Prośba o pomoc, wcześniejsze opuszczenie sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Anulka999
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 24 maja 2022 08:53
Oddział NFZ: Mazowiecki

Prośba o pomoc, wcześniejsze opuszczenie sanatorium

Post autor: Anulka999 »

Hej, proszę was o pomoc. Moja babcia jest w sanatorium, jednak mamy ogromny rodzinny problem i powinna już wrócić. Prosimy ja żeby wróciła a ona zasłania się kosztami jakie to spowoduje. Mówiąc wprost chyba ma te sytuację gdzieś. Napiszcie z jakimi kosztami trzeba się liczyć jeśli chce się wcześniej wrócić, zostal jej tydzien pobytu. W obliczu tego co sie dzieje to absurdalne tlumaczenie, ale po prostu zamierzam dac jej do wiwatu jak wroci. Z tego co czytałam to można się dogadać z kierownictwem w określonych przypadkach. Ona po prostu nie chce wrócić a zaslania się kosztami. Chce więc wiedzieć jak wróci na jaką kwotę wycenić jej obojetnosc.
dorotka65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 352
Na forum od: 20 sty 2018 18:33
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Prośba o pomoc, wcześniejsze opuszczenie sanatorium

Post autor: dorotka65 »

Witam,zależy chyba od obiektu ,ale są to koszty około 100 zł za każdy niewykorzystany dzień.Najlepiej zdzwonić do NFZ dla swojego rejonu ,przedstawić sytuację i oni wyjaśnią dokładnie jakie są opłaty za niewykorzystany osobodzień.A może sytuacja rodzinna pozwoli na opuszczenie sanatorium bez dodatkowych kosztów.POzdrawiam :kwiat:
Anulka999
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 24 maja 2022 08:53
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Prośba o pomoc, wcześniejsze opuszczenie sanatorium

Post autor: Anulka999 »

Dziekuje, czyli tak jak się domyślałam to tylko wygodna wymówka dla niej, no nic, uzbroje się w stalowe nerwy na tydzień :x
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1785
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Prośba o pomoc, wcześniejsze opuszczenie sanatorium

Post autor: Andrzej1958 »

W moim sanatorium było to 130zł/dzień.

Ne wiem jakie to problemy rodzinne, ale z tego jak piszesz skojarzyło mi się:
https://www.youtube.com/watch?v=DWn_V39fH4I
Anulka999
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 24 maja 2022 08:53
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Prośba o pomoc, wcześniejsze opuszczenie sanatorium

Post autor: Anulka999 »

Ten link z YouTuba jest nie na miejscu, bo chodzi o poważne problemy psychiczne
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Prośba o pomoc, wcześniejsze opuszczenie sanatorium

Post autor: Pietka 50+ »

Anulko999, ale co tu się denerwować ??? Zamiast zadać krótkie i zwięzłe pytanie, to rozpisujesz się niepotrzebnie o sytuacji rodzinnej. A najlepiej było zadzwonić do ośrodka, w którym jest babcia i zapytać...a najlepiej do oddziału NFZ. Tu, na forum, poza ludźmi uczynnymi, nie wgłębiającymi się w temat bez potrzeby, są też osoby nie zawsze odznaczające się taktem i odrobiną choćby dozą empatii, a uważającymi się za dowcipnych, więc im mniej się uzewnętrzniasz tym lepiej....pozdrawiam.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14335
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Prośba o pomoc, wcześniejsze opuszczenie sanatorium

Post autor: GIENIA »

Anulko , różne sytuacje , różne ośrodki , różne ceny . Zadzwoń do NFZ i do ośrodka , a dowiesz się wszystkiego . Jest jedno małe ale ... to babcia musi wyrazić chęć przerwania turnusu , nie Ty .
Piszesz ... zamierzam dać jej do wiwatu jak wróci . :oops: ech ...

może dlatego nie chce wracać :roll:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Prośba o pomoc, wcześniejsze opuszczenie sanatorium

Post autor: andrzej1955 »

Do viwatu to możesz dać sobie-Babcia wyrwała się z klatki na trochę wolności a ty wstrętna babo chcesz ją znowu zamknąć-zastanów się nad tym jak traktujesz najbliższych :!:
Anulka999
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 24 maja 2022 08:53
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Prośba o pomoc, wcześniejsze opuszczenie sanatorium

Post autor: Anulka999 »

To niech nie prosi mnie żebym to ja gasiła pożar a sama siedzi na drugim końcu polski, to nie jest dobrotliwa i słaba babcia o nie, ona doprowadziła do tego i mam was wszystkich gdzieś. Jeśli życie syna to dla niej 700zl to bedzie miała na sumieniu, pojechała a wiedziała co może być i zostawiła nas z tym
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Prośba o pomoc, wcześniejsze opuszczenie sanatorium

Post autor: Pietka 50+ »

Anulko, dostałaś między innymi komentarzami konkretną radę, co możesz zrobić i myślę, że w tym momencie powinnaś poprosić Admina o zamknięcie tematu, bo - przynajmniej ja tak uważam - niepotrzebne to nakręcanie się. Niczemu to nie służy...
Zablokowany