rejestracja wniosku na kolejny wyjazd

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
BOZENA196711
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 02 sie 2012 22:15

rejestracja wniosku na kolejny wyjazd

Post autor: BOZENA196711 »

Witajcie kochani, mam pytanie. Wróciłam z sanatorium w maju. W czerwcu lekarz wypisał mi kolejny wniosek do sanatorium. Wysłałam go do NFZ dolnośląskiego na początku czerwca i do tej pory nie dostałam potwierdzenia ze wniosek został zarejestrowany. Koleżanka "pocieszyła" mnie że ponoć kolejny wniosek może być zarejestrowany po półrocznej przerwie od powrotu z sanatorium. Czy to prawda??? Rozmawiałam w sanatorium z ludźmi którzy jeżdżą regularnie co 2 lata i nic mi o tym nie wspomnieli. Lekarz zresztą też mi nic nie powiedział, a przecież wiedział że pół roku nie minęło od mojego powrotu. Wiem moi mili że niektórzy z Was są bardzo zorientowani w tematyce sanatoryjnej dlatego zwracam się tu z zapytaniem jak jest naprawdę z tym czekaniem. Pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: rejestracja wniosku na kolejny wyjazd

Post autor: Bunia »

Lekarz swoje wie :lol: nie czekamy z NFZ ,pół roku - tylko składamy nowy wniosek na leczenie sanatoryjne zaraz po powrocie.
Z KRUS po roku , ale Ciebie chyba nie do tyczy :?:
Pozdrawiam Bunia.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: rejestracja wniosku na kolejny wyjazd

Post autor: Narewka »

W NFZ Mazowieckim czeka się 4 miesiące na potwierdzenie, bo podobno tylko jeden lekarz kwalifikuje profil leczenia,dlatego tak to trwa.Może i u was też tak jest,a do tego sezon urlopowy jest.Spokojnie czekaj,na pewno potwierdzą.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11630
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: rejestracja wniosku na kolejny wyjazd

Post autor: Atina »

Ja również czekam na pozytywną kwalifikację z NFZ pomorskiego już od 16 czerwca i cisza nadal...
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11630
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: rejestracja wniosku na kolejny wyjazd

Post autor: Atina »

Przepraszam :) od 16 maja...to już ponda dwa miesiące
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: rejestracja wniosku na kolejny wyjazd

Post autor: ewiko »

Tak jak napisała NAREWKA na potwierdzenie i numer w kolejce obecnie czeka się ok. 4 miesięcy a wyjazd po ........25 miesiącach cierpliwego oczekiwania. W każdym razie tak jest w NFZ mazowieckim.
przedszkolanka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 303
Na forum od: 06 sty 2012 10:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: rejestracja wniosku na kolejny wyjazd

Post autor: przedszkolanka »

Witam.
Złożyłam wniosek 01.06. 2012r. odpowiedź z NFZ otrzymałam w połowie listopada. (jestem z mazowieckiego). Czeka się długo, trzeba uzbroić się w cierpliwość.
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11630
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: rejestracja wniosku na kolejny wyjazd

Post autor: Atina »

W mazowieckim funduszu bywa różnie ,jak już wcześniej pisałam znajomy dostał przydział z numerem około 19 tys...czekał 19m-cy (jedzie pierwszy raz)być może dlatego taki krótki okres oczekiwania. Ja natomiast w piątek dostałam powiadomienie o kwalifikacji na ,,turnus rehabilitacyjny z NFZ,, prawdopodobnie 4 tygodniowy,a zawsze bywałam w sanatorium 21 dniowym. Jak to pogodzić z pracą !,ale to problem który mnie będzie dotyczył za rok :) pozdrawiam.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: rejestracja wniosku na kolejny wyjazd

Post autor: ewiko »

Zawsze zastanawiało mnie to czym kieruje się NFZ że część kuracjuszy wyjeżdżą na 3 tygodnie a część na 4......
wandzia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 129
Na forum od: 06 maja 2012 15:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: rejestracja wniosku na kolejny wyjazd

Post autor: wandzia »

Jeżeli dobrze zrozumiałam z wcześniejszych postów to 3 tyg.to sanatorium uzdrowiskowe 4 tyg. rehabilitacja uzdrowiskowa lub poszpitalna ;)
ODPOWIEDZ