Czy można dostać przepustkę na weekend w sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: Czy można dostać przepustkę na weekend w sanatorium

Post autor: dzi »

Bywają sanatoria, że w przypadku oficjalnej nieobecności, proponują pokrycie kosztów nieobecności(nawet 50zł/doba), bo placówka traci na nieobecności kuracjusza. Jeśli "urzędowo" wypisze - NFZ nie zapłaci za nieobecnego.
Praktycznie trzeba prosić o wolne, a wcześniej nie być roszczeniowym i obie strony będą zadowolone :).
Faraon25
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 20 mar 2011 12:27

Re: Czy można dostać przepustkę na weekend w sanatorium

Post autor: Faraon25 »

Watpie, aby tak było przecież jak niema kuracjusza np w weekend to oddziały sa do przodu, gdyż i tak maja zapłacone za wyzywienie :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy można dostać przepustkę na weekend w sanatorium

Post autor: darek »

W wielu Sanatoriach wiele zalezy nieraz od "widzimisie "w pewnym sanatorium w podczas wekendu Bozego Ciała w dniach07-06 do 10-06 czyli 4 dni ale w ktorych 2 dni bez zabiegow -niewyrazono ZGODY na 4 dniową wycieczkę na Borholm - bo wystarczy na 1 dzień!!!!- ktoś ma odpowiedzialność
kolejna sprawa wydawnie wypisow i naciaganie na pokrycie kosztów !!
Turnus jest do 15-06 pociag do miejsca zamieszkania godz 19,30 !! i Pani pilegniarka nie wyda wypisu 14-06 tylko kazde czekac do dnia zakończenia turnusu bo będzie kontrola ,ale juz 15-06 o godz 00,01 ..Wydaje ???
Cóz w niektórych osrodkach co niektorzy sa BARDZEJ Papiescy niz ..Sam Papiez -Bardzo przepraszam za porownanie
A przepustki Fakt Bardzo duzo zależy od Sanatorium i TOLERANCJI
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 404
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czy można dostać przepustkę na weekend w sanatorium

Post autor: anusiaa »

Witam, przebywalam wlasnie a ladku zdroj no i dostalam tel ze siostrzeniec mial wypadek i zmarl. Poprosilam o wczesniejszy wyjazd z osrodka no i musialam podpisac ze wyjezdzam na wlasna odpowiedzialnosc na 2 dni przed koncem turnusu.pozdrawiam
Yoko91
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1336
Na forum od: 18 cze 2012 18:08

Re: Czy można dostać przepustkę na weekend w sanatorium

Post autor: Yoko91 »

witam, byłam w sanatorium w Lądku Zdroju prosiłam o przepustkę nie dali, nie mówiąc już o skróceniu pobytu o jeden dzień, kazali płacić 40 zł za pustostan,pierwszy raz się z tym spotkałam ale ponoć to zależy od uzdrowiska :) pozdrawiam
Yoko91
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1336
Na forum od: 18 cze 2012 18:08

Re: Czy można dostać przepustkę na weekend w sanatorium

Post autor: Yoko91 »

Darku masz racje to wyłącznie zależy od widzimisię pani pielęgniarki. :) pozdrawiam.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy można dostać przepustkę na weekend w sanatorium

Post autor: darek »

a pobyt kiedy możesz przebywać czy to w pokoju czy też przechowac ..bagaz kończy się po śniadaniu i trwa max do...10,00
Tak znam przypadek ,że Ktoś od 10,00 do prawie 21,00 ...czekal na Dworcu bo już były ..przyjazdy!!!!!!!!
PROZA
anula77
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 16 sie 2012 11:49

Re: Czy można dostać przepustkę na weekend w sanatorium

Post autor: anula77 »

Piter72 pisze:
udios pisze:Witam
dostałem właśnie zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację w ramach prewencji rentowej do ośrodka Stróże FPON.
Turnus zaczyna się od 10 września. A na forum wyczytałem że trwa on zwykle 24 dni.
No i wieli ZONK, bo 22 września kolega ma ślub. I teraz nie wiem co robić.
Czy jest możliwość dostania przepustki na 2 dni w sanatorium, żeby w przypadku leczenia móc wybrać się na ślub w sobotę a potem powiedzmy w niedzielę wrócić?

