Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bietka »

A zwrotów teraz do wyboru do koloru. Dzwoniłam do mazowieckiego to wymienili mi 8 ale to nie był koniec więc przerwałam wyliczankę bo chce jechać później. Myślę ze teraz jest lepiej niż np. na jesieni.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Koralik_bis »

Witam; może ktoś się orientuje, czy wykreślają z kolejki, czy przesuwają to skierowanie na przykład na koniec kolejki, jeśli NFZ wyznaczy komuś termin i miejsce a dana osoba odmówi teraz wyjazdu :?: :?:
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: gosiam »

Niedawno czytałam (Nie pamiętam gdzie) że gdy zrezygnuje się z wyjazdu to miejsce przepada. Chyba że jest jakiś przypadek losowy lub szpital czy choroba.
Awatar użytkownika
Yaga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 261
Na forum od: 07 lut 2015 14:59
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Yaga »

Witaj Bietka .Fajnie że dzwoniłas na zwroty i o tym napisałas .Ja równiez mam zamiar jechac w sierpniu tylko czy da się szybko zrobić test.Ostatnio ze zwrotów miałam 3 dni do wyjazdu.Może mi się uda jechać do Kołobrzegu..?Z tego co napisałas jest sporo zwrotów to może będzie szansa .pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Lewek »

Witaj Yaga. Ja wydzwonilam zwrot w czwartek, tego dnia odebrałam skierowanie, zrobiłam test na koronawirusa, a w sobotę był wynik. Wyjazd miałam w poniedziałek. Życzę trafionego zwrotu.
Awatar użytkownika
Yaga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 261
Na forum od: 07 lut 2015 14:59
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Yaga »

Witaj Lewku. :) Czyli może i mnie się uda.Chociaż ja po zwrot muszę jechać do stolicy to jak wrócę to chyba testu nie uda mi się zrobić tylko na drugi dzień.Ale na razie na zapas nie ma co się martwić.Zbieram informacje co kto napisze jak jest w obecnej sytuacji.pozdrawiam serdecznie :)
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Dorota123 »

Udało mi się dzisiaj dodzwonić do NFZ (kujawsko -pomorski). Pani wymieniła mi bodajże 9 miejscowości do których mogłabym jechać w przyszłym tygodniu. I tak jak pani kilka postów wyżej zgłupiałam i nie wiedziałam co wybrać, tym bardziej, że pani nie była zbyt chętna na podawanie nazw sanatoriów. Tak wiec miałam do wyboru 1 nadmorskie: Ustka i tu wiedziałam,że "Tęcza" (ale wolę góry), Ciechocinek (rzut beretem od domu), Połczyn Zdrój (znam), Kamień Pomorski (byłam), Polanica i Lądek ( znam i jakoś Kotlina Kłodzka mi nie leży), Rabka, Wysowa, Rymanów Zdrój. I co tu zrobić? Normalnie z przydziału to bym była niezadowolona jedynie z Ciechocinka lub Połczyna. Poradźcie co wybrać? Rymanów czy Wysowa? I nie mówcie, że jestem wybredna, wiadomo od nadmiaru człowiek głupieje.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: gosiam »

Ustka , Ciechocinek , Połczyn zdrój, Ladek , Kamień Pomorski znam bo byłam. Pewnie bym wybrała Połczyn Zdrój bo byłam tam już wiele razy ale prywatnie. Podobają mi się zabuegi w Połczynie bo poprawiają mój stan zdrowia. A Ty faktycznie masz w czym wybierać. Nie sądziłam że jest teraz w NFZ taki wybór. Mam zamiar zacząć dzwonić od sierpnia ..zobaczymy co lodzki NFZ ma do zaoferowania
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: gosiam »

Slyszalam że Wysowa to straszne zaspie ale może się mylę. Osobiście nie byłam. Koleżanki były jakiś czas temu chyba 2-3 lata temu i wróciły niezadowolona. Ale każdy czegoś innego oczekuje z wyjazdu. Dla jednych to może być dziura A dla innych fantastyczna miejscowość. Każdy ma inne priorytety. Zycze trafnego wyboru miejscoweczki😊
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: gosiam »

Miało być straszne zadupie
ODPOWIEDZ