Powtórna zmiana uzdrowiska

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
ulmadz1958
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 19 lip 2020 14:38
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: ulmadz1958 »

Kochani! Czy możliwa jest powtórna zmiana uzdrowiska (pierwsza zmiana ze względu na zły dojazd), a teraz na bardzo negatywne opinie kuracjuszy nt.uzdrowiska?
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Samosia »

ulmadz1958 pisze: 19 maja 2022 18:34 Kochani! Czy możliwa jest powtórna zmiana uzdrowiska (pierwsza zmiana ze względu na zły dojazd), a teraz na bardzo negatywne opinie kuracjuszy nt.uzdrowiska?
W 2020r.córka moja dostała sanatorium ,,Beskid" w Wysowej Zdroju....również spróbowała napisała prośbę o zmianę podając,że....daleki dojazd,że wtedy poruszała się o kulach,że w pracy nie ma kto ją zastąpić itp. wysłała to do NFZ i niedostała odpowiedzi tylko w przeglądarce pokazała się informacja,że zrezygnowała.....zadzwoniła i wspomniała,że chce jechać ale nich choć zmienią miejsce na takie aby dojazd był lepszy i usłyszała,że wysłała pani pismo a to jest równoznaczne,że pani rezygnuje....zapytała więc czy jest możliwość aby jednak się wycofać z tego i pojedzie....pani powiedziała,że mozna to odkrecić....tylko,że wtedy to ja z nią pojechałam ale.....i tak pobyt nam przerwano bo wtedy koronowirus zaszalał :roll:
Awatar użytkownika
+alicja+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6817
Na forum od: 10 sty 2015 00:03
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: +alicja+ »

przy powtōrnej zmianie terminu, ze względu na remont, otrzymałam odpowiedž, że dobrowolnie zrezygnowałam z leczenia

do przemyšlenia...
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Dzia_dek »

Hmm. Przeczytałem, że zła pora roku na wyjazd bo jesień, odrzucasz "Świerkowy" w Rymanowie Zdroju /najlepsze sanatorium w tym
uzdrowisku w najlepszym możliwym czasie na wyjazd/
bo zły dojazd /niewiele ponad 200km/.Teraz problemem jest negatywna opinia
i myślę, że nie o uzdrowisku, / do którego masz cztery razy dalej jak do Rymanowa/a o konkretnym obiekcie. Opinie mają to do siebie,
że jak gdzieś jest dwie osoby to już będą trzy opinie. Czas jest taki, że wystarczy krzywe spojrzenie recepcjonistki, a już niektórzy
wystawiają negatywną opinię. Więc trzeba podejść z dystansem do tego co ludzie w tej chwili piszą. Proszę nie myśleć, że jestem
złośliwy, ale mam wrażenie, że bardziej szukasz powodu, żeby nie jechać zamiast cieszyć się możliwością rehabilitacji i wypoczynku.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Atina »

Dużego wpływu na skierowanie z NFZ nie mamy, zejdzmy na ziemię jest jak jest.
Wybór miejsca i terminu mamy przy wyjazdach prywatnych i wszystko w temacie...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Felice »

ulmadz1958 pisze: 19 maja 2022 18:34 Kochani! Czy możliwa jest powtórna zmiana uzdrowiska (pierwsza zmiana ze względu na zły dojazd), a teraz na bardzo negatywne opinie kuracjuszy nt.uzdrowiska?
Jedynym sposobem na otrzymanie wymarzonego miejsca i obiektu jest prywatny wyjazd.
Chyba jednak nie potrzebujesz rehabilitacji 🥺, skoro ciągle odkładasz z byle powodu skierowanie.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: ka_jak_kazimierz »

O, przepraszam!
Był tu Pan który twierdził, że zawsze jeździ gdzie chce i kiedy chce, niezależnie czy z ZUS czy NFZ.
A może to mi się śniło? Albo jemu? 🤔.
Ale żarty na bok, ja też uważam że nie należy nadużywać dobroci funduszu. Raz można poprosić, ale więcej... Ja bym się bał przesunięcia na koniec kolejki.
ulmadz1958
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 19 lip 2020 14:38
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: ulmadz1958 »

Dzia_dek pisze: 20 maja 2022 09:05 Hmm. Przeczytałem, że zła pora roku na wyjazd bo jesień, odrzucasz "Świerkowy" w Rymanowie Zdroju /najlepsze sanatorium w tym
uzdrowisku w najlepszym możliwym czasie na wyjazd/
bo zły dojazd /niewiele ponad 200km/.Teraz problemem jest negatywna opinia
i myślę, że nie o uzdrowisku, / do którego masz cztery razy dalej jak do Rymanowa/a o konkretnym obiekcie. Opinie mają to do siebie,
że jak gdzieś jest dwie osoby to już będą trzy opinie. Czas jest taki, że wystarczy krzywe spojrzenie recepcjonistki, a już niektórzy
wystawiają negatywną opinię. Więc trzeba podejść z dystansem do tego co ludzie w tej chwili piszą. Proszę nie myśleć, że jestem
złośliwy, ale mam wrażenie, że bardziej szukasz powodu, żeby nie jechać zamiast cieszyć się możliwością rehabilitacji i wypoczynku.
,,Jeżeli nie potrafisz kogoś zrozumieć, załóż jego buty, przejdź jego drogę i spójrz jego oczami i wówczas dopiero wtedy dokonaj oceny". Życzę Ci ,,Dziadku" dużo, dużo zdrowia
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: andrzej1955 »

....każdy jest kowalem swego ... losu, i jak sobie pościelisz tak się wyśpisz- jak pytasz o rady to je dostajesz a co w zamian :o - też Bardzo Dużo Zdrowia Życzę :!:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: GIENIA »

Ja też , jak ten pan , o którym wspomniał Kaziu , jeżdżę gdzie chcę i kiedy chcę z NFZ , i nie są to wcale żarty :)

ulmadz1958 , być może nie wiesz , ale można wyjechać z tzw. zwrotu .... ale to tylko przed otrzymaniem przydziału , ja bym jechała , ale oczywiście to Twoja decyzja ... moim zdaniem nie patrz na opinie z netu , tylko jedź i sama się przekonaj . Czasami opinie złe , bo tak jak pisze Dzia-dek , ktoś na kogoś krzywo spojrzał , a ośrodek i rehabilitacja są całkiem przyzwoite . Ja , sama wybrałam ośrodek o nie najlepszych opiniach w necie , a wszystko było na wysokim poziomie .

Nie wiem czy dobrze kojarzę , ale masz przydział do Trzygłowa :?: jeśli tak , to mogę Ci napisać duuużo dobrych opinii na temat tego ośrodka , zabiegów , zakwaterowania .....
Bywa tez tak , ze ośrodek z tzw górnej półki , a zabiegi dostaniesz z najniższej , i odwrotnie :) wiem coś o tym ;)
W Trzygłowie jest spora szansa na pokój jednoosobowy :)
ODPOWIEDZ