Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Jeżeli minęło te 18 miesięcy to w każdej chwili.
Elzbieta_11
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 10 gru 2018 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Elzbieta_11 »

jeżeli wyjazd pierwszy raz to można się starać od razu , jak NFZ przyśle decyzję o zakwalifikowaniu do sanatorium i przyznaniu numeru skierowania.
podwójne zwroty się zdarzają. wyjeżdżałam z mężem.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14446
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Mój znajomy podlegający pod NFZ małopolski , po raz pierwszy dostał numerek w kolejce do sanatorium , od razu zadzwonił zapytać , kiedy może starać się o zwrot . Powiedziano Mu , że po 18 miesiącach od złożenia wniosku . Centrala powiedziała to samo .

A przecież przepis stanowi , że po 18 miesiącach od ostatniego pobytu .

No to jak to jest :?: przepis przepisem , a interpretacja musi być po naszej stronie :?: ;)
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

potwierdzam,bez względu który raz się jedzie ,czy pierwszy czy dziesiąty, okres oczekiwania/tzn wyjazd ze zwrotów/ jest 18 miesięcy ,w całej Polsce,sprawdziłem osobiście w Krakowie w NFZ oraz telefonicznie w centrali pod numerem 800190590 infolinia
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14446
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Kolega alien już przerabiał w naszym Funduszu podobne tematy , jeszcze za starych przepisów , chodziło wtedy , dlaczego zwrot możliwy jest dopiero po weryfikacji .... Nikt nie podał mu jednoznacznej odpowiedzi ... w tym przypadku może być podobnie ...

Jesteś nowy :) więc moze nie wiesz , że pan moderator usuwa numery tel , jednak nr podany przez Ciebie to numer ogólnie dostępny , być może zostawi :)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2245
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Musze zadzwonić w sprawie zwrotów do naszego NFZ. Ostatni raz pytałam o to w styczniu i wtedy była odpowiedź, że po 12 miesiącach od złożenia wniosku.
Ale teraz wszystko jest inaczej. I wszędzie.
Pozdrawiam
Bogutka
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: smuga »

GIENIA pisze: 19 lis 2019 09:43 Mój znajomy podlegający pod NFZ małopolski , po raz pierwszy dostał numerek w kolejce do sanatorium , od razu zadzwonił zapytać , kiedy może starać się o zwrot . Powiedziano Mu , że po 18 miesiącach od złożenia wniosku . Centrala powiedziała to samo .

A przecież przepis stanowi , że po 18 miesiącach od ostatniego pobytu .

No to jak to jest :?: przepis przepisem , a interpretacja musi być po naszej stronie :?: ;)
Ja mam 8 miesięcy od złożenia wniosku i 5 lat w NFZ od ostatniego pobytu ….dzwoniłam i mogę już odebrać zwrot . Jako że teraz mam napięte terminy wyjazdów będę ponownie dzwonić wiosną 8-) :D
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

bardzo ciekawe,mnie wyśmiano w krakowskim NFZ jak spytałem o zwroty,18 miesięcy od złożenia wniosku,taką dostałem odpowiedź,a że lubię jasność więc napisałem e mail do NFZ w Warszawie i do Ministerstwa Zdrowia, czekam na odpowiedź,jakaś wolna amerykanka,w każdym woj. inaczej,a mówią że tak samo wszystko zależy gdzie się dzwoni i z kim gada,ale jaja
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11623
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Atina »

A to ciekawe co piszecie o zwrotach :roll:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

W Mazowieckim zawsze można było brać zwrot od razu po rejestracji jeżeli jechało się pierwszy raz lub 18 miesięcy od ostatniego pobytu. Nigdy nie było inaczej i taka informacja jest na stronie
"Świadczeniobiorca, który został pozytywnie zakwalifikowany przez lekarza specjalistę w oddziale Funduszu (otrzymał informację o numerze ewidencyjnym i sposobie rozpatrzenia skierowania) może przyspieszyć realizację leczenia uzdrowiskowego lub skorzystać z leczenia w dogodnym dla niego terminie korzystając z tzw. zwrotów."
ODPOWIEDZ