Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
albercik_2019
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 15 maja 2019 20:12

Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: albercik_2019 »

W którym sanatorium można zarezerwować pokój jedynkę jadąc z NFZ.
Awatar użytkownika
ryszard22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 10 lut 2019 08:31
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: ryszard22 »

Z tego co wiem, to w żadnym. Jedynki są przeznaczone głównie dla kuracjuszy komercyjnych, oraz kuracjuszy, których schorzenie wymaga pewnej intymności. ( np. przy stomii, przetoce) Lekarz wystawia wtedy odpowiednie pismo dla sanatorium.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: Andrzej1958 »

Zimowit w Rymanowie Zdroju - dzwoniłem na recepcję. Skierowano mnie do przełożonej pielęgniarek i dało się zarezerwować bez tłumaczeń dlaczego. Niestety przez pandemię nie było mi dane skorzystać.
Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe. Tu na recepcji telefonicznie. Bez zbędnych pytań udało się.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: darek »

Temat wałkowany średnio co kolejny Nowy na Portalu.

Każdy obiekt Sanatoryjny w Polsce ma swoje uwarunkowania.
Są obiekty gdzie o pokoju DECYDUJE - Dyrektor ds Lecznictwa , Są takie gdzie Decyduje Komisja wg swoich wytycznych
A i są Obiekty GDZIE NIE MA Pokoi jednoosobowych -Dawne ośrodki wczasowe .

Każdy Obiekt ma Swoje Regulaminy
Mając skierowanie do danego obiektu wtedy dopiero można Sprawdzić jakie są w nim REGUŁY -Oficjalnie brak jednego standardu
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: lawenda »

albercik_2019 pisze: 15 sty 2022 20:52 W którym sanatorium można zarezerwować pokój jedynkę jadąc z NFZ.
Sanatorium Agat Cieplice. Pobyt w 2019. Bezproblemowa rezerwacja jedynek poprzez maila. Jako jeden z nielicznych obiektów sanatoryjnych posiada dużą liczbę jedynek. Jedyny minus to oplata rezerwacyjna 30 złotych.
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: Teri5 »

Iwonicz Zdrój Sanvit, rezerwacja telefoniczna, płatna chyba 30 zł. (jakiś czas temu). Myślę, że to jest dobra organizacja, daje kuracjuszą jakiś wybór. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ada53
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 650
Na forum od: 30 wrz 2018 16:03
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: ada53 »

W Mewie w Kołobrzegu moja koleżanka dostała jedynkę bez problemu ale miała zaświadczenie od lekarza kierującego do sanatorium.
Danio Unio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 wrz 2019 14:04

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: Danio Unio »

W Dusznikach Zdroju mają jedynki nie pamiętam nazwy ale to największe uzdrowisko w tym miasteczku. Kolega tam był, ja równocześnie byłem niedaleko w Kudowie a zapoznaliśmy się w pociągu do sanatorium. Kolega będąc w jedynce bardzo narzekał na nudę i "samotność", to było jeszcze przed pandemią. Oczywiście to kwestia indywidualna i często poparta schorzeniami. Ja raczej jedynki też bym nie brał ze względu na brak rozmowy czy pomysłów na spędzenie czasu wolnego. W dwójce czy trójce to inny pobyt aczkolwiek nawet jak osoby się nie zgrają charakterologicznie to i tak tolerując jeden drugiego to inne życie przez te 3-4 tygodnie niż w pojedynke.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: zbigniew165 »

W Kołobrzegu w Verano nie miałem problemu w kwietniu 2021 r. zarezerwować jedynkę, ale trzeba dzwonić do Działu Marketingu.
Tak samo jest w Trzygłowie w Świnoujściu pod warunkiem, że jest czynne, bo ostatnio jest w gotowości jako przyszłe izolatorium dla kuracjuszy z sanatoriów zakażonych Covid 19.
Tak jest z NFZ i bez zaświadczeń lekarskich.
Awatar użytkownika
graszka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 69
Na forum od: 17 kwie 2012 11:23

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: graszka »

Generalnie sanatoria posiadają mało tzw" jedynek" i dlatego są problemy z ich rezerwacją. Byłam w Bristolu w Kudowie tam mają dużo pokoi jednoosobowych więc z rezerwacją nie było problemu. :)
ODPOWIEDZ