Zintegrowany Informator Pacjenta

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: darek »

Darka potyczki z ZIP-em cd

Jak wczoraj napisałem udałem się do jednego z bardziej unowoczesnionych odpicowanych katowickich budynkow , ktory jak to wiadomym jest budowany ,remontowany z Naszych skladek miast na leczenie ..Wszaka ludzie pracujący w NFZ musza miec zapewnione warunki na miare XXI wieku ..szkoda ,że Pacjenci tkwią nadal w XX a niejednokrotnie u schylku XIX!!
Ogrom korytarzy doprowadził Mnie do Pana ,który nawet udostepnil Swój komputer i moglismy sprawdzić me konto.
Okazało się ,że do 24 godz od otrzymania loginu i hasla musimy zmienić HASŁO i od tego czasu przez kolejne ..24 do 48 godz bedzie się "ladowalo" co nadal TRWA
na teraz na godz 15,39 -16-07-2013 mam podgląd leczenia Uzdrowiskowego.
Z analizy wyszło ,że ceny będąc w tym Samym Osrodku na ten sam rodzaj schorzenia -leczenia ..LECA W DÓŁ !!
Odpowiednio
rok 2010-1955zl
rok 2012-1895zł
rok 2013-1845zł
Dotyczy to 21 dniowego leczenia poszpitalnego , czyli 1 dzien leczenia Szpitalnego kosztuje 87,85zl
Ciekaw jestem innych informacji
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: wikul »

Korzystam od kilku tygodni. Bardzo dużo pożytecznych informacji dotyczących zainteresowanego pacjenta. Szkoda że siegaja tylko 2006 r. Dowiedziałem sie m.in. że do tej pory (od wspmnianego 2006 r.) NFZ wydał na moje leczenie sanatoryjne ponad 7000 zł. W moim miejscu zamieszkania korzystam również z elektronicznej rejestracji do lekarza rodzinnego. Bardzo potrzebne, sprawdziło się.
Rozumiem zdenerwowanie tych którzy maja daleko do Oddziału NFZ, tym bardziej że banki przesyłają podobne dane listownie, ale może tak sobie zarządał GIODO.
Pozdrawiam i polecam korzystanie ZIP.
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: wikul »

kruszynka pisze:Przepraszam ,pozwolę sobie na jeszcze jedną opinię .
Ten chory twór jakim jest NFZ ,powinien dawno byc zlikwidowany.Nie ma pieniedzy na bardzo potrzebne leki dla chorych na raka ,cukrzycę etc ,co jakis czas ogladamy rozpaczliwe wołania zwykłych chorych ludzi o datki na lek ratujący im zycie ,a ktos utworzył strukturę nie przynoszącą społeczeństwu rzadnych korzysci.,po za stanowiskami pracy dla znajomych i kolesiów powyrzucanych z innych resortów czy ministerstw.
Jestem ciekawa czy zajmowanie sie loginami i hasłami ,dopisze się juz pracujacym urzednikom w NFZ ,czy zostana utworzone nowe działy z nową rzeszą urzędników.
NFZ jest bardziej szkodliwy ,niż jakikolwiek złośliwy nowotwór.
Tego pierwszego wytną i potraktują radio i chemioterapią ,ten drugi jest nietykalny.
To jest ,niewyobrażalne w kraju w którym płaca najniższa jest płacą głodową ,a socjal tak na prawdę nie istnieje. :(
Zlikwidować NFZ i co dalej? Kto by robił to co teraz oni robią? Krasnoludki? Czy może armia enefzetowców przniosła by sie do MInisterstwa i stamtąd robiła to samo?
Płace głodowe a omiejsca w sanatorich (pełnopłatnych) trudno znaleźć. Wiem, próbowałem, z trudem znalazłem na wrzesień.
Płace glodowe ale przed domami parkingi że przejść nie można, a ulice i szosy zakorkowane przez tych z głodowymi płacami. O weselach, I komuniach, nowoczesnych komputerach i telewizorach, drogich prezentach itp. nie chce mi sie pisać.
Bez przesady.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: medi »

