Nagła zmiana terminu sanatorium.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ededi12
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 515
Na forum od: 20 cze 2012 22:16
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Nagła zmiana terminu sanatorium.

Post autor: ededi12 »

Witajcie :)
Czy ktoś dostał z Zuzu pismo o zmianie terminu sanatorium w tym roku.
Miałam skierowanie do Polańczyka na 19.04 dziś odebrałam pismo że z powodu zmniejszenia liczby miejsc skierowanie jest nieważne. Nowy termin to 19.06.
Kurcze, wkurzyłam się bardzo bo pracuje i pierwszy termin mam już w pracy ogarnięty. Pracodawca się przygotował, ma zastępstwo za mnie na ten czas a tu takie kwiatki.
Ba mało tego, na lipiec miałam urlop wypisany i mam już część opłaconą.
Dzwoniłam do zusu tłumaczyłam że kurcze tak nie można bo ja nie jestem na l4 tylko pracuje i mój pobyt w sanatorium to nie jest tak łatwo przeorganizować.
Usłyszałam że.... Przecież mogę zrezygnować
:evil: :evil: :evil: chyba trochę ich ponosi.
Czy ktoś z Was się z tym spotkał, jak interweniować bo moja rehabilitacja albo praca stoi pod znakiem zapytania.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Nagła zmiana terminu sanatorium.

Post autor: gosiam »

Niestety ZUS moze zmienic termin wyjazdu. Gdy rozmawiałeś, ZUS nie zaproponowal Ci że możesz skorzystać z L4. Moja kuzynka miala podobny przypadek. ZUS stwierdził ze to nie wczasy tylko rehabilitacja dzìeki ktorej poprawi sie jej stan zdrowia pozwalający na dalszą pracę. W efekcie kuzynka poinformowala pracodawce że jedzie w ramach L4. L4 wystawiło sanatorium.
aw21
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 10 paź 2017 10:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 17

Re: Nagła zmiana terminu sanatorium.

Post autor: aw21 »

Witam. Byłem kilka razy na prewencji z ZUS i za każdym razem w ramach zwolnieni L4. L4 wystawiało uzdrowisko w którym byłem. Pozdrawiam ;) ;) ;)
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Nagła zmiana terminu sanatorium.

Post autor: John2306 »

Witam. Potwierdzam ,że nigdy nie miałem problemu z L4 będąc w sanatorium z ZUS. Ogółem korzystałem z tej możliwości 6 razy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 305
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Nagła zmiana terminu sanatorium.

Post autor: Archibald »

ededi12 pisze: 01 mar 2022 13:03 Witajcie :)
Czy ktoś dostał z Zuzu pismo o zmianie terminu sanatorium w tym roku.
Miałam skierowanie do Polańczyka na 19.04 dziś odebrałam pismo że z powodu zmniejszenia liczby miejsc skierowanie jest nieważne. Nowy termin to 19.06.
Kurcze, wkurzyłam się bardzo bo pracuje i pierwszy termin mam już w pracy ogarnięty. Pracodawca się przygotował, ma zastępstwo za mnie na ten czas a tu takie kwiatki.
Ba mało tego, na lipiec miałam urlop wypisany i mam już część opłaconą.
Dzwoniłam do zusu tłumaczyłam że kurcze tak nie można bo ja nie jestem na l4 tylko pracuje i mój pobyt w sanatorium to nie jest tak łatwo przeorganizować.
Usłyszałam że.... Przecież mogę zrezygnować
:evil: :evil: :evil: chyba trochę ich ponosi.
Czy ktoś z Was się z tym spotkał, jak interweniować bo moja rehabilitacja albo praca stoi pod znakiem zapytania.
21.02.2022r. otrzymałem z ZUS-u pismo, iż w związku z ograniczeniem ilości miejsc w ośrodku Plon w Polańczyku informują, że Zawiadomienie o rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS na turnus 13.05.2022 r. w tym ośrodku straciło ważność. Dostałem nowe skierowanie do Domu Zdrojowego Szpitala Uzdrowiskowego z Oddziałem Sanatoryjnym w Szczawnie-Zdroju na turnus od 25.06.2022r.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Nagła zmiana terminu sanatorium.

Post autor: Narewka »

No to pomieszkasz sobie w pałacu. A w czerwcu w Szczawnie jest przepięknie.
Awatar użytkownika
ededi12
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 515
Na forum od: 20 cze 2012 22:16
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Nagła zmiana terminu sanatorium.

Post autor: ededi12 »

Ja dostałam nowy termin 19.06 Iwonicz Zdrój.
Wiem że jedzie się na l4.
Tylko problem jest w tym w jakiej sytuacji ludzie zostają postawieni w pracy. Takie decyzje wpływają nie tylko na nasze życie.
U mnie w pracy już był zorganizowany grafik na czas mojej nieobecności. Koleżanka ma urlop w czerwcu i co... Nie będzie dwóch osób. Nas jest 4ry osoby w pracy.
Byłam w zusie i co usłyszałam, przecież może Pani zrezygnować i nie jechać wcale skoro to problem.
A prosiłam tylko żeby dali mi coś w przybliżonym terminie do pierwszego skierowania.
Mi szef powiedział... I co ja teraz mam z tym zrobić, wszystko jest poukładane pod Ciebie.
Zaraz się okaże że może będę musiała się zwolnić i iść na l4 by jechać albo zrezygnować z rehabilitacji by pracować.
Doszły mnie słuchy że te zmiany spowodowane są tym że niektóre obiekty zostają przekształcone w schronienie dla uchodźców.
Świetnie poprostu.
marba
Posty: 4
Na forum od: 28 wrz 2020 21:29
Oddział NFZ: Śląski

Re: Nagła zmiana terminu sanatorium.

Post autor: marba »

Ciekawe skąd wiedza, że w czerwcu uchodźców już nie będzie...?
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 305
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Nagła zmiana terminu sanatorium.

Post autor: Archibald »

Mnie przenieśli ze wschodu na zachód Polski. ;)
Awatar użytkownika
Acik61bis
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 08 lut 2022 14:37
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Nagła zmiana terminu sanatorium.

Post autor: Acik61bis »

Trochę dziwi mnie te utyskiwanie na temat zmiany daty turnusu.
Jest dużo ludzi chcących skorzystać z tej formy rehabilitacji i nie otrzymują jej- i to jest przykre, ale że w innym
terminie? Tak to boli? Prewencja to nie sanatorium ( jak mylnie większość sądzi) - to przede wszystkim rehabilitacja, jedziemy tam na świadczeniu chorobowym! Co z tego że "grafik" że kilka osób w pracy..... jak będzie tych kilku na urlopie i w tym czasie złamiesz nogę to na "chorobowe" też nie pójdziesz bo grafik?
Może trochę empatii dla tych co w ogóle prewencji nie otrzymują a nie myśleć,o sobie że " nie ten termin" bo na pewno piszą to osoby co kilka jak nie kilkanaście razy na prewencji już były.... ten co nie był ani raz takich dylematów nie ma - jego dylemat to choć raz pojechać
Teraz mnie linczujcie
ODPOWIEDZ