Sanatorium NFZ na zwolnienie czy w ramach urlopu?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium NFZ na zwolnienie czy w ramach urlopu?

Post autor: lawenda »

P-siak zgadzam się z Tobą w zupełności.
Jeśli nie uda mi się wyjechać ze zwrotów do końca marca, to prawdopodobnie będę zmuszona zrezygnować z wyjazdu z NFZ po trzech latach oczekiwania, nie z powodu braku urlopu, ale zupełnie z innych powodów.
jarkoz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 31 sie 2021 18:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium NFZ na zwolnienie czy w ramach urlopu?

Post autor: jarkoz »

p-siak pisze: 13 sty 2022 13:09 Czasami urlopu już nie mamy lub trzymamy na inne ważne sprawy i z sanatorium NFZ musimy zrezygnować.
Bardzo dobry komentarz. Trzymamy dużą część urlopu w danym roku (16 dni )z nadzieją że łaskawy NFZ skieruje nas do sanatorium. Nagle w grudniu się okazuje że nici z wyjazdu w tym roku .Więc zostajemy z tym urlopem, bo przecież nie wiemy kiedy nas wyślą. Oni nawet nie potrafią określić w jakim kwartale danego roku możemy pojechać.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium NFZ na zwolnienie czy w ramach urlopu?

Post autor: lawenda »

Jarkoz chyba coś kręcisz. :lol:
jarkoz pisze: 09 sty 2022 16:39 Ja na wyjazdy do sanatorium z NFZ zawsze dostaję zwolnienie lekarskie od lekarza który mnie skierował do tego sanatorium. A byłem już 7 razy.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 253
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium NFZ na zwolnienie czy w ramach urlopu?

Post autor: Archibald »

jarkoz pisze: 09 sty 2022 16:39 Ja na wyjazdy do sanatorium z NFZ zawsze dostaję zwolnienie lekarskie od lekarza który mnie skierował do tego sanatorium. A byłem już 7 razy.
Może z ZUS-u, a nie z NFZ?
Gość

Re: Sanatorium NFZ na zwolnienie czy w ramach urlopu?

Post autor: Gość »

Urlop...po trzech latach czekania też zrezygnuję, urlop bezpłatny to żadne rozwiązanie.. 🙄 za te pieniążki
pojadę na dwa tygodnie gdzie chcę i z jakimi zabiegani chcę, innej opcji póki co brak. Zwrotu z terminem wyjazdu za trzy dni też nie biorę już pod uwagę.
Pozdrawiam pracujących z podobnym dylematem.
jarkoz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 31 sie 2021 18:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium NFZ na zwolnienie czy w ramach urlopu?

Post autor: jarkoz »

Archibald, wiem o czym piszę. O zwolnieniu lekarskim na wyjazd do sanatorium z NFZ. Zresztą jeżdżę również na prewencję rentową z ZUSu.
Pozdrawiam
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium NFZ na zwolnienie czy w ramach urlopu?

Post autor: p-siak »

[quote="M A J K A" post_id=1035548 time=1642174544 user_id=20115]
Urlop...po trzech latach czekania też zrezygnuję, urlop bezpłatny to żadne rozwiązanie.. 🙄 za te pieniążki
pojadę na dwa tygodnie gdzie chcę i z jakimi zabiegani chcę, innej opcji póki co brak. Zwrotu z terminem wyjazdu za trzy dni też nie biorę już pod uwagę.
Pozdrawiam pracujących z podobnym dylematem.
[/quote]
Też tak ostatnio kombinuję: zabiegi bez rewelacji w sanatorium,bierz na nie 3 tygodnie urlopu, coś tam za pobyt zapłać i propozycja np. Krasnobrodu, Nałęczowa itp. Żeby jeszcze Cieplice, Kołobrzeg itp.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium NFZ na zwolnienie czy w ramach urlopu?

Post autor: Koralik_bis »

Witam. Jestem w Sanatorium. Koleżanka chciała zmienić zabiegi, poszła do lekarza, a ten na odchodne pyta czy potrzebuje zwolnienie. Stałam za drzwiami i słyszałam 🤭. Tu są osoby z NFZ i komercyjni, nie ma ZUS. Z tego wniosek, że z NFZ też można na zwolnieniu.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium NFZ na zwolnienie czy w ramach urlopu?

Post autor: Felice »

Jeżeli są na pobycie szpitalnym z NFZ to oczywiście skierowanie należy się i jest wystawiane przez dany obiekt na koniec pobytu.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium NFZ na zwolnienie czy w ramach urlopu?

Post autor: gosiam »

Moja Pani doktor, gdy pewnego razu poprosiłam o L4 na wyjazd sanatoryjny z NFZ stwierdzila ze moglaby wystawić ale na 14dni. Stwierdzila że jest to bezpieczniejsze bo ZUS nie wezwie nas na kontrole. Problemem bylo wystawienie L4 na pozostaly pobyt w sanatorium. Chyba ze skorzystamy z tych 14dni zwolnienia a na pozostaly pobyt wezniemy urlop. Sytuacja o ktorej pisze miała miejsce 5 lat temu wiec nie wiem jak to sie ma obecnie.
ODPOWIEDZ