Karta parkingowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
bozena180
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 227
Na forum od: 30 kwie 2011 21:18
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Karta parkingowa

Post autor: bozena180 »

w urzędzie nie umieli mi odpowiedzieć na to zagadnienie co będzie z Kartami parkingowymi :twisted: masakra trzeba samemu chyba czytać i się pocztą pantoflową dowiadywać :evil: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: darek »

Karta Parkingowa

Osobiście uważam ,ze owa karta stała się wyznacznikiem STATUSU , kto może stanąć pod najbardziej topowym marketem bliżej wyjścia , kto będzie bardziej cwanym parkując swój bolid na parkingu cały dzień -będąc w pracy , kto postawi na kartę samochód na zwykłym miejscu parkingowym czy ostentacyjnie wjedzie na teren szpitala i Nie zapłaci za postój.
tak Bardzo wielu z Nas traktuje ową kartę jako BONUS za utracone zdrowie -jako BONIFIKATĘ.
wg informacji w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat WYDANO ponad 1 000 000 kart parkingowych co wraz z kartami podrobionymi zeskanowanymi czyli podrobionymi daje Armię osób uprawnionych !!!.
Sam pomimo posiadania Niepełnosprawności ze stopniem Znacznym UWAŻAM ,że owa karta winna przysługiwać TYLKO i tutaj podać się KOMU ,ale wiele osób miedzy innymi Moja osoba nie powinna posiadać NIESTETY SYSTEM daje czy korzystam nieraz z przekory a nieraz po prostu wstydzę się ,że osoby NAPRAWDĘ BARDZO ZNIEDOŁĘŻNIAŁE nie wykorzystują możliwości.
Generalnie obserwując polskie samochody nawet w europie mamy NAJWIĘCEJ KART PARKINGOWYCH a i parkingi dla niepełnosprawnych w Polsce sa najbardziej zapełnione
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Karta parkingowa

Post autor: anusia153 »

Darek , a tak właściwie to o co Ci chodzi :?:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: darek »

o ilość wydanych kart

W ostatnich czasach dostęp do niej miał prawie każdy komu na niej zależało.
Natomiast Ci ,którym by przysługiwała niejednokrotnie nawet o niej nie wiedzieli a i była wykorzystywana przez osoby postronne niejednokrotnie tylko ..kierowców
Awatar użytkownika
bozena180
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 227
Na forum od: 30 kwie 2011 21:18
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Karta parkingowa

Post autor: bozena180 »

darek pisze:o ilość wydanych kart

W ostatnich czasach dostęp do niej miał prawie każdy komu na niej zależało.
Natomiast Ci ,którym by przysługiwała niejednokrotnie nawet o niej nie wiedzieli a i była wykorzystywana przez osoby postronne niejednokrotnie tylko ..kierowców

NIe mogę zgodzić się z Tobą :kwiat: Aby dostać taką kartę trzeba być do tego uprawnionym:
1. być osobą niepełnosprawną minimum stopień umiarkowany ( stopień lekki tylko i wyłącznie zniżka na basen do kina )
2. zaznaczyć we wnioski o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności
" spełniania przesłanek określonych w art.8 ust. 1ustawy z dnia 20 czerwiec 1997- prawo o ruchu drogowym (Dz.U.z 2009r Nr. 97, poz. 802)
i czekać co będzie na komisji bo nie każda osoba niepełnosprawna ze stopniem umiarkowanym możne dostać taką kartę :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: sztani »

Na zachodzie karta parkingowa tylko dla osób o widocznym kalectwie lub zdecydowana dysfunkcją narzadu ruchu . a u nas bez komentarza :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Karta parkingowa

Post autor: forumowicz »

[quote="sztani"]Na zachodzie karta parkingowa tylko dla osób o widocznym kalectwie lub zdecydowana dysfunkcją narzadu ruchu . a u nas bez komentarza :lol: :lol: :lol:[/quote

halo halo nie zgadzam się :) mężuś mój ma prawo jak rzadko kto 3 cięzkie operacje w ciagu trzech lat :cry: w tym rekonstrukcja biodra 2 raz i 2 opercje ....usp takie że nikt nie chciał by miec zapewniam.A po facecie prawie nie widac i co ? i nic. :(
Już próbował stójkowy w mundurze powiedziec kiedyś dwa słowa za dużo i więcej tego zapewne nikomu nie powie....... :evil:
Pozdrowionka :) :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: sztani »

Kruszynko tam nikt po kim nie widac nie staje na takim miejscu
Awatar użytkownika
dziunia60
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2147
Na forum od: 18 sty 2013 11:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Karta parkingowa

Post autor: dziunia60 »

To że nie widać to nie znaczy ,że nie jest chory!! Może bardziej nie ma sił niż ten na kulach czy wózku!!
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: sztani »

Dziunia ja tylko piszę jak jest niczemu i nikomu nie jestem przeciwny. pisalem po prostu to co widziałem jak poczytasz to polska jest krajem gzie najwiecej tych kart wydano .
ODPOWIEDZ