Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: lawenda »

Ewlinko gratuluję. :kwiat: Miejscowość super i do tego jeszcze ten termin......Ale się rozmarzyłam. :lol: :lol:
Naprawdę zazdroszczę.
Pozdrawiam i życzę skutecznej rehabilitacji. :kwiat:
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: serendipity »

Niania pisze:Elmigo Witam ;)
Byłam osobiście pytać i już o tym pisała.
Ale dla Ciebie napisze.W DOL NFZ. musisz być po weryfikacji jak po weryfikacji wrócisz do kolejki , wtedy wybierasz się do Wrocławia ul. Dawida do oddziału sanatorium i zapytujesz o zwroty o ile coś będzie.
Wtedy sobie wybierzesz co Ci odpowiada .
Ale musisz liczyć się z tym że ten wyjazd może być od 5 do 1 doby.
Takich informacji udzieliła mi pani w NFZ.
A kiedy składałaś wniosek do NFZ że czekasz jeszcze na weryfikację.
Pozdrawiam i zapraszam do nas na stronę Dolnośląskie.
Niania, to, co napisałaś nie jest do końca prawdą, a tak naprawdę wcale prawdą; niedawno wróciłam z sanatorium, do którego pojechałam ze zwrotów.
1. W DŚ nie musisz być po weryfikacji, wystarczy, że minęło 18 miesięcy od ostatniego pobytu.
2. Nie musisz wybierać się osobiście do siedziby nfz, wystarczy, że (jak już kiedyś ktoś napisał w tym wątku, posiłkując się odpowiedziami z portalu nfz) wyślesz pismo, że jesteś zainteresowany zwrotami i podasz nr tel.
3. Proponowany wyjazd jest za 3-5 do X dni.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Niania »

serendipity pisze:
Niania pisze:Elmigo Witam ;)
Byłam osobiście pytać i już o tym pisała.
Ale dla Ciebie napisze.W DOL NFZ. musisz być po weryfikacji jak po weryfikacji wrócisz do kolejki , wtedy wybierasz się do Wrocławia ul. Dawida do oddziału sanatorium i zapytujesz o zwroty o ile coś będzie.
Wtedy sobie wybierzesz co Ci odpowiada .
Ale musisz liczyć się z tym że ten wyjazd może być od 5 do 1 doby.
Takich informacji udzieliła mi pani w NFZ.
A kiedy składałaś wniosek do NFZ że czekasz jeszcze na weryfikację.
Pozdrawiam i zapraszam do nas na stronę Dolnośląskie.
Niania, to, co napisałaś nie jest do końca prawdą, a tak naprawdę wcale prawdą; niedawno wróciłam z sanatorium, do którego pojechałam ze zwrotów.
1. W DŚ nie musisz być po weryfikacji, wystarczy, że minęło 18 miesięcy od ostatniego pobytu.
2. Nie musisz wybierać się osobiście do siedziby nfz, wystarczy, że (jak już kiedyś ktoś napisał w tym wątku, posiłkując się odpowiedziami z portalu nfz) wyślesz pismo, że jesteś zainteresowany zwrotami i podasz nr tel.
3. Proponowany wyjazd jest za 3-5 do X dni.

Wiesz co serendipity ja tylko piszę to co mi powiedziała pani z pod pokoju 21 sanatoria .NFZ-DOL
iga
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2012 11:35

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: iga »

Witam, zamierzam skorzystać z wyjazdu ze zwrotów. Może ktoś się ze mną podzieli informacjami jak długo polował na wyjazd. Robię to pierwszy raz, a nie ukrywam, że bardzo mi zależy na wcześniejszym wyjeździe ze względu na planowany zabieg chirurgiczny. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Fionka »

Iga , chyba wiele zależy od szczęścia ;) Dla jednej osoby zawsze łatwiej .Najgorzej chyba będzie z miejscowościami nadmorskimi o tej porze roku.Powinnaś się też liczyć że w okresie letnim termin do wyjazdu może być bardzo krótki.Pod jaki NFZ podlegasz :?: Będzie łatwiej coś podpowiedzieć :)
iga
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2012 11:35

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: iga »

Dzięki Elu za odpowiedź. Podlegam pod mazowiecki NFZ. Mnie akurat morze nie interesuje, wolę góry, ale w tej sytuacji gotowa jestem jechać gdziekolwiek byle szybko. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Fionka »

Po prostu dzwoń dwa razy dziennie.Wypisz sobie miejscowości które przy twoim profilu mogą Ci zaproponować , posprawdzaj obiekty sanatoryjne abyś się nie wpakowała w jakieś paskudne warunki i dzwoń, dzwoń.Na pewno się uda :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20149
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

W mazowieckim dzwoni się od godziny 14.00 na numery
(22) 279-78-37
(22) 279-78-38
(22) 279-78-48
(22) 279-78-35
(22) 279-78-40
Wcześniej nie dodzwonisz się.Jeżeli nie masz jakiegoś drugiego schorzenia to na samą reumatologię nie powinno być problemu.Praktycznie codziennie są zwroty.Uzbrój się w cierpliwość i zobaczysz uda się.
iga
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2012 11:35

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: iga »

Dziękuję wszystkim za informację. Jadę 22 czerwca do Ciechocinka do Chemika . Nie spodziewałam się że tak szybko uda się załatwić sprawę. Może ktoś z was był w tym sanatorium. Czekam na opinie. Pozdrawiam wszystkich.
iga
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2012 11:35

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: iga »

Dziękuję wszystkim za informację. Jadę 22 czerwca do Ciechocinka do Chemika . Nie spodziewałam się że tak szybko uda się załatwić sprawę. Może ktoś z was był w tym sanatorium. Czekam na opinie. Pozdrawiam wszystkich.
ODPOWIEDZ