzić Listę Ludzi z Misji z Listą Weteranów
Zresztą Zadałbym Pytanie co Lub jakie działania wojenne były w Polsce
Weterani wojny 1939-1945
No Tych już raczej Nie ma
Koniec wojny jakieś 18 plus 76 daje wg mnie 94 ILU pozostało Weteranów ?
Bardzo mało

Ach rozumiem 1970 -
Rozumiem KWK Wujek
Fakt mogli być bo walczyli za ...

Dla Mnie Skoro Ktoś Był to czego mam Żądać Co robił podczas tej Misji
Aż tak dociekliwy nie jestem.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: darek »

forumowicz pisze: 21 paź 2021 18:18 Poszukał Darek w interncie żeby swoją nieznajomość poupsrawiedliwiać trochę, I dobrze zrobił, bo chociaz normalnej prawidłowej wiedzy zdobył. Tylko mu pogratulować. Tylko jak już zdobywa tą swoją wiedzę, to niech postara się bardziej. Zaden MOPS GOPS nie wydaje orzeczeń o stopniu niepełnosprawności. No cóz - zachciało mi się i sprawdziłem choćby te Katowice i znalazłem - orzeczenia wydaje - UWAGA - Orzekaniem o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności dla mieszkańców Katowic zajmuje się Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności z siedzibą w Katowicach, przy ulicy Gliwickiej 102. Jakoś MOPSu w tym nie widzę no chyba oprócz tego , że ma siedzibę tam gdzie MOPS. Ale nie zrównuj wszystkich miejscowości z Ktowicami, bo nie wszędzie jakis pokoik mają zepsoły w budynkach MOPSu A całkiem błędne jest nazywanie że orzeczenia wydaje MOPS. Co do turnusów to jednak jeszcze poczytaj poczytaj bo opierasz się na swoim miescie.
https://www.mops.katowice.pl/node/233

Może skoro aż Tak Mnie sprawdzasz poczytasz sobie Stronkę
Wiem TY WISZ LEPIEJ

A dodatkowo informacja ze strony MOPS Katowice
to tak na marginesie
Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Katowicach
ulica Gliwicka 102,
40-855 Katowice
numer telefonu: (032) 250 87 00, (032) 209 35 40
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Felice »

„Mówię to co wiem”
Czasem wiedzę trzeba pogłębić. Wcześniej pisałam byś sprawdził kto to jest weteran i weteran poszkodowany dobrze by to zrobiło.
Żołnierzem nie jestem co doskonale wiesz, ale to nie znaczy, że nie wiem na jakich zasadach i z jakiej puli wyjeżdżają.
Nie chce mi się już dalej brnąć w tą bezsensowną dyskusję, bo ani ona nic nie wnosi, ani nie przekona twojego uporu.
Gość

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: Gość »

A szkoda nawet już odpisywać jak nawet sam wstawia linki i nazwy a nie odróżnia organu wydającego orzeczenie czyli Miejskiego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności od MOPSu. Kończę temat bo już chyba nie da rady tak wytłumaczyć żeby zrozumiał. No chyba że ma orzeczenie i sobie sprawdzi kto je wydał.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca i terminu przydziału sanatorium

Post autor: darek »

To Ja Ci ODPOWIEM
Nawet ew prześle Ci Scan owego orzeczenia z pieczątką .

CZEWONY TUSZ

Miejski Zespół do Spraw
Orzekania Niepełnosprawności
przy
Miejskim Ośrodku Pomocy
Społecznej
Katowice ul Gliwicka 102

Cóż Pan piter ma Rację i WIE kto daje orzeczenie .

Teraz to Ja mogę uznać ,że wykroczyliśmy po za TEMAT

Bo Autor miał na Myśli

Co i w jaki sposób można zmienić Czas i miejsce pobytu sanatoryjnego
ODPOWIEDZ