Skrócenie/wydłużenie terminu pobytu(zus)

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Morena74
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 07 kwie 2021 13:40

Skrócenie/wydłużenie terminu pobytu(zus)

Post autor: Morena74 »

Na skierowaniu do sanatorium (zus ) jest info, ze długość pobytu moze ulec zmianie - decyzja szefa placówki?
Czy to jest praktykowane?
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Skrócenie/wydłużenie terminu pobytu(zus)

Post autor: andrzej1955 »

Witam, z tego co piszą kuracjusze to może być ten pobyt przedłużony, a decyduje szef placówki ,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Skrócenie/wydłużenie terminu pobytu(zus)

Post autor: sztani »

Tak . nawet na prośbę osoby odbywającej turnus . Przedłużą o tydzień lub o cały turnus a potem ,żegnajcie wszelkie świadczenia. Znajomemu tak się spodobał pobyt na turnusie ,że zgłosił lekarzowi prowadzącemu czy może pozostać dłużej . Milo spędzony czas przy zabawie ,piwku przypadł mu do gustu . Nie pomyślał tylko ,że kończy się renta a schorzenia miał poważne . Wylądował na turnusie przedłużonym ale stracił rentę .Tydzień go uzdrowił . Czy warto ? może decyzję podejmuje szef placówki ale na prośbę lekarza prowadzącego osobę na turnusie .
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Skrócenie/wydłużenie terminu pobytu(zus)

Post autor: jan19557 »

O przedłużenie turnusu wniosek składa lekarz prowadzący w sanatorium do NFZ-u bądź ZUS-u i to oni decydują o przedłużeniu . Nie ma to nić wspólnego ze stratą renty, wręcz przeciwnie bo jeśli decydenci wyrażą zgodę na przedłużenie to z powodu złego stanu zdrowia a więc nie to było powodem zabrania renty. Moja żona 10 lat była na rencie a później pani doktor w ZUS-się stwierdziła, że jest za młoda na kontynuowanie renty mimo poprawy z kręgosłupem. Byłem świadkiem na komisji lekarskiej jak zabrano pielęgniarce na wózku rentę bo szanowna komisja stwierdziła, że ma zdrowe ręce i może pracować. Tak to czasem bywa.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Skrócenie/wydłużenie terminu pobytu(zus)

Post autor: sztani »

Janie ja nie twierdzę ,że jest tak jak pisałem w każdym przypadku .Tak było u znajomego. Nie napisałeś nic nowego na temat kto przyznaje przedłużenie turnusu ( jaka jest procedura). Namów kogoś kto jest na rencie na taki turnus rehabilitacyjny aby sam wysłał wniosek .Po za tym Ameryki nie odkryję cytując co to jest za turnus. ""Prewencja rentowa"". Rencistów jak i osoby którym kończy się świadczenie rehabilitacyjne z zasady wysyła ZUS pod koniec tego świadczenia . Nie czuję się """ znawcą """w każdym temacie ale piszę sprawy potwierdzone życiem. A pisząc powyżej sam zaprzeczasz sobie . Dodam ,że nie turnus go uleczył a lekarz przedłużający . tak naprawdę orzecznik który dostał kopię taką jaką każdy z nas dostaje w dniu wyjazdu. Ponieważ stan zdrowia ,( choroby wypadki) miałem i mam nie ciekawy ,(raz lepiej raz gorzej) byłem na kilkunastu turnusach więc z autopsji wiem jak to się odbywa.
. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