Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Dagna »

Ewa też tak miałam :( Dodatkowo Pani mnie oszukała, zapytałam jakie sanatorium jak powiedziała że Muszyna wolna, odpowiedziała, że Muszyna w Muszynie(?) i pomyślałam, że może chodzi o ten Instytut Zdrowia Muszyna. Przyszedł list, otwieram, a tam Wiarus Złockie.
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

Witam,ciąg dalszy z mojej strony
Dostałem odpowiedź od Rzecznika Praw Pacjenta,wklejam to co mogę,reszta to RODO

Świadczeniobiorca ubiegający się o wyjazd z tzw. zwrotów powinien być przygotowany na
wyjazd do sanatorium w terminie krótszym niż 14 dni, liczonym od momentu potwierdzenia
skierowania do dnia rozpoczęcia leczenia. Informacje na temat zwrotów skierowań można
uzyskać w Dziale Lecznictwa Uzdrowiskowego odpowiedniego dla miejsca złożenia
wniosku Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Informuję także, że Rzecznik Praw Pacjenta nie jest organem nadzoru czy kontroli
nad Narodowym Funduszem Zdrowia i nie może kontrolować ani nakazywać NFZ
konkretnego działania. Wskazuje, że działalnością Narodowego Funduszu Zdrowia kieruje
Prezes Funduszu, którym aktualnie jest Pan ...
Nadzór nad działalnością
Narodowego Funduszu Zdrowia sprawuje zaś minister właściwy do spraw zdrowia4. Swoje
ewentualne zastrzeżenia co do działania NFZ może Pan skierować do Prezesa NFZ.
Przepisy zmieniające wprowadzają:
 zmianę wzoru skierowania (na nowym wzorze brak miejsca do wpisania sugestii
lekarza sporządzającego wniosek odnośnie miejsca proponowanego leczenia
uzdrowiskowego),
 roczny okres karencji, który upłynąć musi od dnia zakończenia przez
świadczeniobiorcę leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej do
dnia wystawienia kolejnego skierowania,
 obowiązek przekazania skierowania do oddziału wojewódzkiego NFZ w terminie 30
dni od dnia jego wystawienia pod rygorem utraty ważności skierowania,
 uchylenie obowiązku weryfikacji skierowania po upływie 18 miesięcy od dnia jego
wystawienia.W przypadku wątpliwości
dotyczących Pana sprawy proszę o kontakt z sekretariatem Departamentu Postępowań
Wyjaśniających pod numerem telefonu.z poważaniem.....
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewa060455 »

Witaj Dagna ,no to doskonale wiesz o czym napisałam Różnica między Złockiem ,a Muszyną w Muszynie IZC są kolosalne ,bo i był basen ,pokoje dwuosobowe ,bliżej uroczego Rynku i Magicznych Ogrodów ,a w IZC byłam z Zusu i były o wiele lepsze warunki ,niż w Złockiem z NFZ.pozdrówka :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Witam. Ja podobnie jak Gienia i inni jeżdżący ze zwrotów korzystam z tej formy wyjazdów. Przy ostatnim zwrocie do Świnoujścia dostałem w NFZ propozycję wyjazdu do Trzygłowa. Ponieważ nie znałem opisu tego obiektu od razu poprosiłem o rezerwację i czas do namysłu. Dostałem pół godziny na podjęcie decyzji, szybkie wejście na Forum i po przeczytaniu opisów natychmiastowy telefon i Świnoujście moje. Wyjazd bardzo udany. Polecam zwroty, bo jak pisała Gienia wybieram miejsce, obiekt i uzdrowisko. Teraz decyzję jestem w stanie podjąć natychmiast, bo dzięki codziennej obecności na forum znam prawie wszystkie uzdrowiska i obiekty do których mogę zostać skierowany na moje schorzenie przynajmniej z opisów. Jeszcze dodam, że miałem czas do wyjazdu ok. 2 tygodnie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Dagna , może ta pani nie miała na myśli Cię oszukać , :roll: może pomyliła dwie osoby , i Ty dostałaś Złockie , a ktoś zamiast Złockiego , Muszynę ...


Widzę Max-R , że nie odpuszczasz ;) i to mnie cieszy :D

A miało być tak pięknie ..... ;)
Skoro nasz Fundusz dopuszcza wyjazd ze zwrotu po 18 miesiącach od złożenia wniosku , tzn , że 30 miesięcy od powrotu z ostatniego wyjazdu ( licząc , ze złożymy wniosek równo po 12 miesiącach ) :lol: :shock:
Narzekaliśmy , ze było , po weryfikacji , ale było to po ok 22 miesiącach :)
Czyli tak na prawdę nie będzie możliwości wyjazdu ze zwrotu , gdyż po 30 miesiącu rozdają skierowania :?
Co zrobią zatem ze zwrotami :?: :roll:
Myślę , że wkrótce zweryfikują swoj przepis o tych 18 miesiącach :)

Zbyszku , tylko , że u nas może byc problem z wyjazdem ze zwrotu :roll:
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

tak naprawdę to mało mnie interesują wyjazdy z NFZ,ale z ciekawości jak już się tym zainteresowałem to chce wiedzieć o co chodzi,przecież Polska to piękny kraj,i nie powinno być różnicy skąd się wyjeżdża,zawsze domykam swego,to i to będzie wyjaśnione,miłego dnia!
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

Co do Muszyny,nie sądze aby pani chciała Ci zaszkodzić,ona po prostu uznała Muszynę wg tego:
Złockie – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, w gminie Muszyna
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Muzyczka »

Witam,
Jeśli dobrze zrozumiałam wypowiedź rzecznika praw pacjenta to co napisał Max to jeżeli oni według nowych przepisów uchylają obowiązek weryfikacji po 18 miesiącach... To może będzie można wcześniej starać się o wyjazd ze zwrotów czy to tak w ten sposób też można rozumieć???
Serdecznie pozdrawiam....
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Dobrze zrozumiałaś Muzyczko , poza tym przepis mówi , że ... nie będę szukać przepisu , piszę z głowy ;) ... o wyjazd ze zwrotu mozna starać się po upływie 18 miesięcy , od dnia zakończenia poprzedniego turnusu , a nie od dnia złożenia wniosku , jak powiedziano Maxowi .
Terminy te byłyby jednoznaczne , licząc , ze składamy zaraz po powrocie , gdyby nie te 12 mies karencji ..
No , ale z Funduszem nie podyskutujesz ;)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Muzyczka »

Gieniu, czyli można wcześniej o zwroty pytać
i bardzo dobrze czyli tak jak piszesz dobrze zrozumiałam....
Ale jeszcze jedna sprawa..
Jak wspomniałaś że coś muszą z tymi zwrotami robić więc trzeba będzie je wykorzystywać...
Powodzenia......
ODPOWIEDZ