Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: maria123 »

Chmurka07 pisze:Po otrzymaniu skierowania JEST możliwy wyjazd ze zwrotów. Dwa razy już tak korzystałam.
NIE! Jestem z lubelskiego i nie jest to możliwe ;) Chyba, że masz ważny powód np. choroba i skierowanie zwracasz. W przypadku gdy zwrot jest nieuzasadniony np. miejsce nie pasuje, termin nie można korzystać ze zwrotów, tylko trzeba ponownie ustawić w kolejkę. Po otrzymaniu skierowania nie ma odwetu, chyba że ktoś ma znajomości w NFZ :lol: Ja nie mogłam w tym przypadku jechać ze zwrotów i niestety nie mogłam z tego skorzystać :cry:
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Chmurka07 »

Napisałam , ze wyjazd jest możliwy i to jest prawda. Gdy ujrzałam w przeglądarce że mam już skierowanie, zadzwoniłam do NFZ i grzecznie poprosiłam, że w tym terminie nie mogę wyjechać i będę zmuszona zrezygnować z wyjazdu a bardzo mi na nim zależy. Mogę za to wyjechać już , jutro , pojutrze i każdego dnia wykorzystując jakiś zwrot. Bardzo miła Pani w NFZ odpowiedziała mi , że jeżeli pojawi się jakiś zwrot w najbliższych dniach to mi go da. Następnego dnia pojawił się w przeglądarce inny termin , wyjazd za tydzień który mi pasował. Tyle w temacie. :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Chmurka,ale to nie zasada tylko precedens. Miałaś farta i tyle.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Chmurka07 »

Felice pisze:Chmurka,ale to nie zasada tylko precedens. Miałaś farta i tyle.
Nie pisałam , że tak stanowi prawo, tylko że można (czyli nie jest to zabronione )
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Po otrzymaniu skierowania JEST możliwy wyjazd ze zwrotów
Ale z tego co piszesz później skierowania jednak nie dostałaś.
Gdy ujrzałam w przeglądarce
Myślę,że nie ma co dalej o tym dyskutować.Pokazanie się w przeglądarce przydziału nie jest według mnie otrzymaniem skierowania.
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: serendipity »

Chmurka07 pisze:
Felice pisze:Chmurka,ale to nie zasada tylko precedens. Miałaś farta i tyle.
Nie pisałam , że tak stanowi prawo, tylko że można (czyli nie jest to zabronione )
Potwierdzam, też tak kiedyś miałam, zadzwoniłam i udało się zmienić przydział, a na druku skierowania do sanatorium było wykreślone to poprzednie.
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: serendipity »

Felice pisze:



Myślę,że nie ma co dalej o tym dyskutować.Pokazanie się w przeglądarce przydziału nie jest według mnie otrzymaniem skierowania.
Muszę chyba dopisać, że było to po ukazaniu się przydziału w przeglądarce.
Awatar użytkownika
anovi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 113
Na forum od: 19 wrz 2014 13:36
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: anovi »

Również potwierdzam,dostałam przydział (papierowy) w 2015 roku do Ciechocinka,pojechałam do NFZ i zgłosiłam chęć wyjazdu ze zwrotów i otrzymałam na miejscu Kołobrzeg z terminem wyjazdu za tydzień.
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: asia13 »

No to wszystko wiadome w tym temacie.Tylko od dobroduszności pań w NFZ zależy czy można dostać zwrot po otrzymaniu skierowania :) Za jakieś trzy miesiące przekonam się jak to jest naprawdę i jakie panie pracują w naszym NFZ ;)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Czasami aby załatwic sprawę wystarczy dobra wola (oraz możliwości) kogoś tam. Kiedy wydzwaniałam po zwroty pani w NFZ sama zachęcała mnie do telefonowania dwa razy dziennie. Zwrotu nie dostałam bo go nie było ale za to NFZ przesunął mi wyjazd o miesiąc tak aby wypadł w dogodnym terminie. Choc na oficjalnie skierowane pismo z prośbą odpowiedź zawsze była asekuracyjna ... może się uda ale obowiązku nie ma.
Pozdrawiam
Bogutka
ODPOWIEDZ