Pozdrawiam
Janek
nie ma z tym żadnego problemu ja sam w piątek po zabiegach o 12 wyjechałem a wróciłem w poniedziałek o 6 rano :twisted:
a byłeś może dokładnie w Stróżach, czy czy to przykład z innego sanatorium ? ;) Próbuję uzyskać jak najwięcej informacji, ponieważ ja tam będę właśnie spędzać listopad 2012 :D
udios
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 15 cze 2012 10:57

Re: Czy można dostać przepustkę na weekend w sanatorium

Post autor: udios »

Anula aż Ci współczuję.
Przepustkę dostałem, ale nie wiecie jakie cyrki były z tym, aby ją dostać.
Po pierwsze i najważniejsze: To nie jest sanatorium tylko środek rehabilitacji. I jeżeli ktoś był gdzieś w sanatorium to niech zapomni jak tam było bo tu jest zupełnie inaczej.
Mają tam swój regulamin w którym jeden z podpunktów mówi iż nie są udzielane przepustki z wyjątkiem nagłych przypadków.
Generalnie na pierwszych podaniach o przepustkę odpowiedź była jedna: ODMOWA.
Ale gdy zaczęli ludzie dreptać, np do senatora Koguta to wnioski zostały rozpatrzone jeszcze raz. Cześć pozytywnie, a części osób powiedziano, że muszą dostarczyć zaproszenie i najlepiej zaświadczenie że są świadkami na ślubie. Bo generalnie nie są udzielane przepustki, a ślub nie jest wydarzeniem na które można by było dostać przepustkę mimo iż odbywa się tylko raz w życiu. Jedynie osoby wyróżnione w jakiś sposób na ślubie mogły by liczyć na zgodę. Bo podobno ZUS tylko na taki przepustki zezwala. Choć jak z tym jest naprawdę to nie wiadomo, bo jedna z osób zainteresowanych, gdy odmową podniosło jej ciśnienie zadzwoniła do ZUS-u i tam dostała informacje iż ZUS nie ma nic do przepustek i to tylko kwestia ordynatora.
Może wie ktoś jak to jest z tymi przepustkami i rozjaśni sprawę. Bo my przypuszczamy , że jak to zwykle bywa: gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Generalnie w czasie wolnym nie ma tam co robić. Ośrodek znajduje się przy głównej drodze, koło stadionu lokalnego kluby. Można przynajmniej za darmo pooglądać rozgrywki i treningi. Nie ma żadnych alejek, ani parku z ławeczkami gdzie można było by pospacerować i posiedzieć. Jest w pobliżu rzeka nad którą na kamieniach można posiedzieć. Jest telewizja ale jak w szpitalu na złotówki. Basen 6,5 zł /h sauna 23zł, jakuzzi 4,5/10min. Najbliższe zwiedzania, muzeum pszczelarstwa oddalone o 2km. Jest fajne do zwiedzania skamieniałe miasto, ale oddalone 17km. bez samochodu lipa, z samochodem można sobie gdzieś podjechać dalej. Jak się zbierze odpowiednia ilość chętnych to w niedziele można sobie zorganizować wycieczkę do Krynicy, spływ Dunajcem...
ze względu na zakaz spożywania alkoholu i przebywania pod jego wpływem na ośrodku (można za to wylecieć) ludzie dosyć wolno się integrują.
Z plusów, to z zabiegów jestem zadowolony, w sumie 8, fizykoterapeuci bardzo mili. jedzenie raczej smaczne, choć na kolację zamiast wątróbki, pulpecików, zapiekanki ziemniaczanej czy tym podobnych wolałbym bym by było kilka plasterków więcej sera lub szynki.

Na zakończenie. Jak masz weź sobie laptopa - jest internet na obiekcie, a jeżeli nie to dużo ciekawych książek, lub kurs języka obcego, bo generalnie to między zabiegami i po nich jedyny sposób spędzania czasu to gnicie w pokoju.
udios
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 15 cze 2012 10:57

Re: Czy można dostać przepustkę na weekend w sanatorium

Post autor: udios »

Zapomniałem napisać, że przepustkę dostałem chyba łutem szczęścia i przypuszczalnie z pomocą pewnej osoby która szepnęła kilka słówek bezinteresownie.
ODPOWIEDZ