Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: acik61 »

Muzyczka
Stoję na rogu ul.Orla i (wg drogowskazu) w górę prowadzi ul. Św.Jadwigi - pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Jadwigi 2 w Lądku to jest adres Dyrekcji,poszczególne pawilony są przy różnych ulicach. W skierowaniu jest numer pawilonu do którego jest się kierowanym i to jest wiążące.
Elik11
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 09 paź 2016 19:09
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Elik11 »

Nie mam w ręku skierowania, odbieram w czwartek, na razie info telefoniczne. Dzięki za informacje :serce: :kwiat: :serce:
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2250
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Elik bardzo fajnie, że wydzwoniłaś sobie Lądek Zdrój. I to podwójne skierowanie. Mi się nigdy nie udało, propozycje podwójnych skierowań były tylko Kołobrzeg i Dąbki. Nie dla mnie, potrzebuję zmiany klimatu. :). Na pewno będzie super.
Bogutka
Elik11
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 09 paź 2016 19:09
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Elik11 »

Bogutka5 pisze: 27 lis 2019 07:54 Elik bardzo fajnie, że wydzwoniłaś sobie Lądek Zdrój. I to podwójne skierowanie. Mi się nigdy nie udało, propozycje podwójnych skierowań były tylko Kołobrzeg i Dąbki. Nie dla mnie, potrzebuję zmiany klimatu. :). Na pewno będzie super.
Bogutka
Mam taką nadzieję, dzięki :kwiat: przyda się i zmiana klimatu
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

dostałem odpowiedź od Departament NFZ: można wyjechać ze zwrotów,jeżeli minęło 18 miesięcy od ostatniego pobytu w sanatorium.
hahaha czyli nadal nic nie wiadomo,jak jest z tymi co jadą pierwszy raz,po prostu burdel na kółkach!
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Muzyczka »

Acik,
bardzo, bardzo dziękuję za pozdrowienia z Lądka.
Co Ty tam tak późno robiłeś? Wracałeś z.. koncertu. ? .. z terapii wieczornej ?.. żartuje... Wszystko rozumiem... Dbaj o zdrówko...
Serdecznie pozdrawiam również.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Max-R pisze: 29 lis 2019 15:25 dostałem odpowiedź od Departament NFZ: można wyjechać ze zwrotów,jeżeli minęło 18 miesięcy od ostatniego pobytu w sanatorium.
hahaha czyli nadal nic nie wiadomo,jak jest z tymi co jadą pierwszy raz,po prostu burdel na kółkach!
Weź to wydrukuj i zasuwaj z tym do naszego NFZ :twisted: jak to nie wiadomo , jak wszystko wiadomo :lol: :lol:
Nieważne , który raz , byle było nie mniej niż te 18 miesięcy .... ;) dostajesz numerek i domagaj się zwrotu :D
Przecieraj szlaki Kolego , przecieraj ;) :D
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Muzyczka »

Gieniu, Maxie, ale czy to poszpitalne ? Czy to drugie.. ? Tak jak mówiłam, rok od ostatniego pobytu plus pół roku i będzie może można dzwonić...o zwroty. Nigdy z tego nie skorzystałam.
Serdecznie Was pozdrawiam... miłego wieczorku.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: malgorzatas »

To ja na swoim przykładzie powiem...
Ja byłam ostatnio 5 lat temu w sanatorium, mąż nigdy...praktycznie po złożeniu wniosku i kiedy mnie wklepano w system...już dzwoniłam o zwroty...po 2 tygodniach jechałam do Połczyna Zdrój. ..miałam 12 dni żeby się spakować. ..
Teraz już tak nie będzie. ..W kwietniu mogę złożyć ponowny wniosek a w październiku dzwonić o zwroty...Tak jest w NFZ Wielkopolska
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