Kto miał dobrze ten pewnie dalej ma dobrze ...choć nie zawsze a kto miał źle ten ma jeszcze gorzej .Glupie gadanie o tych samochodaxch telewizorach i innych gadżetach .Jak Ci dobrze to ciesz się z tego ale nie każ czlowiekowi który nie ma za co np.leków wykupić zeby pisał peany na temat tego co się dzieje w tym kraju.
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: wikul »

meduza46 pisze:Kto miał dobrze ten pewnie dalej ma dobrze ...choć nie zawsze a kto miał źle ten ma jeszcze gorzej .Glupie gadanie o tych samochodaxch telewizorach i innych gadżetach .Jak Ci dobrze to ciesz się z tego ale nie każ czlowiekowi który nie ma za co np.leków wykupić zeby pisał peany na temat tego co się dzieje w tym kraju.
Bicie piany a nie peany i stara śpiewka. Zawsze słyszę o tych co to nie mogą kupić leków. Jeszcze napisz o tych co po śmietnikach ... Jestem niezamożnym emerytem, bywam u lekarza i zawsze ustalam z nim jakie leki wybrać żeby było taniej. Ale widzę także co sie wokół dzieje. Widzę jak ludzie sie bogacą i jednocześnie narzekają. Wchodzisz do taksówki (nowy mercedes) ale taksiarz narzeka, itp.itd. Polska to kraj ludzi narzekających.

[link]
Ostatnio zmieniony 11 sie 2013 23:40 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: medi »

Jak Cię stać na te taksówki to masz niezłą emeryture spróbuj sobie pojeździć tymi taksówkami z renta 850 zł ...albo z KRUSowskim zasiłkiem rehabilitacyjnym 300 zł .A i jeszcze pochwal jak to dobrze że nasz kochany rząd zrobił nam tę wielką łaskę i pozwolił nam pracowac do 67 roku życia ...a agitację to przeprowadz może na innym forum :evil:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: darek »

wikul pisze:
meduza46 pisze:Kto miał dobrze ten pewnie dalej ma dobrze ...choć nie zawsze a kto miał źle ten ma jeszcze gorzej .Glupie gadanie o tych samochodaxch telewizorach i innych gadżetach .Jak Ci dobrze to ciesz się z tego ale nie każ czlowiekowi który nie ma za co np.leków wykupić zeby pisał peany na temat tego co się dzieje w tym kraju.
Bicie piany a nie peany i stara śpiewka. Zawsze słyszę o tych co to nie mogą kupić leków. Jeszcze napisz o tych co po śmietnikach ... Jestem niezamożnym emerytem, bywam u lekarza i zawsze ustalam z nim jakie leki wybrać żeby było taniej. Ale widzę także co sie wokół dzieje. Widzę jak ludzie sie bogacą i jednocześnie narzekają. Wchodzisz do taksówki (nowy mercedes) ale taksiarz narzeka, itp.itd. Polska to kraj ludzi narzekających.

Do PANA " wikul -a "

Bardzo prosze ,aby nie wyrażal Pan opini na temat cen LEKOW !!
Ujawniłem się z wizerunku i nie tylko!!
Mam PROBLEM - bo od lat kilku imają się MNIE chyba wszystkie choroby ..Świata ..czekam tylko kiedy "zajdę wciążę" :lol:

Co do zamienników .
Proszę WSKAZAĆ Mi tańszy zamiennik -Insulin !! zamienić to alkoholem ?
lekow Kardiologicznych ?
czy dla ludków z nowotworami ??
Skoro lekarz przepisuje lek o pewnym skladzie chemicznym to nie zamienimy go skladnikami z bazaru czy z Chin (kiedyś na Bazarach kupowano aspiryne i inne z WNP ,a My w Rumuni Biseptol sprzedawalismy jako Tabletki ..antykoncepcyjne !!)

