Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

alien pisze: 25 mar 2020 08:40 Zaś w temacie,myślę,że temat zwrotów może powrócić jak się to uspokoi,jeśli nadal będzie aktualny ponieważ w pierwszej kolejności ,chyba pojadą Ci ,którzy wycofali skierowania z powodu epidemii,a potem ruszy kolejka w swoim trybie .Może być opcja,że gro ludzi,którzy teraz wycofali skierowania zrezygnuje z wyjazdu,więc pójdzie to do puli kolejkowej, by szybciej ją rozładować,tym bardziej,że terminy dla NFZ i uzdrowisk już nie będą wiążące . Chyba,że będą nowe procedury podpisania .
Jutro miałem jechać,odesłałem skierowanie wedle zarządzenia, na stronie przeglądarki zniknęło skierowanie za to pojawiłem się z numerem 62 w kolejce oczekujących.
Alien jestem z NFZ Wielkopolska w moim regionie rozdysponowano skierowania do końca lipca, załóżmy że machina ruszy w czerwcu to Ci co mają skierowania na czerwiec i lipiec wyjadą w swoim czasie. Zwrócone skierowania będą realizowane od miesiąca sierpnia, na chwilę obecną taki mają plan, a co będzie zobaczymy. Najważniejsze żeby było bezpiecznie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Peoniu ale to nie będzie zgodne z zarządzeniem które mówi że należy zwrócić wszystkie skierowania wydane przed wejściem ustawy. Według mnie te na lipiec też. Tak przynajmniej to rozumiem.
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

Felice 😊 nie ma co gdybać, poczekajmy na rozwój wypadków. Wiem że po nocnym głosowaniu jesteśmy w czarnej doopie (przepraszam) ale jestem wściekła. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

We mnie tez się gotuje.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Felice,zgadzam się z Tobą co do rozporządzenia ;
cytat ze strony przeglądarki:
Pacjencie,

rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w okresie od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania, czasowo ograniczyło działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego.

Jeżeli posiadasz potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, którego termin przypada po 14 marca 2020 roku – ZOSTAŃ W DOMU, a oryginał skierowania na leczenie uzdrowiskowe odeślij do oddziału wojewódzkiego.

Skierowanie do sanatorium będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie, z zachowaniem obecnego miejsca w kolejce oczekujących.

Czyli Po 14 marca do odwołania. Z drugiej strony Peonia też możesz mieć rację,bo nie wiadomo kiedy odwołają a jeśli ktoś ma odległy termin wyjazdu (lipiec) i wstrzyma się ze zwrotem,to może pojechać (lub nie).
Zawsze to najpewniejsza informacja u źródła,zadzwonić (jeśli się dodzwoni) i zapytać.
Żal dobrego terminu.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: malgonia »

Ale przeciez jak ktos miał na lipiec to chyba mu jeszcze nie pzrysłali
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

W Wielkopolsce skierowanie otrzymujemy 4 miesiące wcześniej przed wyjazdem. 🙂
Piotrek45
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 08 lip 2019 03:38

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Piotrek45 »

Orjętuje się ktoś jak wygląda sytuacja wyjazdu że zwrotów teraz po15 czerwca. Czy są w ogóle jakieś zwroty, czy ktoś dzwonił z zapytaniem o zwrot.Pytam dlatego ponieważ chciałbym za około dwa tygodnie zacząć dzwonić o taki wyjazd. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14347
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Powinny być zwroty , tym bardziej , że sporo osób odmawia wyjazdu . Tylko , że musiałoby to być min. ok 10 dni przed rozpoczęciem turnusu , ze względu na konieczność wykonania testu .
Najlepiej zadzwoń do swojego oddziału i będziesz wiedział co i jak .
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Lewek »

Dzwoniłam 3 razy. Dwa razy nic nie było, raz był do Polańczyka. Nie wzięłam. Będę dzwonić ponownie.
ODPOWIEDZ