Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Nina11 »

To prawda - w Kogu spaceruję w każdej wolnej chwili. Wtedy kiedy pada, jest pochmurno, czy jest mżawka. I drzewa przebarwiają się prześlicznie. Ale trochę słoneczka też by się przydało.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: lawenda »

Chciałabym podzielić się z Wami informacją na temat zwrotów, ponieważ okazuje się że pomimo pewnych wytycznych ogólnokrajowych, każdy NFZ rządzi się swoimi prawami. Pod koniec grudnia zadzwoniłam do mojego opolskiego NFZ-u z pytaniem jak wygląda u nas sprawa zwrotów. Usłyszałam od pani, że o zwroty mogę się starać dopiero po 20 miesiącach od złożenia wniosku, ponieważ jest kolejka oczekujących. Działa to zapewne tak, że wracające skierowanie otrzymuje osoba z kolejki po uprzednim telefonie do tej osoby i wyrażeniu przez nią zgody na taki wyjazd. Tak właśnie w grudniu wyjechała moja teściowa, której planowany termin wypadał na wiosnę. Zadzwoniono do niej w terminie krótszym niż 2 tygodnie do wyjazdu, z pytaniem czy byłaby zainteresowana takim wyjazdem. Tak sobie myślę, że może to nie do końca zgodne z przepisami, ale takie trochę bardziej uczciwe, bo wszyscy (z naszego NFZ) mają ten sam okres oczekiwania na wyjazd sanatorium.
iga
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2012 11:35

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: iga »

Witam. Jestem ciekawa jak obecnie wygląda sprawa zwrotów w oddziale mazowieckim. Ile czasu musi upłynąć od złożenia wniosku by można było skorzystać ze zwrotów. Czy ktoś ma wiedzę w tym temacie. Pozdrawiam wszystkich oczekujących na wyjazd do sanatorium :serce:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Napiszę jak ja to widzę. Jeżeli nie jest to pierwszy wyjazd, liczy się przede wszystkim data powrotu z sanatorium. Musi upłynąć koniecznie 18 miesięcy. Wniosek można złożyć 12 miesięcy po powrocie. Czyli - jeżeli składamy wniosek dokładnie po roku - musimy odczekać jeszcze 6 miesięcy. Jeżeli później - to mniej...
Aleksandra22
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 10 gru 2018 21:07
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Aleksandra22 »

TAK właśnie jest wszystko się zgadza 12 miesięcy od ostatniego pobytu składanie nowego skierowania i musi minąć 18 miesięcy też od ostatniego pobytu aby dzwonić o zwroty.
Aleksandra22
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 10 gru 2018 21:07
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Aleksandra22 »

Odnośnie zwrotów w lubelskim NFZ o zwrot można dzwonić dopiero jak wniosek odlezy 12 miesięcy czyli i tak wychodź 2 tata z hakiem, chociaż teraz w dobie covid coś przyśpieszyło bo koleżanki dostały po 9 miesiącach oczekiwań a info NFZ było 18 miesięcy oczekiwania więc i tak nie wiadomo oco chodzi, a u źródła nic się nie dowiesz. :oops:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: jan19557 »

Ola jesteś w błędzie .Kazio ma rację z terminami. Możesz ubiegać się o zwrot już po6 miesiącach od złożenia wniosku pod warunkiem , że wniosek był złożony po roku od powrotu. To jest pewna wiadomość z lubelskiego NFZ.
Aleksandra22
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 10 gru 2018 21:07
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Aleksandra22 »

Witam ja na swoim przykładzie w lubelskim NFZ dzwoniąc właśnie po 6 miesiącach usłyszałam że ma leżeć 12 miesięcy dlatego piszę że nie wiadomo o co chodzi tak jak pisałam koleżanki dostały po 9 miesiącach od złożenia wniosku ,i nie jest to poszpitalne a zwykle i nie dzwoniły po Zwroty.
iga
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2012 11:35

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: iga »

Dziękuję wszystkim za informację. Wygląda na to, że przepisy nie zmieniły się. Ostatni mój pobyt w sanatorium był dwa lata temu. Wniosek złożyłam w listopadzie 2021r więc wiosną będę próbowała coś wydzwonić :D
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: BozenaMat »

Jeżeli ktoś ma chęć wcześniejszego wyjazdu i niestraszna mu zima, to jest dobry czas na zwroty. W Małopolskim NFZ była prawie cała Polska. Włącznie z Kołobrzegiem, Świnoujściem, Krynicą i Buskiem.
Z przyczyn rodzinnych zależało mi na miejscówce w pobliżu domu więc wzięłam Nowy Dom Zdrojowy w Krynicy. Czy dobry wybór, to się okaże :)
ODPOWIEDZ