Karta parkingowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: Felice »

Wyznaczenie koperty leży w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Trzeba u nich ubiegać się o kopertę przypisaną konkretnemu numerowi rejestracyjnemu. Z tego co wiem nie jest łatwo.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: sztani »

nie ma znaczenia czy zajmuje jedna i ta sama osoba . Jeśli będzie wolne możesz swój samochód zaparkować oczywiście jeśli masz kartę parkingową .Kazdy płaci podatek gruntowy i miejsce nie jest tej osoby własnością . U mnie w spółdzielni nie ma zgody na zawieszenie tabliczki z numerem rejestracyjnym. parking jest wspólny. a miejsce parkingowe dla wszystkich posiadających kartę. Druga sprawa to jak duży jest parking przy domu ,na ile samochodów . Zawsze można wystosować pismo do spółdzielni dołączając kopię karty parkingowej . W sąsiednim bloku jest pan którego żona ma kartę ,on jeździ do pracy i parkuje tam zawsze .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: darek »

Mam i JA
Wprawdzie Tylko na 3 lata -Polską Wersję -ale otrzymałem
Okazuje się jednak ,że Dotychczasowe z Wzorem EU . Wydane na Czas nieokreślony -Są Ważne w Europie

Jeden KRAJ dwa odrębne przepisy
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: sztani »

Jeśli właścicielem jest spółdzielnia - Czytaj wlaściciele mieszkań to Zarząd Dróg nic tu nie ma dopowiedzenia .U mnie nie ma zgody na wyłączność miejsca dla niepełnosprawnego,posiadacza karty parkingowej . Jest określona ilość miejsc w zależności ile jest ich w ogóle dla pełnosprawnych. Darku pierwsze słyszę o kartach parkingowych na czas nieokreślony. Z tego co wiem to max 5 lat
Hipokryt Karty przez internet nie załatwisz bo potrzebna fotka .obecnie można składać osobiście wrzucając do skrzynki w PCPR.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Karta parkingowa

Post autor: ewasz »

Jeżeli karta parkingowa osoby niepełnosprawnej kończy ważność 30 września br. to te przepisy również obowiązują? Czy koniecznie trzeba złożyć nowy wniosek? U nas brak dostępu do lekarza więc nie ma komu wypisać wniosku :roll: Nadmieniam, że ta osoba jest na rencie inwalidzkiej do końca 2022 roku.
Dzięki za odpowiedź :D
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Karta parkingowa

Post autor: ANDY12345 »

Informowali że komu się kończy okres na który była wydana, to z powodu pandemii z automatu przedłużają. Nie wiem tylko na jak długi okres i najlepiej przydałoby się zadzwonić do wystawiającego kartę i dowiedzieć się u źródła jak dalej postępować. Jak wiele instytucji zaczęło przyjmować petentów to i oni też powinni. Przecież dokumenty mają to nawet zaocznie na ich podstawie mogą wystawić nową.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: Felice »

Ewasz jeżeli niepełnosprawność jest do końca 2022 to nie trzeba iść do lekarza ,co i tak do samej karty nigdy nie było potrzebne. Teraz sprawę można załatwić pocztą.
Karta wydana osobie z niepełnosprawnością na podstawie badań lekarskich, których ważność upłynęła po 7 marca 2020 r., zachowuje ważność do 60. dnia od odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii (ale nie dłużej, niż do wydania nowego orzeczenia);
Najlepiej skontaktować się z organem odpowiedzialnym za wydanie karty w miejscu zamieszkania. Ja wysyłałam wszystkie dokumenty i jeszcze dodatkowo zgodę na przesłanie karty również pocztą.Nie miałam problemu z załatwieniem żadnego.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Karta parkingowa

Post autor: ewasz »

Dzięki ANDY :serce:
Oczywiście dopyta się jak u nas ta kwestia wygląda. Niby jeden kraj a co miasto czy powiat to inaczej - heh.

Feli dzięki :serce:
Też tak uważam po przeczytaniu przepisów. Dopytamy się się u źródła jak to u nas wygląda.

Pozdrawiam Was :serce: :serce:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: darek »

Masz Ewa RACJĘ
Mimo Jednego Kraju w kazdym mieście są inne Interpretacje przepisów.
Mnie orzeczenie jak i Karta kończyła się w Czerwcu 2020 .
Złożyłem dokumenty 1 czerwca bo wtedy wg Informacji mogłem
Tryb zaoczny.
Decyzja 10 Lipca .
Wszystkie dokumenty otrzymałem za potwierdzeniem Pocztą .
Ale wniosek na Kartę
Musiałem złożyć Osobiście Dlaczego bo przy urzędniku musiałem złożyć podpis na kartę
Tak miałem w Katowicach i podobnie miał Znajomy gdzieś w Polsce .
Najśmieszniejsze jest to ,że ów Znajomy ma Orzeczony Stopień Niepełnosprawności na Stałe ,ale Kartę odnawia co 5 lat

Ale wiadomo Polska to Dziwny Kraj Jeden przepis wiele Interpretacji.
I tak pozostaje Ci kontakt z Punktem Miejskim
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Karta parkingowa

Post autor: ewasz »

Darek masz rację, w naszym kraju każdy sobie rzepkę skrobie ... ;) Paranoja, jeden przez drugiego chce być ważniejszy .... a my muszymy lotać jak te gupie szmaterloki za różnistymi papiórami ...
ODPOWIEDZ