Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewasz »

Na stronie Śląskiego NFZ jest informacja zachęcająca przyszłych kuracjuszy do korzystania ze zwrotów. Szkoda, że teraz nie mogę wyjechać. Najszybciej dopiero po 16 września. Może mi się uda nad morze 🤔 🤗
Pozdrowionka ☺️
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ricolo666 »

Witam ,troche to dziwne tu zachecaja do wyjazdow na zwroty a 18 miesiecy od ostatniego pobytu nadal obowiazuje , :roll:
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Maria K »

Witam,jak ktoś chce wyjechać w góry ze zwrotów to dzwońcie jest sporo zwrotów nawet podwójnych. Nad morze nie ma nic. Mazowieckie.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: tico22 »

Witam, czy można prosić o podanie nr telefonu do NFZ Śląskiego na który można dzwonić o zwroty?.
Z góry dziękuję 🙂.
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Maria K »

Witam.dziś wydzwoniłam zwroty,dwa.Polańczyk sanatorium Plon. Od 21-07 do 11-08-2020 r. :) :) Pani powiedziała że nad morze nie mieli w tym tygodniu żadnego zwrotu.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

ricolo666 pisze: 09 lip 2020 11:15 Witam ,troche to dziwne tu zachecaja do wyjazdow na zwroty a 18 miesiecy od ostatniego pobytu nadal obowiazuje , :roll:
A co w tym takiego dziwnego? Jest zarządzenie dotyczące częstotliwości wyjazdów i tego się trzymają.
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: gosiaczek63 »

Z tymi zwrotami to trochę dziwna sprawa, w ostatnim czasie jak dzwoniłam a byłam nawet pierwsza, druga w kolejce i nad morze nie było żadnych zwrotów. Śmiem twierdzić, że kto dostanie Kołobrzeg czy Sopot zwłaszcza o tej letniej porze to już się nie boi wirusa, gorzej z tymi co dostają w inne regiony to wtedy wpadają w panikę, ale chyba dlatego, że nie odpowiada im miejsce albo sanatorium. W ogóle zauważyłam, że przez tą sytuację pandemiczną zaczął się koncert życzeń, gdyż można bezkarnie odsyłać skierowania i narzucać swoje widzimisię. Czytałam na pewnej grupie post jak pewna pani napisała, że w obecnej sytuacji nie pasuje jej miejscowość i sanatorium i bardzo by chciała zmienić. Nie bardzo rozumiem co niby pandemia ma wspólnego z konkretną miejscowością. Jasnym jest, że naczytała się niepochlebnych opinii i kombinuje. Nawet dzwoniła do zwrotów, ale że miała wyznaczone miejsce i termin nie udało jej się nic ugrać. Ja osobiście nadal dzwonię do zwrotów i czekam, aż może ktoś się wystraszy w obecnej sytuacji Kołobrzegu 😉😄.
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Maria K »

gosiaczek ja też chciałam nad morzę,też wydzwaniałam długo i zawsze od razu na dzień dobry panie mówiły : nad morze nie ma nic,są tylko góry.
A ponieważ ja mam ograniczoną opcje wyjazdu,wiec jak mi się trafił Polańczyk to brałam bez zastanowienia.Jak bym nie wyjechała do 24-07-2020 to potem dopiero bym mogła chyba w zimę.więc tak jak piszesz nad morze nie boją się wirusa,w góry w lato nie chcą,więc bardzo się boją.Ja gdzieś czytałam że jak nie masz ważnego powodu i rezygnujesz to wypadasz z kolejki.Ale nie wiem czy to prawda.
iga
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2012 11:35

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: iga »

Maria K pisze: 10 lip 2020 23:55 Witam.dziś wydzwoniłam zwroty,dwa.Polańczyk sanatorium Plon. Od 21-07 do 11-08-2020 r. :) :) Pani powiedziała że nad morze nie mieli w tym tygodniu żadnego zwrotu.Pozdrawiam.
Gratuluję. W Polańczyku byłam w ubiegłym roku.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: emik »

I bardzo dobrze zrobiłaś, Mario K. Okolica piękna, sanatorium przyzwoite, a może i na lepsze się już zmieniło. Ja byłam jakiś czas temu. A poza tym dobry, wakacyjny czas. Podobno w tym roku miejscówki w Bieszczadach sprzedają się jak świeże bułeczki. :)) Dobrego wypoczynku i kuracji.
ODPOWIEDZ