Karta parkingowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Karta parkingowa

Post autor: forumowicz »

Czekam jeszcze na drugą odpowiedz
;)
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Karta parkingowa

Post autor: anusia153 »

Co się zmienia: Ustawa z dnia 23 października 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2013 r., poz. 1446) zmienia: art. 8, art. 80d, art. 130a, dodaje: rozdział 1b (Centralna ewidencja posiadaczy kart parkingowych).
Czego dotyczy zmiana: Uchwalona ustawa ma na celu wyeliminowanie przypadków nieuprawnionego posługiwania się przez kierujących pojazdami kartami parkingowymi oraz zajmowania miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Znowelizowane przepisy ustawy – Prawo o ruchu drogowym zmieniają zasady korzystania z kart parkingowych, przysługujących osobom niepełnosprawnym oraz placówkom zajmującym się opieką , rehabilitacją lub edukacją tych osób. Zgodnie z nowelą uprawnionymi do otrzymania kart parkingowych będą osoby o znacznym albo umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mające znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się. Karty będą wydawane na okres ważności orzeczenia o niepełnosprawności, jednakże nie dłużej niż na 5 lat. Natomiast placówki obsługujące osoby niepełnosprawne otrzymają karty parkingowe na okres 3 lat. Ponadto na mocy zmienionego Prawa o ruchu drogowym tworzy się centralną ewidencję kart parkingowych, która będzie prowadzona przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych w systemie teleinformatycznym. Ustawa przewiduje, iż system ten zacznie funkcjonować od 4 stycznia 2016 r.
Obowiązywanie: Zmiana obowiązuje od 1 lipca 2014 r.
forumowicz

Re: Karta parkingowa

Post autor: forumowicz »

Czyli przed orzecznikiem stawać będa ci co maja już karty i orzeczenia (stare) w celu otrzymania decyzji na jaki okres dostana kartę.
Nowi ubiegajacy sie o stopień niepełnosprawności otrzymaja go na podstawie choroby ,a kartę według nowych przepisów.
Czy tak :?: :lol:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Karta parkingowa

Post autor: anusia153 »

kruszynka pisze:Czyli przed orzecznikiem stawać będa ci co maja już karty i orzeczenia (stare) w celu otrzymania decyzji na jaki okres dostana kartę.
Nowi ubiegajacy sie o stopień niepełnosprawności otrzymaja go na podstawie choroby ,a kartę według nowych przepisów.
Czy tak :?: :lol:
Na razie nie wiem Kruszynko , czytam , muszą być jakieś przepisy przejściowe regulujące status osób posiadających te karty , jak znajdę na pewno podzielę się wiedzą , ale to już chyba jutro :)
Awatar użytkownika
dziunia60
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2147
Na forum od: 18 sty 2013 11:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Karta parkingowa

Post autor: dziunia60 »

Ja dopiero w styczniu dostałam i już będą zmieniać. Wydaje mi się ,że te co sa to powinny zostać ,bo prawo nie obowiązuje wstecz a dopiero przy zakończeniu terminu ,będzie weryfikacja.U nas jednak nigdy nic nie wiadomo. :shock:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: Felice »

Ja mam na stałe,to co wtedy?
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Karta parkingowa

Post autor: anusia153 »

Na razie nie widzę przepisów wykonawczych do ustawy , jak zwykle pewnie pojawią się w ostatniej chwili . Na ten moment trudno jest wyrokować jaki jest status kart parkingowych wydanych przed 01-07-2014 r. Czy osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności i spełniają wymogi Art 8 ustawy Prawo o ruchu drogowym i na tej podstawie mają wydaną kartę parkingowa muszą tylko wymienić te kary na karty wg nowego wzoru . Jakoś nie chce mi się wierzyć , żeby ponownie stawać na komisje tylko dlatego , że zmieniły się wzory kart . Na razie pytania bez odpowiedzi . Może pojawią się jakieś interpretacje. Będę śledzić temat.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11619
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Karta parkingowa

Post autor: Atina »

:) anusia będę śledzić ten temat ,ponieważ mnie bardzo osobiście interesuje...prosimy o więcej jak coś będziesz wiedziała nowego.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Karta parkingowa

Post autor: anusia153 »

Jak będę miała jakąkolwiek wiedze w temacie nowych kart parkingowych na pewno się z Wami podzielę :)
Awatar użytkownika
bozena180
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 227
Na forum od: 30 kwie 2011 21:18
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Karta parkingowa

Post autor: bozena180 »

Wiecie co ja chyba przejdę się jutro do urzędu i zapytam się co i jak z tymi kartami parkingowymi :kwiat:
kartę mam wydaną od 13.01.2014 roku do 31.01.2017 roku :kwiat:
ODPOWIEDZ