Zintegrowany Informator Pacjenta

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: serendipity »

Nika, oczywiście zgłaszaj do nfz, nawet na odręcznym liście, bo to nfz powinno najbardziej zależeć na wyjaśnianiu niezgodności.
ps. przy okazji, gratuluję Dziadkowi Zbyszkowi:) ]
pps. jacky6 - a skąd wiesz, że nie będzie Ci np. za miesiąc potrzebna pielęgniarka, która przyjdzie 2 razy dziennie do domu, aby zrobić zastrzyk? Oczywiście nie życzę;) ale z tego, co wiem, to zadeklarowani: lekarz rodzinny/pielęgniarka (czy położna) są w ryczałcie co miesiąc.
ppps. darek, ile Ty im tam wpłaciłeś, że tak szczodrze korzystasz;D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: Felice »

ppps. darek, ile Ty im tam wpłaciłeś, że tak szczodrze korzystasz;D
Za każą wziętą z NFZ złotówką kryje się jakaś ludzka tragedia w postaci choroby.Myślę,ze nie jest to akurat temat do żartu.Wolałabym wpłacić 100 tysięcy,niż je stamtąd wybrać :cry: Na mnie za kilka dni wydadzą kolejne 20000.Chyba mi nie zazdrościsz? A jeżeli tak to chętnie się zamienię :(
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: serendipity »

Alice pisze:ppps. darek, ile Ty im tam wpłaciłeś, że tak szczodrze korzystasz;D
Za każą wziętą z NFZ złotówką kryje się jakaś ludzka tragedia w postaci choroby.Myślę,ze nie jest to akurat temat do żartu.Wolałabym wpłacić 100 tysięcy,niż je stamtąd wybrać :cry: Na mnie za kilka dni wydadzą kolejne 20000.Chyba mi nie zazdrościsz? A jeżeli tak to chętnie się zamienię :(
A kto wie, ile każdy z nas wpłacił? Tego w tym systemie jeszcze nie ma, wiemy tylko, ile nfz na nas wydał.
A Darek jakby się pochwalił, więc pozwoliłam sobie obrócić to w żart i nie miałam na myśli wszystkich ludzkich tragedyj, które dzieją się codziennie.
ZIP informuje o kosztach jako 'firma', ile zużywamy, itd.
I oczywiście, że nie ma możliwości przeliczenia zdrowia na pieniążki, nigdy nie było i nie będzie.
Życzę Ci zdrowia:)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: jacky6 »

serendipity pisze:
pps. jacky6 - a skąd wiesz, że nie będzie Ci np. za miesiąc potrzebna pielęgniarka, która przyjdzie 2 razy dziennie do domu, aby zrobić zastrzyk? Oczywiście nie życzę;) ale z tego, co wiem, to zadeklarowani: lekarz rodzinny/pielęgniarka (czy położna) są w ryczałcie co miesiąc.
jeśli będzie potrzebna - to proszę wpisać jej każdą wizytę ze strzykawką z osobna - nawet tyle - ile kosztuje taka przyjemnośc wykonana na życzenie...


płacenie ryczałtem przez całe lata za gotowość to tak jakby płacenie za gotowość jazdy metrem w Warszawie gospodarzowi z Bieszczad...

:P :P :P :P

:mrgreen: :mrgreen:
PS - a ponieważ temat został odświeżony to jutro się zaloguję - bo cuś mi się widzi, że:

Myster ZIP nie dowidzi;

- wizyt u 2 lekarzy spechalistów i preparatów przezeń zaordynowanych,
- nikt nie zareagował, gdy lekarka pierwszego kontaktu nie widząc mnie wypisała 2 lata temu na mnie receptę na medykament używany jeno przez płeć piękniejszą, czyli moją żonkę...
dobrze, że ona to jest żonka a nie lekarka to potwierdziła...
pani dr med nie chcialo się pofatygować do recepcji o druknięcie nowych blankietów recept...
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: administrator »

Wpłaty na składkę zdrowotną możemy podsumować sami z rocznych PITów. Jest odrębna, czytelna pozycja więc widać jak na dłoni.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: jacky6 »

administrator pisze:Wpłaty na składkę zdrowotną możemy podsumować sami z rocznych PITów. Jest odrębna, czytelna pozycja więc widać jak na dłoni.
Pozdrawiam
wyjąłeś mi to spod klawiatury...
ale ten kasiorek wpuszczony do budżetu miksuje się i ...
mamy - co - mamy...


:mrgreen: ... :ugeek:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: administrator »

Wszystko się miksuje, to tylko zapisy księgowe, ale na służbę zdrowia nie idzie mniej niż składka zdrowotna. Myślę, że nawet czasem coś jest dokładane w ramach inwestycji strategicznych, np. budowy jakiegoś centrum szpitalnego. Inną kwestią jest to, na co są wydatkowane pieniądze w ramach samej służby zdrowia. Czy nie za drogo, czy na słuszne cele, czy nie ma przekrętów itd. Ale proszę nie wchodźmy w politykę. Wróćmy do ZIP, a tam jest to co na nas zostało wydane.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: serendipity »

administrator pisze:Wpłaty na składkę zdrowotną możemy podsumować sami z rocznych PITów. Jest odrębna, czytelna pozycja więc widać jak na dłoni.
Pozdrawiam
Rzeczywiście, tak jest, w pit'ach można sobie zliczyć:) ale nie widać tego w systemie ZIP.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: agunia3 »

Właśnie się zarejestrowałam ( w końcu ;) ). Teraz muszę udać się do oddziału NFZ po login i mam pytanie do Was: jak długo się czeka na ten login? Jeśli dziś się zarejestrowałam to mogę w czwartek go odebrać?
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zintegrowany Informator Pacjenta

Post autor: anusia153 »

agunia3 pisze:Właśnie się zarejestrowałam ( w końcu ;) ). Teraz muszę udać się do oddziału NFZ po login i mam pytanie do Was: jak długo się czeka na ten login? Jeśli dziś się zarejestrowałam to mogę w czwartek go odebrać?
W NFZ dają od ręki , ja nie czekałam .
ODPOWIEDZ