Brak wyjazdu w wyznaczonym terminie - co dalej?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Brak wyjazdu w wyznaczonym terminie - co dalej?

Post autor: Gabriela »

Może ktoś mi powiedzieć jak wygląda sytuacja ,jeśli ktoś nie wyjedzie w wyznaczonym terminie? Zapytanie moje bierze się stąd że w NFZ widnieję jako osoba nieubezpieczona, o jakimś tam ,,niepewnym statusie’’ :?
Pytam ZUS i NFZ o wyjaśnienie sprawy, nie umieją mi powiedzieć dlaczego tak jest :roll:
A niepewność mam z tego też tematu że na weekend zamknęłam się na liście z nr 661, a po dzisiejszym dniu patrzę 561. Równo stówka w ten dzień. Nie udało mi się wyjaśnić tematu ubezpieczenia wiec nie wiem czy nie wypadnę z listy, albo będę musiała odmówić.
Proszę pomóżcie, może ktoś zna temat. :serce: :serce: :serce:
Ja wiem jak jest w ZUSie, tutaj pierwszy raz staram-y się z mężem.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andrzej1955 »

Witam, sama powinnaś wiedzieć czy odprowadzasz składki na ubezpieczenie bo to jest podstawa do świadczeń- między innymi skierowania na pobyt sanatoryjny- jeżeli posiadasz dowody wpłat to należałoby je wziąć je z sobą i udać się do Twojej placówki ZUS- tak mnie się wydaje, może ktoś się odezwie kto temat sam osobiście przerabiał ,co do zmiany terminu wyjazdu to pismo do placówki kierującej z motywacją, nie koniecznie mogą się przychylić do prośby - najmocniejszym argumentem jest pobyt w szpitalu, Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 22 lis 2021 17:10 przez andrzej1955, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14307
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ANDY12345 »

Zwróć się na piśmie do jednej jaki i do drugiej instytucji z zapytaniem o interesującą sprawę z uzasadnieniem. Muszą Ci na piśmie dać odpowiedź i wszystko będzie jasne w sprawie wyjazdu, pozdrawiam :) .
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Gabriela »

Dziękuję Wam za podpowiedzi.
Nie wiem dlaczego tak jest z moim ubezpieczeniem.
Byłam w oddziale ZUSu w moim mieście, Panie nic nie widzą :oops:
Wisiałam na infolini z NFZ 45 minut, i też nic nie widzą :roll:
Mam wrażenie że tam pracują ......
Więc zadzwoniłam do NFZ, pani która jest do kontaktu w sprawach sanatorium, powiedziała że w takich przypadkach wysyłają skierowanie z pismem, które trzeba im odesłać jak potwierdzi się ubezpieczenie. Dziwne :?

Dla Waszej informacji dodam że dzisiaj mam numerek; 432, od wczoraj zleciało 130 :o
Ciekawe co będzie w piątek?
ODPOWIEDZ