Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24603
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewasz »

Siedzimy Atinko, siedzimy 😘
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6769
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Maryann »

A ja się na czerwiec na zwrot szykowałam :roll: :roll: Kto to wie co będzie w czerwcu :roll:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24603
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewasz »

Nie sądzę, że już będzie po ...
Też o tym myślałam ....heh, można włożyć między bajki.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11631
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Atina »

Być może temat zwrotów ''umrze'' śmiercią naturalną lub wręcz odwrotnie... :roll:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24603
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewasz »

W każdym razie długa droga do uruchomienia tej całej sanatoryjnej machiny, jeśli w ogóle ruszy ....
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14526
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Sanatoria ruszą na pewno , tylko kiedy :?: myśle , że może to być właśnie czerwiec / lipiec :roll: ...... a zwrotów mimo wszystko będzie dużo .... ludzie będą się zwyczajnie obawiali jechać :? .. też szykuję się na czerwiec do Iwonicza :roll: ale kto to wie .. :?: ... dobrze , że udało mi się wykorzystać wyjazd do Świnoujścia ze zwrotu :D
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Gienia sądzę,że temat otwarcia uzdrowisk i uruchomienia procedury to tak jak Olimpiada,przesunięte co najmniej o rok..Są obawy o drugą falę zakażeń na jesień.
Tak na marginesie,Zbigniew ,zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości,moderator powinien to usunąć,a ze swej strony przepraszam ,że dałem się tej pani sprowokować.Jakoś tak atmosfera napięta przez tą zarazę... ;)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Zaś w temacie,myślę,że temat zwrotów może powrócić jak się to uspokoi,jeśli nadal będzie aktualny ponieważ w pierwszej kolejności ,chyba pojadą Ci ,którzy wycofali skierowania z powodu epidemii,a potem ruszy kolejka w swoim trybie .Może być opcja,że gro ludzi,którzy teraz wycofali skierowania zrezygnuje z wyjazdu,więc pójdzie to do puli kolejkowej, by szybciej ją rozładować,tym bardziej,że terminy dla NFZ i uzdrowisk już nie będą wiążące . Chyba,że będą nowe procedury podpisania .
Jutro miałem jechać,odesłałem skierowanie wedle zarządzenia, na stronie przeglądarki zniknęło skierowanie za to pojawiłem się z numerem 62 w kolejce oczekujących.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Samosia »

Alien zapomniałeś jeszcze o tych,którym zostały turnusy przerwane z dnia na dzień i ich rehabilitacja nie została zakończona...wiem,że dużo z tych osób będzie się ubiegać w NFZ o dokończenie lub też o wyznaczenie jeszcze raz na nowo turnusu i rehabilitacji......bo przyznam szczerze,że coś takiego właśnie spotkało moją córkę i nie dokończona rehabilitacja i dodatkowy stres sprawił,że cały ten wyjazd nie przyniósł żadnych pozytywnych efektów🤔🤨🤔🤨🤔🤨
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Samosia,fakt,masz rację..może będą jakoś liczyć dni kuracji. Powyżej 50% czasu pobytu zaliczą jako turnus odbyty ,plus ewentualnie zwrot kosztów niewykorzystanych,bo przecież płacimy, na wjazd za pobyt.
Może ktoś z forumowiczów po takiej sytuacji otrzymał jakieś info z NFZ ? Podzielcie się.
ODPOWIEDZ