Karta parkingowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Karta parkingowa

Post autor: jan19557 »

Ciekawa rzecz tylko szkoda że dotyczy tylko mieszkańców miasta a nie województwa.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: andrzej1955 »

Witam Janie,z informacji telefonicznej wywnioskowałem że taki abonament może otrzymać każdy kto posiada Kartę Parkingową bez względu na miejsce zamieszkania i o ten Zerowy Abonament do nich wystąpi,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Karta parkingowa

Post autor: jan19557 »

U nas niestety tylko mieszkańcy Lublina i tylko jeśli w orzeczeniu jest 5R i jeszcze coś ale nie pamiętam.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: sztani »

Ja może troszeczkę z innej beczki ale związanej z kartą parkingową. W Wysowej w Biawenie nie płaci się ani grosika jeśli takową się posiada,było mi bardzo miło gdy to usłyszałem .Są obiekty gdzie w ogóle nie honorują takich kart nie ma nawet ulg a trzeba za turnus zapłacić 240 złotych .Suma astronomiczna . U mnie jak i w Gdyni można stawać w miejscach gdzie parkowanie jest płatne i nie płacić warunek miejsce dla inwalidy musi być w tym czasie zajęte ale trzeba wystawić kartę parkingową na widoku za szybą. mialem taki przypadek ,że sprawdzono czy to moja karta.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Karta parkingowa

Post autor: Hipokryt »

Dołączę się do ciekawej dyskusji o karcie parkingowej i uprawnieniach posiadaczy.
O ile w dużych miastach w zasadzie w tej kwestii wszytko funkcjonuje prawidłowo, to w mniejszych miejscowościach (nawet uzdrowiskowych) dochodzi do pewnych prób nadużyć. Spotkałem się z takimi "niepełnosprawnymi" posiadaczami kart, które są nieaktualne (stary wzór karty) a nadal próbują wymuszać nienależne im prawa. Czasem się im udaje, czasem nie, ale bywa że powstają konflikty. Więcej o takiej prawdziwej sytuacji cytuję poniżej:
Hipokryt pisze: 22 lut 2018 10:54 W sanatorium, do którego przyjechaliśmy są dwa płatne parkingi - jeden mniejszy w pobliżu wejścia do ośrodka a drugi większy trochę dalej. Na tym mniejszym dwa miejsca tzw. "koperty" były zajęte w chwili naszego przyjazdu. W związku z tym, że mamy kartę parkingową dla niepełnosprawnych dostajemy miejsce na bliższym parkingu nie na kopercie, lecz obok i oczywiście bezpłatnie. Jakież było oburzenie jednego zmotoryzowanego kuracjusza, że zajmujemy miejsce nie na kopercie, chociaż mamy kartę. Kazałem mu wyjaśnić tą sprawę w recepcji i nie podejmowałem dyskusji. Okazało się, że po kilku dniach facet dostał miejsce na kopercie dla niepełnosprawnych posługując się starą od kilku lat nieważną kartą, czyli bez uprawnień. Gdyby parkował na mieście - dostałby mandat 500zł a tam miał parking gratis przez cały turnus. Gdy zgłosiłem to do recepcji odpowiedzieli, że ten Gość był tak namolny, że mu ustąpili a na ich terenie obowiązują przepisy wewnętrzne i przepisy ruchu drogowego nie obowiązują.
Dodam, że ten Gość był w starszym wieku, miał dobre auto i nie miał widocznych problemów z poruszaniem, więc nawet "wózkowicze" mieli dalej do wejścia niż on.
Co myślicie o takim rodzaju życiowej i sanatoryjnej "zaradności" ?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: darek »

Masz Rację

KARTA PARKINGOWA to dokument Europejski.

Są miasta, ośrodki ,które Prawo jak i Konstytucje interpretują wg Siebie.
Miało nie być o polityce.

Niestety przepisy nadal nie sa wspójne i nadal wystepują nadużycia .
Bo ..ja przyjechałem po niepełnosprawnego bo ja z dzieckiem a GDZIE FOTELIK ??? no Panie nie czepiaj się

W zeszłym roku opisywałem pobyt w Polanicy -Wiadomo tam brak miejskich parkingów a do sanatorium to wszyscy samochodami i Brak miejsc Parkingowych.
Na terenie Wielkiej Pieniawy jest Parking ile kosztuje wszyscy wiedza -Jest tez parking dla Osób z Kartą -ale Dyrekcja wprowadziła bo to teren Sanatorium Prywtny wew Regulmin
Miejsc 3 dla Osób na Wózkach z orzeczeniem na Legitymacji a co z Nowymi Gdzie BRAK nr schorzeń ?
Kraków chyba jedyne miast gdzie Niepełnosprawny Płaci

Niestety
Osoby posiadajace Kartę mają ją ale do wykorzystania po za granicami gdzie przepisy są bardziej Transparentne

Niestety np w Katowicach obserwując ponad 40% miejsc zajętych jest przez Posiadaczy starych kart bo Mają BEZTERMINOWE na nieżyjąca Babcię - sławna awantura pod jednym ze szpitali - 2 radiowozy i straż Miejska

kolejna Hipokryzja :P
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: sztani »

Myślę Darku ,że teraz karty by nie dostali (ci co próbują na starych) Choć teoretycznie jest to karane.Karty wkładane za szybę do góry nogami i nie widać daty ważności też można .Tak robią cwaniacy i uchodzi na sucho bo nie widziałem aby ktoś z osób odpowiedzialnych sprawdzał. Mandaty są za nieważne karty wysokie ale jakoś straż czy policja nie bierze się za to
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Karta parkingowa

Post autor: Hipokryt »

Trzeba im czasem pomóc i zgłosić taki fakt. U nas reakcja straży (prawie) natychmiastowa :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: darek »

Marku

Donosicielstwo ok
Ale co zyskam że kogoś zadenoncjuję

Już wolę takiemu delikwentowi na lepić 3 nalepki z tzw Karnym ....
na Szybie głównej i bocznych -Niech mnie przeklina .

Zastanawiam się w tej chwili na Parkingach pojawiły się miejsca dla Niepełnosprawnych dla Dzieci
Zaczyna być znowu PROBLEM bo wystarczy Fotelik o ile jest ale poddupnik i Już Zajmuje Miejsce

Jako Społeczeństwo jesteśmy w tej chwili Bardzo Roszczeniowe .
WSZYSTKO się Należy a miejsca Parkingowe w Centrach handlowych w szczególności .
Pan w pewnej galerii wjechał po Concitę na Pasaż bo źle się poczuła to podobnie jak w Klasycznym Filmie brak Kontaktu bo komórka się rozładowała :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: Felice »

Dopóki do końca nie zrozumiemy czemu mają służyć miejsca parkingowe to tak będzie wszystko pokręcone. Zgodnie z wytycznymi z powodu szerokości miejsca te są dla ludzi,którzy potrzebują pełnego otwarcia drzwi,żeby móc wysiąść z samochodu . W przypadku wózków jest to bezsprzeczne,bo trzeba mieć miejsce żeby go postawić i się na niego przesiąść.
ODPOWIEDZ