Oddział Szpitalny w strukturach sanatorium a drugi wyjazd z NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Sniper
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 12 paź 2021 00:15
Oddział NFZ: Opolski

Oddział Szpitalny w strukturach sanatorium a drugi wyjazd z NFZ

Post autor: Sniper »

Kochani mam małego rebusa w świetle obecnych przepisów dot, sanatoriów.
W sierpniu 2021 otrzymałem skierowanie na "UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH" z oczekiwaniem 25 m-cy, w międzyczasie mam otrzymać w grudniu 2021 skierowanie na Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych który jest oddziałem szpitalnym w strukturach podmiotu leczniczego czyli zajmuje piętro jednego z sanatoriów.
Stąd pytanie czy jedno ze skierowań nie będzie wykluczało drugiego? A może Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych który jest oddziałem szpitalnym nie podlega ograniczeniom wyjazdu co 12 lub 18 miesięcy? Na oddział szpitalny trafiłbym ok . czerwca 2022 a uzdrowiskowe leczenie NFZ w 2023(jesień).
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Oddział Szpitalny w strukturach sanatorium a drugi wyjazd z NFZ

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,moim skromnym zdaniem jedno drugiego nie wyklucza, szpitalne nie wyklucza tego drugiego- zapewne dostaniesz informację od kuracjuszy którzy to przerabiali na własnej skórze, najpewniejsze będą jednak w twoim oddziale NFZ - zadzwoń i zapytaj u źródła, Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oddział Szpitalny w strukturach sanatorium a drugi wyjazd z NFZ

Post autor: Felice »

To są dwie różne formy leczenia i absolutnie jedna nie wyklucza drugiej.
To drugie skierowanie mniemam będzie skierowaniem do szpitala na oddział i sam będziesz je kierował w konkretne miejsce,a nie do szpitala uzdrowiskowego na druku składanym do NFZ. W drugim przypadku to pierwsze składane wcześniej do NFZ ulegnie skasowaniu. Musisz dokładnie sprecyzować jakie skierowanie otrzymasz.
Gość

Re: Oddział Szpitalny w strukturach sanatorium a drugi wyjazd z NFZ

Post autor: Gość »

Leczenie zaburzeń nerwicowych nie jest leczeniem uzdrowiskowym. Nie ma takiego kierunku leczenia w ramach leczenia uzdrowiskowego NFZ. To w jakim obiekcie się znajduje jest obojętne. Czyli w żaden sposob nie kolidują te dwa skierowania ze sobą. I raczej nawet nie będziesz przesyłał tego skierowania przez dział uzdrowiskowym NFZ, tylko osobiście do tego ośrodka. Z tego co się orientuję to skierowanie będzie konkretnie do wyznaczonego miejsca - czyli Oddział leczenia nerwic itd w ..... Nie będzie skierowanie takie jak do sanatorium, bo na taki oddział wymagane jest konkretne skierowanie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oddział Szpitalny w strukturach sanatorium a drugi wyjazd z NFZ

Post autor: Felice »

Tak też myślałam...
Sniper
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 12 paź 2021 00:15
Oddział NFZ: Opolski

Re: Oddział Szpitalny w strukturach sanatorium a drugi wyjazd z NFZ

Post autor: Sniper »

Faktycznie to grudniowe skierowanie daje lekarz i wysyłam je sam na adres oddziału, potem czekam ok. 6 m-cy.....
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, może ten wątek się jeszcze przyda :)
ODPOWIEDZ