Zintegrowany Informator Pacjenta

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: forumowicz »

Fajnie ,że udało się Tobie Mario wszystko załatwić.Powiedziano mi ,że jeśli pomylę się trzy razy przy logowaniu to zablokuję konto :o i tak było .Jak w Banku :oops: :lol: Ale powiedziano mi by spróbować po godzinie np ponownie się zalogować i udało się po paru godzinach :o :D Takie małe czary mary ;) :D
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: Sloneczko »

A ja zapomniałam i hasła i loginu :lol:
Starość nie radość :shock: :?
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: medi »

No nie wierzę :shock: :shock: :shock: Jak znam Ciebie jest gdzieś skrzętnie wpisany w kajecik :D :D :D ..I pewnie jakbym Cię o 1 w nocy obudziła i spytała to wiedziałabyś gdzie jest :lol: :lol: :lol: :lol: Porządnicka :twisted: :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: Sloneczko »

A widziałaś może ten mój kajecik :shock:
Chyba też go zgubiłam :?
Pewnie muszę pójść do ZUSu z dowodem osobistym ;)
forumowicz

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: forumowicz »

Chyba do KRUS :o :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: Dzia_dek »

Przeglądając kolejne zapisy na swoim koncie w Informatorze przyjrzałem sobie rejestr recept refundowanych
i znalazłem kolejnego "kwiatka". Wcześniej był to nieuczciwy stomatolog co pobrał nienależne świadczenie
z NFZ (300 PLN) za prywatną wizytę w swoim gabinecie. Tym razem jest to refundacja dwóch recept
zrealizowanych w Poznaniu (w którym nigdy nie byłem) na schorzenia (cukrzyca, choroba wrzodowa żołądka),
na które nigdy nie chorowałem. Data wystawienia tych recept nie pokrywa się również z zapisem w rejestrze
moich świadczeń medycznych. Po prostu w tym dniu nie byłem u żadnego lekarza. Sprawa dotyczy marca 2011 r.
Napisałem do swojego oddziału NFZ prośbę o wyjaśnienie tej nieprawidłowości. Otrzymałem odpowiedź,
że sprawa została przekazana do Wielkopolskiego OW NFZ, który ma to wyjaśnić. Tak więc czekamy i zobaczymy
co dalej. Powyższe, po raz kolejny pokazuje, że warto szczegółowo przeglądać zapisy na swoim koncie w ZIP.
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: Ida »

Dalej, to prawdopodobnie zobaczysz, ze zniknie z Twojego Zip-u, ale, kto, co i dlaczego, to raczej nam nie wyjaśniają. Tak w każdym razie było u mnie, dostałam tylko podziękowanie za "czujność" :)
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: Alicja1691 »

Masz racje Zbyszku ,
ja też miałam dwa "kwiatuszki" w swojej historii , ale przyznam ,że nic z tym nie zrobiłam , bo były to sprawy odkryte też po kilku latach i myślałam ,że to już "pozamiatane" .Nie wiem tylko ,czy teraz będą w stanie wyjaśnić w NFZ , bo wpisano mi badania i zabiegi , których żaden z tych lekarzy nie wykonał podczas moich wizyt , ale same wizyty miały miejsce .
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: Dzia_dek »

Ida pisze:Dalej, to prawdopodobnie zobaczysz, ze zniknie z Twojego Zip-u, ale, kto, co i dlaczego, to raczej nam nie wyjaśniają. Tak w każdym razie było u mnie, dostałam tylko podziękowanie za "czujność" :)
Ido wyjaśniają; tak było w przypadku tego "kwiatka" ze stomatologiem. Opisałem tą historię wcześniej.
Masz rację, zapis zniknął z mojego rejestru, kasa wróciła do NFZ, a sprawa "chytrego" pana doktora
nadal jest w Prokuraturze, ale gabinet działa nadal i przyjmuje pacjentów. Mam nadzieję, że mimo
upływu czasu również ta sprawa z lekami zostanie wyjaśniona. Podejrzewam w tym przypadku tylko
ludzki błąd; np. błędnie wpisany nr pesel.
Alicja1691 pisze: (...)ja też miałam dwa "kwiatuszki" w swojej historii , ale przyznam ,że nic z tym nie zrobiłam , bo były to sprawy odkryte też po kilku latach i myślałam ,że to już "pozamiatane". (...)
Alicjo wydaje mi się, że powinnaś, mimo upływu czasu, spróbować wyjaśnić tę sprawę. Właśnie przez takie działania
można zdecydowanie ograniczyć nadużycia popełniane przez niezbyt uczciwych lekarzy. Może wtedy jeden z drugim
zrezygnują z prób takich dodatkowych zarobków i obciążania naszego konta.
ODPOWIEDZ