Zintegrowany Informator Pacjenta

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: forumowicz »

Adminie po częsci zgodzę się z Tobą ale nie do końca.
Kiedy osoba choruje na raka np ,to w historii choroby piszą aktualnie min po polsku czarnymi literami jaki rodzaj raka ,gdzie umiejscowiony.Taką dokumentację przeglądają :pielegniarki ,często leży na biurku lekarza i pani sprzatajaca może przeczytać ,oraz inne osoby.
Czyli określona grupa jak adminie wymieniłeś dba bardzo o utajnienie swojej choroby np,natomiast dane zwykłego pacjenta moga byc znane szerszemu gremium.
I gdzie tutaj jest mowa o ochronie pacjenta Jego prawie do zachowania tajemnicy?
Czy wie Pan i czy wiecie Państwo , jak w kraju takim jak Polska skutkowac może przyznanie się ,że jest się np kolostomikiem ,ileostomikiem?
A no tak ,że gro ludzi mija taką osobę łukiem ,odrzuca i wyklucza z towarzystwa nie mając zielonego pojęcia ,że sprzęt z jakiego korzystają ci pacjenci jest najnowszej generacji ,jednym z najnowoczesniejszych .I pacjent taki pachnie dobrymi perfumami ,ale nie tak jak pospolicie się to wyobraża nie znajac zagadnienia.Taki pacjent ma tez wpisane po polsku kim jest po operacji ,we wszystkich możliwych dokumentach.
Dlatego osobiscie uważam ,że to co prominenci określają jako "szczególnie wrażliwe',bardziej dotyczy dbałości o ich interesy ,niż dbałosci o przeciętnego w tym przypadku polskiego pacjenta.
Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: forumowicz »

Przepraszam ,pozwolę sobie na jeszcze jedną opinię .
Ten chory twór jakim jest NFZ ,powinien dawno byc zlikwidowany.Nie ma pieniedzy na bardzo potrzebne leki dla chorych na raka ,cukrzycę etc ,co jakis czas ogladamy rozpaczliwe wołania zwykłych chorych ludzi o datki na lek ratujący im zycie ,a ktos utworzył strukturę nie przynoszącą społeczeństwu rzadnych korzysci.,po za stanowiskami pracy dla znajomych i kolesiów powyrzucanych z innych resortów czy ministerstw.
Jestem ciekawa czy zajmowanie sie loginami i hasłami ,dopisze się juz pracujacym urzednikom w NFZ ,czy zostana utworzone nowe działy z nową rzeszą urzędników.
NFZ jest bardziej szkodliwy ,niż jakikolwiek złośliwy nowotwór.
Tego pierwszego wytną i potraktują radio i chemioterapią ,ten drugi jest nietykalny.
To jest ,niewyobrażalne w kraju w którym płaca najniższa jest płacą głodową ,a socjal tak na prawdę nie istnieje. :(
Awatar użytkownika
halynka71
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 29 maja 2013 21:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: halynka71 »

Kruszynko zgadzam się z Tobą w 100%.
Jak to jest,że tylu ludziom przeszkadza NFZ a jednak nie można go "wykarczować" ?
forumowicz

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: forumowicz »

....Tego pierwszego wytną i potraktują radio i chemioterapią ,ten drugi jest nietykalny.....
Ups miało być : Tego drugiego wytną i potraktują radio i chemioterapią ,ten pierwszy jest nietykalny.
:lol:
forumowicz

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: forumowicz »

halynka71 pisze:Kruszynko zgadzam się z Tobą w 100%.
Jak to jest,że tylu ludziom przeszkadza NFZ a jednak nie można go "wykarczować" ?
Dlatego ,że kruk krukowi oka nie wydziobie kolesie stworzyli miejsca pracy dla tych nieudaczników z rządów ,nie ważne jakich opcji.
Wszyscy tam są z róznych opcji politycznych ,siedzą cicho i dobrze sie mają.
Bo to chyba tylko w naszym kraju ,taki ktoś co był ministrem zdrowia po zdymisjonowaniu może następnego dnia zarządzać np wojskiem i tak dalej :(
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: sztani »

