Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Alien ja jednak sądzę, że sanatoria się otworzą jak tylko wirus zacznie ustępować. Zobacz ile ludzi tam pracuje i z tej pracy utrzymują się całe miasteczka jak np. Ustroń Śląski, gdzie jest Równica z liczbą 900 miejsc i piramidy. W sumie ok 20 obiektów sanatoryjnych i porający w nich ludzie muszą się z czegoś utrzymać.
Tak samo Kołobrzeg, czy Świnoujście. Miejmy nadzieję, że to szybko się skończy. Pozdrawiam
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: jurekk »

Jeśli chodzi o informacje z NFZ dla tych co zakończyli pobyt przed zakończeniem rehabilitacji, to chyba jest jeszcze za wcześnie. Ja np. rozpocząłem pobyt w sanatorium 11.03 a dobrowolnie przerwałem 14.03 po odbyciu 6 zabiegów. W mojej przeglądarce skierowań jest, że przebywam na leczeniu sanatoryjnym! :cry: .... bo faktycznie planowo miałem zakończyć 1.04
Na pewno sanatorium jeszcze nie przesłało informacji do NFZ, ale pewnie mają dużo więcej innych problemów. Z tym, że jestem bardzo ciekawy jak nas potraktują, bo nie ukrywam, że jestem bardzo zainteresowany dokończeniem rehabilitacji.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1240
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Samosia »

Jurekk nie wiem jak to zostanie załatwione jeśli sam na własne życzenie przerwałeś turnus.Córka moja ma na wypisie,że turnus został przerwany z powodu koronowirusa i że minister wydał rozporządzenie i przerwaniu turnusu i zamknięciu sanatorium....poczekamy i zobaczymy co z tym zrobią 🤔🤔🤔
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: jurekk »

Samosia, niezbyt precyzyjnie może napisałem, ale moja rezygnacja była spowodowana stanem zagrożenia epidemicznego, które to zostało ogłoszone właśnie w dniu 14.03 i taki powód został podany w piśmie przeze mnie podpisanym.... wypisu jednak nam nie przekazano.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1240
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Samosia »

Jurekk no a córka wypis dostała i tam wszystko jest ,, czarno na białym " napisane więc mam podstawę by się odwołać
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Zbigniew sytuacja jest tak niestabilna ,że nie możemy nic przewidywać. Owszem,pracuje tam mnóstwo ludzi,a z drugiej strony strach zasiany przed zarażeniem nie ustąpi wraz z zapowiedziami rządu,że jest lepiej. W ogromnej większości uzdrowiska to prywatne przedsięwzięcia,które mają podpisane umowy z NFZ. A u prywatnego jak nie ma zysku,są zwolnienia. U nas ten wirus uderza w całą gospodarkę. W Chinach to było 4 % kraju,a 96 % pracowała nadal i to też zupełnie inna dyscyplina cywilna niż w Europie.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Ja będę liczył na zwroty pod koniec sierpnia, bo wtedy już mogę się o taki zwrot ubiegać i chciałbym jechać do Świnoujścia. Myślę, że taki zwrot wydzwonię w swoim NFZ i pojadę do wybranego przez siebie obiektu sanatoryjnego. Mam łatwiej, bo mam wniosek z pulmonologi co kwalifikuje mnie na pobyt nad morzem. Tak było dwa lata temu, gdzie lekarz w NFZ wpisał mi tylko pobyt na terenach nadmorskich. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Zbigniew oby Ci się udało. Ale to wszystko jest postawione na głowie. Raczej sierpień może być nadal miesiącem kwarantanny. A jak da Bóg i to się uspokoi ,to na sezon wakacyjny uzdrowiska raczej nie będą brały kuracjuszy ,tylko wczasowiczów lub komercyjnych. Muszą odrobić straty.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

alien sezon wakacyjny mnie nie interesuje tak z NFZ jak i komercyjnie. Mogę poczekać nawet do zimy, żeby tylko wyjechać do Świnoujścia lub ewentualnie do Kołobrzegu. Liczę na to, że będzie więcej zwrotów niż w latach poprzednich, bo dużo ludzi będzie odrabiać w zakładach pracy straty z powodu Cowid 19. Zobaczymy jak szybko ruszą Uzdrowiska po tej epidemii i kiedy ona się skończy.
Są to przeważnie obiekty prywatne lub spółek i będą chciały w miarę szybko wrócić na rynek usług sanatoryjnych, żeby odrobić straty i utrzymać pracowników.
Miejmy nadzieję, że wszystko wkrótce się to skończy, a co do zwrotów, to mam już wprawę w kontaktowaniu się ze swoim NFZ, żeby uzyskać taki zwrot na jaki liczę. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: malgonia »

Myślicie że to tak długo potrwa,jeżeli sanatoria nie ruszą do wakacji, to padną miejscowości uzdrowiskowe.Ludzie będą bez pracy bez pieniędzy.Co z tego że może będą zdrowi ale za co kupia jedzenie
ODPOWIEDZ