Karta parkingowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Krzysio010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 536
Na forum od: 13 wrz 2015 13:01
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Karta parkingowa

Post autor: Krzysio010 »

Właśnie musiałem wyrobić nową kartę parkingową pomimo faktu, że stara jest ważna jeszcze rok czasu. Musiałem stanąć na Komisji i otrzymałem nową kartę, ale tylko na rok. Stwierdzili dziwnym trafem, ze najpierw muszą wygasnąć nabyte wcześniej prawa - co za bzdura. Dodam, że posiadam orzeczenie ZUS będące podstawą do wydania karty do końca 2018 roku. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :(
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: andrzej1955 »

Witam,jestem na bieżąco bo około 10 dni po komisji właśnie na kartę parkingową-oczywiście z pełną dokumentacją medyczną i ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności wydanym w lutym 2014 przez tą samą Jednostkę,przepisy zmieniły się w kwietniu i procedurę trzeba było oczywiście powtórzyć-czemu to służy-na pewno pracę mają lekarze orzecznicy i cała dość liczna administracja-z drugiej zaś strony jak przyjrzałem się kto te karty posiadał to też byłem bardzo zdziwiony :!: co do opłaty to jest to typowe żeby kosztami obciążyć zainteresowanych,Pozdrawiam i Takiego Zdrowia Życzę abyśmy nie musieli z Takich Kart Korzystać :!: :!: :!:
Krzysio010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 536
Na forum od: 13 wrz 2015 13:01
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Karta parkingowa

Post autor: Krzysio010 »

Najdziwniejsza jest mimo wszystko interpretacja kart przez Samorządy Terytorialne. W Wielkopolsce np. jest tak, że w większości miast można zaparkować na miejscu uprzywilejowanym, ale trzeba za parkowanie zapłacić.
Poza tym nikt nie wie czy można mając kartę zaparkować poza wyznaczonym miejscem jeśli takowego nie ma w danym rejonie. Będąc w Krakowie przejazdem zapytałem tamtejszą Policję co o tym sądzą i usłyszałem, ze można zaparkować wszędzie tam gdzie jest to dozwolone umieszczając kartę w widocznym miejscu. Tymczasem w Wielkopolsce za takie parkowanie otrzymałem mandat - to jak to jest ???
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: darek »

Niestety prawo jak i przepisy w różnych regionach POLSKI jest różnie interpretowane.

Fakt posiadając kartę w niektórych regionach kraju ponoszona jest różna odpłatność za pozostawienie samochodu.
Odniosę się do śląska.
Otóż postój nawet na parkingach płatnych tak na wyznaczonych kopertach jak i ogólnodostępnych jest BEZPŁATNY.
Ale już na prywatnych parkingach w miejscowościach Uzdrowiskowych nie koniecznie może być pobierana opłata.

Co do wspomnianej małopolski

W Krakowie na Floriańskiej obok UM są 2 koperty Fajne miejsce zawsze puste ,ale okazuje się ,że uchwałą Rady Miasta -Niepełnosprawny z Kartą na miejscu wyznaczonym w Krakowie ze względu na ogrom zmotoryzowanych turystów ponosi opłatę w wysokości bodajże 50% stawki.
W innych miastach prócz Zakopanego bo tam chyba WSZYSTKO jest prywatne ;)
Jest za Frii

Podczas wakacji już po 01-07 podróżując po Polsce -
Pytając się nie ponosiłem opłaty w Trójmieście , Warszawa, Łódź, Wrocław.
Cóż co kraj to obyczaj -Myślę tutaj co Rada Miasta
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Karta parkingowa

Post autor: Jasmina55 »

Witam :kwiat:
W Zakopanym też jest za frii"parking pod Gubałówką" pierwsza godzina dla posiadaczy karty darmowa.
Krzysio010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 536
Na forum od: 13 wrz 2015 13:01
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Karta parkingowa

Post autor: Krzysio010 »

No właśnie 1 godzina jak w Supermarkecie :shock: Przecież karty mamy Unijne i powinny obowiązywać jednolite przepisy. Wyjedź z Zakopanego kilka kilometrów na Słowację a tam każdy uszanuje Twoje prawa nie tylko przez godzinę. Tymczasem u nas jest tak, bo Samorządy muszą zasilić Kasę, a radary, czyli główne źródło utrzymania im zabrali :oops:
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Karta parkingowa

Post autor: Jasmina55 »

Tak masz racje,krzysio010 na Słowacji posiadacze kart parkingowych nigdzie nie płacą. ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20147
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: Felice »

Nie tylko na Słowacji,w całej Unii Europejskiej.Gdyby mnie wlepiono mandat z oznakowaniem za szybą skarżyłabym do Rzecznika osób Niepełnosprawnych.Również parkingi dzierżawiące grunt od miasta mają obowiązek wyznaczenia miejsc bez opłaty.
Krzysio010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 536
Na forum od: 13 wrz 2015 13:01
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Karta parkingowa

Post autor: Krzysio010 »

Tak się składa, że to był parking w centrum miasta należący do miejskiej strefy parkingowej ( nie prywatny ). Mandat nałożono w wysokości jak za cały dzień parkowania w wysokości 35zł. Ponieważ mandat znalazłem po godzinach pracy strefy przed weekendem to wedle przepisów strefy w poniedziałek musiałem zapłacić podwójnie :evil: Za każdą niezapłaconą dobę od momentu nałożenia kary kwota do zapłaty rośnie. Zanim bym sprawę wyjaśnił musiałbym sprzedać samochód. Mniejsza z tym było minęło, ale wkurza fakt braku jednolitej interpretacji do przepisów było nie było Unijnych.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: andrzej1955 »

Witam,odświeżając temat kart Parkingowych chciałem poinformować jak wygląda sprawa w Łodzi-przynajmniej teoretycznie bo praktycznie będę przerabiał niedługo i może to się potwierdzi-oczywiście po otrzymaniu mandatu zainteresowałem się jak go uniknąć-doczytałem w necie że-aby uniknąć płatnego parkowania z Kartą Parkingową poza wyznaczonymi kopertami i w Płatnej Strefie Parkowania-należy udać się do Urzędu Dróg i Transportu,Piotrkowska 175 z tą Kartą , dowodem tożsamości i poprosić o Zerowy Abonament na Strefę Płatnego Parkowania-dla zainteresowanych tą sprawą podaję numer telefonu 42-6385851-41,nie istotna rejonizacja,może komuś przyda się ta informacja i uniknie konsekwencji w postaci mandatu,Pozdrawiam i Nieustająco Dużo Cennego Zdrówka Życzę :)
ODPOWIEDZ