Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

Ogromna szkoda, że nie miałyśmy okazji się poznać w ciągu tych 10 dni. Tak często bywa. Jak odebrałaś Polańczyk i Amer -Pol?
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andrzej590 »

Czy moze ktos wie czy w dalszym ciagu bedzie mozna wybrac zwrot np.dzwoniac czy tylko jedna propozycja zwrotu do wziecia.Moze ktos juz dzwonil i posiada takie informacje.Dzieki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Danka51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 616
Na forum od: 31 paź 2017 12:22
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Danka51 »

Pancernz pisze: 25 cze 2019 13:37 Kiedyś w Wielkopolskim też było ciężko ale nie wiem ile to rok czy dłużej wprowadzono kolejkę w telefonach żeby nie wiem co odbiorą dostajesz swój numer np 9 i czekasz aż będzie twoja kolej.Sprawa inna ile to zejdzie czasem godzina lub dłużej bywa różnie nie każdy też jest cierpliwy i rezygnuje wtedy może być szybciej .Jeden zadzwoni dwie minuty i bach następny ale czasem mówię zejdzie ,ten system wydaje mi się uczciwy ja teraz jest.
Masz rację , kiedyś dodzwonić się do NFZ graniczyło z cudem. Teraz faktycznie jesteś na linii w kolejce i przesuwasz sie do przodu. Troche to trwa ale jest pewność że się dodzwonisz. Pamiętam jak w ub. roku postanowiłam zadzwonić a było to w Wielki Czwartek. Dodzwoniłam się za pierwszym razem zapytałam grzecznie o zwroty i dostałam Kołobrzeg w SANIE.Naprawdę to był fart i za tydzień już byłam w Kołobrzegu.Pogoda była przecudna i tylko żałować że tym razem już tak się nie poszczęści. Rozpisałam się a życze spokojnej nocki.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andrzej590 »

Nikt ostatnio nie dzwonil o zwrot?Jestem ciekaw czy dalej bedzie mozna sobie wybrac zwrot np.jaki mi odpowiada.Moze ktos wie jak teraz bedzie ze zwrotami?Dzieki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1384
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Pancernz »

Pewnie wybrać będziesz mógł jak było czyli będą dwa zwroty to Ty zdecydujesz gdzie chcesz jechać o ile się zdecydujesz na którąś wersje nikt Cię nie zmusi ale wybór jest bo przy jedynym zwrocie trudno o wybór albo bierzesz co mają albo nie .Zadzwoniłem był Ciechocinek i Kołobrzeg ,wybrałem też Kołobrzeg "Mewe"(nigdy tam nie byłem jako pacjent).Gdyby była wersja ,że mimo iż nie chciałem do Ciechocinka a byłby tylko on do wyboru to wziąłbym cokolwiek byle wyjechać no ale to mój był wybór .Są ludzie że coś im nie pasuje i mimo iż są zwroty nie biorą ich i czekają na coś lepszego no ja nie oceniam tego i wziąłbym cokolwiek ..
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

Ja dzięki namowom kolegów z Forum pojechałam z dnia na dzień zamiast listopada. Wrocław dzwoni do Ciebie co było pozytywnym szokiem. Chciałam Polańczyk i akurat był. Ale był też Lądek i Krynica... To się codziennie zmienia. Tak czy owak mimo cudownego pobytu nigdy nie chcę już jechać z dnia na dzień. W moim przypadku to ryzyko (praca) i egoizm ( rodzina). Co następne? Znowu jak się uda zwrot, ale chociaż dwa tygodnie przed wyjazdem. Gdzie? Zobaczymy mam kilka miejsc w planach, może się uda.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andrzej590 »

Witam,Czy dzwonil ostatnio ktos o zwroty ze Slaska?Ciekaw jestem czy teraz w okresie letnim sa jakies zwroty,a moze ktos dostal zwrot lub mial propozycje wyjazdu ze zwrotow.Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
wiozi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 129
Na forum od: 18 kwie 2012 17:21
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: wiozi »

Ja z mazowieckiego też czekam na informację, czy w ostatnim czasie ktoś w ogóle dodzwonił się do Funduszu i czy otrzymał propozycję.Dzwonię już baaardzo długo i nigdy nie udało mi się trafić na wolną linię. Brakuje osób, które chcą się podzielić informacją. A zwroty były, są i będą, bo przecież różne sytuacje mogą się wydarzyć w życiu. Sama też rezygnowałam, gdy mąż ciężko zachorował i przeszedł operację. Pozdrawiam oczekujących w kolejce do wyjazdu. :kwiat:
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mirabella »

W Warszawie jest tylko jeden numer telefonu o zwroty.... :( Od 2 tygodni próbuję :o
Sądzę że odkładają słuchawkę.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andrzej590 »

Dzieki za odpowiedzi,kiedys mozna bylo szybciej sie dodzwonic i zapytac o ewentualne zwroty.Sadze ze i teraz sa i dostaja osoby,ale nikt nie pisze kto otrzymal.Moze ktos sie pochwali np.jak dodzwoni sie i dostanie.
ODPOWIEDZ