Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Gość

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Gość »

Renatko11 :kwiat:
Po powrocie prosimy o relację. :D
Pozdrawiam cieplutko :serce:
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mirabella »

Jestem obecnie ze zwrotów w Sopocie ...sanatorum Perełka.
W opisach wszyscy narzekali ,a ja jestem zadowolona.
Moim zdaniem wszystko zależy od tego po co kto jedzie do sanatorium.
Chodzimy po budynku w maseczkach.
Sanatorium blisko morza.....
Zabiegi bardzo dobre...jest kriokompra.
Nie wycieczek ani imprez rozrywkowych.
Kuracjusze na własną rękę zwiedzają.Trójmiasto.
bolo61
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 23 mar 2017 21:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: bolo61 »

Odnośnie zwrotów...w końcu jak to z nimi jest?dzwonić i pytać się?na stronie NFZ znalazłem coś takiego "Czy w obecnej sytuacji można korzystać ze zwrotów i wyjechać za kogoś do sanatorium?
W przypadku rezygnacji z leczenia uzdrowiskowego wolny termin może wykorzystać kolejna osoba..."koniec cytatu.Kolejna z w kolejce czy kolejna dzwoniąca o zwroty? :?: Link do tej strony https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktu ... a,407.html
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mirabella »

NFZ wysyła skierowania z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.Jeśli ktoś zrezygnował to odsyła je do funduszu i wtedy dostaje przydział następna osoba z kolejki.
Po sanatorium ze zwrotów dzwonisz sam....
.ma krótki termin wyjazdu.( mniej niż 14 dni)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1706
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: p-siak »

Raczej dzwoniący dostają zwroty ze względu na krótki czas do wyjazdu.Chyba że ktoś zwrócił i do wyjazdu dwa miesiące,to wtedy pewnie komuś z kolejki dają.
Magdala50
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 168
Na forum od: 27 sie 2020 12:42
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Magdala50 »

Właśnie odbyłam telefon w sprawie zwrotów. Szybko się dodzwoniłam i miła pani była. Jak już ktoś napisał wcześniej, te skierowana z dłuższym terminem dostają kolejne osoby z kolejki, a zwrot nie ma więcej niż dwa tygodnie do wyjazdu. Gdybym mogła jechać we wrześniu to były na 22 propozycje, prawdę mówiąc nie wiem jakie, ale były.. pani powiedziała mi dokładnie kiedy dzwonić jeśli chcę jechać na początku października, a też powiedziała, że sporo jest zwrotów i raczej na pewno coś byśmy dobrały co by mi odpowiadało. Generalnie jestem pozytywnie zaskoczona i szybkością uzyskania połączenia i naprawdę bardzo fajnym podejściem pani z którą rozmawiałam :kwiat:
Tadek 01
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 136
Na forum od: 18 mar 2015 16:42
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Tadek 01 »

Zadam może prozaiczne pytanie czy np.Niemcy też leczą sie u Nas w sanatoriach na ichniejszy NFZ czy za kase z ich własnych kieszeni.Pozdrawiam wszystkich narzekających.... :D
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11631
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Atina »

:lol: :lol: hm...Tadek dobre pytanie ;) ja także ich pozdrawiam ;)
Tadek z tego co wiem Niemcy mogą korzystać z sanatoriów co 5 lat u siebie.
Ale być może to już się zmieniło.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: renatka11 »

Magdala50 pisze: 08 wrz 2020 14:16 Właśnie odbyłam telefon w sprawie zwrotów. Szybko się dodzwoniłam i miła pani była. Jak już ktoś napisał wcześniej, te skierowana z dłuższym terminem dostają kolejne osoby z kolejki, a zwrot nie ma więcej niż dwa tygodnie do wyjazdu. Gdybym mogła jechać we wrześniu to były na 22 propozycje, prawdę mówiąc nie wiem jakie, ale były.. pani powiedziała mi dokładnie kiedy dzwonić jeśli chcę jechać na początku października, a też powiedziała, że sporo jest zwrotów i raczej na pewno coś byśmy dobrały co by mi odpowiadało. Generalnie jestem pozytywnie zaskoczona i szybkością uzyskania połączenia i naprawdę bardzo fajnym podejściem pani z którą rozmawiałam :kwiat:
Witam. Magdala50, pewnie trafiłaś na panię co i ja, uprzejmą i chętną spełnić oczekiwania pacjentów sanatoryjnych. O zwroty dla dwóch osób dzwoniłam od początku sierpnia i były tylko propozycje nizinne, a my chcieliśmy nad morze. Każda z pań informowała, że dla dwóch osób to trudno będzie o zwroty nad morze, co okazało się jednak możliwe. W ubiegłym tygodniu w piątek telefon odebrała bardzo miła pani i też zaproponowała mi niziny: Inowrocław, Ciechocinek, ale kiedy powiedziałam, że chcielibyśmy nad morze powiedziała, żeby poczekać to może znajdzie. No i znalazła dla dwóch osób do pięknej Ustki i wyjazd dopiero od 16 września. No więc zwroty są różne,możliwe spełnić oczekiwania kuracjuszy, ale i chęci osoby po drugiej stronie telefonu są różne.Pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24603
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewasz »

Czytając wpis Magdali i Renatki człowiek od razu ma lepsze samopoczucie, że są ludzie życzliwi, pełni empatii. Super, to jest bardzo budujące :D
Renatko życzę Wam super pobytu :D
ODPOWIEDZ