Śmieszy mnie twierdzenie ,że mozna zamieniac ..leki na tańsze

BZDURA -DROGI PANIE

Skoro lek ma pomoc musi mieć odpowiednie skladniki ,aby spelnil swa FUNKCJĘ
Mozna jedynie ograniczyc ilośc spozywanych lekow !!
dla przykladu podam

Mama moja spożywała przepisane przez 2 czy 3 lekarzy jeden Specyfik ,ale każdy przepisywal to samo pod inna NAZWA dopiero podczas pobytu w Klinice Farmakologii z prawie 20 tabletek na 1dzien Mama zeszła do ..5 i zaoszczedzila ponad 200zł

Polacy spożywają najwięcej antybiotykow na statystycznego mieszkańca.
A co do majetnośći spoleczenstwa NIGDY nie będzie ROWNOŚCI -bo nawet ..Komunizm ..padl :D
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: medi »

Nikt noe twierdzi że ma być równo ale nie ma tu czego chwalić i tyle .Kruszynka miała rację forsa która powinna iść na levzenie idzie na rpzbuchana adminodtracje i olbrzymie pensje ktewnych i znajowych różnych kacykow
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: wikul »

meduza46 pisze:Jak Cię stać na te taksówki to masz niezłą emeryture spróbuj sobie pojeździć tymi taksówkami z renta 850 zł ...albo z KRUSowskim zasiłkiem rehabilitacyjnym 300 zł .A i jeszcze pochwal jak to dobrze że nasz kochany rząd zrobił nam tę wielką łaskę i pozwolił nam pracowac do 67 roku życia ...a agitację to przeprowadz może na innym forum :evil:
Gdzie ja napisałem że jeżdzę taksówkami? Dyskutuj z tym co napisałem a nie az własnymi urojeniami i mitami. Rząd żadnej łaski nie robi, to Sejm zrównał wiek emerytalny a powodem jest demografia a nie zachcianki rzadu. Komuś kto uważa że po nas chocby potop nie warto tego tłumaczyć, nie zrozumie. A czarny pijar to może przeeprowadzaj w RM lub TV Trwam, tam znajdziesz zrozumienie i rozwiniesz swoje mitomaństwo.
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: wikul »

Do PANA " wikul -a "

Bardzo prosze ,aby nie wyrażal Pan opini na temat cen LEKOW !!
Ujawniłem się z wizerunku i nie tylko!!
Mam PROBLEM - bo od lat kilku imają się MNIE chyba wszystkie choroby ..Świata ..czekam tylko kiedy "zajdę wciążę" :lol:

Co do zamienników .
Proszę WSKAZAĆ Mi tańszy zamiennik -Insulin !! zamienić to alkoholem ?
lekow Kardiologicznych ?
czy dla ludków z nowotworami ??
Skoro lekarz przepisuje lek o pewnym skladzie chemicznym to nie zamienimy go skladnikami z bazaru czy z Chin (kiedyś na Bazarach kupowano aspiryne i inne z WNP ,a My w Rumuni Biseptol sprzedawalismy jako Tabletki ..antykoncepcyjne !!)

Śmieszy mnie twierdzenie ,że mozna zamieniac ..leki na tańsze

BZDURA -DROGI PANIE

Skoro lek ma pomoc musi mieć odpowiednie skladniki ,aby spelnil swa FUNKCJĘ
Mozna jedynie ograniczyc ilośc spozywanych lekow !!
dla przykladu podam

Mama moja spożywała przepisane przez 2 czy 3 lekarzy jeden Specyfik ,ale każdy przepisywal to samo pod inna NAZWA dopiero podczas pobytu w Klinice Farmakologii z prawie 20 tabletek na 1dzien Mama zeszła do ..5 i zaoszczedzila ponad 200zł

Polacy spożywają najwięcej antybiotykow na statystycznego mieszkańca.
A co do majetnośći spoleczenstwa NIGDY nie będzie ROWNOŚCI -bo nawet ..Komunizm ..padl :D

Jeszcze jeden "dyskutant" dyskutujacy z własnymi urojeniami. NIc na te tematy zawarte w tej śmiesznej obszernej epistole nie pisałem, więc zalecam spokój. Wbrew śmiesznym apelom będę się wypowiadał się na tematy które ja uznam za stosowne a nie mój adwersarz.
ODPOWIEDZ