Dokładnie Dziewczyny mówicie to co ja napisałem jako drugi ,.Pieniędzy brak a NFZ moim zdaniem bzdurami się zajmuje a kasy brak na wszystko. Pachnie mi tu koterią .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: Asik »

Może ZIP docelowo będzie zawierał przydatne pacjentowi informacje. Nie bardzo rozumiem do czego może przydać mi się informacja o kosztach mojego leczenia - mam ją porównać z wysokością zapłaconych składek? A może z kwotą wydaną na prywatne leczenie, ponieważ w ramach NFZ byłoby trudne do zrealizowania lub nawet niemożliwe?
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: medi »

Mam tylko jedno małe pytanko ,czy wgląd w ten cały ZIP będzie miał każdy lekarz do którego się udamy ? Czy będzie mógł sprawdzić w nim ,do jakich lekarzy chodzimy ,jakie leki nam przepisują i w jakich aptekach je wykupujemy ? Jeżeli tak to uważam to za zbyt dużą ingerencję w moje życie .Wyobraźmy sobie ,że ...dany lekarz ma niepisaną umowę w sprawie "wciskania" chorym jakiś leków danej firmy .Do tej pory przepisywał ,a my pacjenci decydowaliśmy czy weźmiemy ten lek ,czy może poprosimy o zamiennik .A teraz hmmm ...nie podoba mi się ten pomysł ;/
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: darek »

Może to Firmy UBEZPIECZENIOWE wymusiły na NFZ ujawnienie na co Dany Ubezpieczony choruje ???.

Wszak przy podpisywaniu bylo wszystko ok mineło kilka lat a Weryfikacji niema bo brak tego zapisu w Starych polisach tych z lat 90-tych teraz Ubezpieczony ."odchodzi z tego świata " i należałoby wyplacić ..polisę
Ale okazuje się ,że chorowaliśmy bo bylismy razy w ..sanatorium czy też szpitalu i polisy rodzina nie dostanie jak i ..wplaconych skladek bo Oklamywalismy Towarzystwo .

Generalnie komu ma slużyć ten system chyba tylko towarzystwom bo dzięki ustawie o ochronie Danych trudniej bylo wyciągnąć od poszczegolnych Przychodni a teraz WSZYSTKO MAMY W JEDNEJ BAZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!

Cóż Wielu gdy proponowano im polisy 20 lat temu poniekąd chciało Zabezpieczyć rodziny .
Koszt polisy na 150 000 zl to około 500 zl kwartalnie przy placeniu skladek np od roku 1995
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: darek »

MAM Zip-a!!!!!!!!!

Uległem pewnej presji ,aby Sprawdzić ile Kosztuje ?
Mam Zip-a i w Moim przypadku okazala się to kartka Papieru tak zarejestrowalem się , poprzez internet -oddalem Pani nr otrzymałem haslo i login -zmienilem haslo wg wskazowek i...........Nastala ta chwila
Na Moim koncie Darek.... w ciagu ostatnich 5 lat mam wykonane badania Krwi ,moczu i kalu i są tylko te badania podczas ostatnich 5 lat bylem około 15 razy hospitalizowany -Brak Danych , bylem 4 razy w sanatorium -Brak danych
Generalnie może ze względu na ilość mych schorzeń jak i wizyt czy leków poprostu nie wpisal do Bazy danych.
A może ze względu ,że Moje Nazwisko rozpoczyna się na ostanie litery alfabetu ( tutaj mogę mieć taką teorię sasiad vis a vis ma Nazwisko na ostatnią literę i On rownież ma badanie profilaktyczne
Wg Mnie cala zadyma z tym zipp-em to mimo wszystko Bubel
Zastanawiam się czy jutro nie udać się do Dyrektora ślaskiego Funduszu z kilkoma tegorocznymi wypisami z Klinik i abyś znaleźli ile kosztowal Mój pobyt :mrgreen:
ODPOWIEDZ