Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: p-siak »

Chyba tak.Wpisz w google- plus gazeta prawna,było tam o tym.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: lubelanka64 »

Czyżby na forum nie było osób z orzeczeniem o niepełnosprawności lekkiej????? Proszę o praktyczne porady co można odpisać od podatku, to co piszą w necie jest dla mnie niezrozumiałe. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: ricolo666 »

lubelanka64 pisze: 01 mar 2018 16:38 Czyżby na forum nie było osób z orzeczeniem o niepełnosprawności lekkiej????? Proszę o praktyczne porady co można odpisać od podatku, to co piszą w necie jest dla mnie niezrozumiałe. Pozdrawiam
Ja mam to orzeczenie od lutego ale lekow zadnych nie biore wiec CI nie odpowiem ,slyszalem ze mozna ale to chyba tez jest uzaleznione od dochodow.DZIEKI wielkie wszystkim za szczegolowe wyjasnienia ,byc moze to jest tak ze jak ktory pracodawca chce to da ,np. w premi ,ale jeszcze popytam w firmie.POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: lubelanka64 »

ja jestem emerytką, bez grupy ZUS-owskiej ale z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim z PEFRONU. Co w związku z tym mogę odpisać przy rocznym rozliczeniu PIT????????
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Tojka »

to samo co nie emerytka :) - patrz poprzednie posty
nie ma w rozgraniczenia na emerytow i nieemerytów ;)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: p-siak »

Jeśli masz samochód-2280zł ryczałtu na niego plus inne/turnus, poręcze itp/, lecz na to już faktury.
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Gelek »

W tym wątku parę stron do tyłu zostało to już wszystko wyjaśnione.
Zachęcam do poczytania.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: sztani »

Dziś na stronie niepełnosprawni .pl przeczytałem , ze osoby ze stopniem znacznym mogą szybciej wyjechać do sanatorium z NFZ warunek który musząspełniać to taki ,ze są samodzielni w toalecie codziennej , podczas posiłków, nie potrzebujące w tych i kilku innych czynnosciach pomocy osoby trzeciej Taka formułę musi napisać lekarz wystawiajacy wniosek .
A jak będzie życie pokaże okres oczekiwania dla wszystkich i tak jest absurdalnie długi
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Fionka »

Osoby ze Znacznym Stopniem Niepełnosprawności mają nowy przywilej od czasu zakończenia strajku w Sejmie . Bez kolejki wizyty u specjalistów, krótszy okres oczekiwania na reh.szpitalną np. znaczny 3 miesiące a umiarkowany 3 lata , to samo dotyczy innych form leczenia , czy dofinansowań . Co za tym idzie to inny temat . Zaznaczam że tylko ZNACZNY, Orzeczenia wydane przez ZUS do 2013 są równoznaczne .
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Hipokryt »

sztani pisze: 20 paź 2018 12:17 ............warunek który musząspełniać to taki ,ze są samodzielni w toalecie codziennej , podczas posiłków, nie potrzebujące w tych i kilku innych czynnosciach pomocy osoby trzeciej .......
Zapewne masz na myśli osoby niepełnosprawne o niezdolności do samodzielnej egzystencji. W treści orzeczenia nie ma aż takich szczegółowych zapisów np. o "toalecie i posiłkach". Co oznacza "pomoc osoby trzeciej"?. Raczej mówimy tu o konieczności wsparcia opiekuna, który jest tą drugą niezbędną osobą.
Po ostatnich zmianach trochę jest lepiej. Nadal jednak niepełnosprawni ze stopniem znacznym, którzy w orzeczeniu mają dopisek o niezdolności do samodzielnej egzystencji są pozbawieni możliwości ubiegania się o turnus sanatoryjny z NFZ.
Nic w tej kwestii się nie zmieniło, co moim zdaniem jest jawną dyskryminacją :!:
ODPOWIEDZ